Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 57

Temat: DPF likwidacja ?

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    co ci mozemy doradzic. nie mamy pojecia ani w jakim stanie jest twoj samochod ani jaki jest soft ktory gosc chce Ci wgrac. ja tam wole indywidualne strojenie u specjalist z hamownia itp, wielu forumowiczow tez dlatego jezdzimy do cinka czy innych specjalistów.

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    co ci mozemy doradzic. nie mamy pojecia ani w jakim stanie jest twoj samochod ani jaki jest soft ktory gosc chce Ci wgrac. ja tam wole indywidualne strojenie u specjalist z hamownia itp, wielu forumowiczow tez dlatego jezdzimy do cinka czy innych specjalistów.
    to Sobie daruję to 30 km ogólnie może będzie juz jakaś różnica po tym zabiegu bez dpf I egr ? co do mocy moze to głupio zabrzmi bo czytałem wiele na forum o 1.9 8v ktory posiadam i jestem całkiem innego zdania chyba że juz cos miala wgrane A ja nic o tym nie wiem ale ogólnie auto jeśli nawet jest na seryjnej mapie to i tak potrafi wygarnac !

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Trochę dziwne że było z wyciętym dpfem a bez zmian softu. Może masz go usunięty. Co masz na myśli mówiąc że miałeś wszystkie objawy wypalania?

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    rozcielem dpf A on pusty w środku masakra !!!
    o nasi tu byli , może go nie rozcinał ktoś , tylko wybił prętem itp
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał artek88 Zobacz post
    Trochę dziwne że było z wyciętym dpfem a bez zmian softu. Może masz go usunięty. Co masz na myśli mówiąc że miałeś wszystkie objawy wypalania?
    kolego na 100 Soft został oryginał bo mam nawet film nagrany z przed tygodnia jak zakochałem do domu i zaczęło wypalac dpf smugi z dymu tak przez maxs 10 minut objaw zawsze się powtarzał co 600-
    700 km oczywiście skazowka od turbo w czasie wypalania delikatnie wyżej plus spalanie kolo 2 l więcej czyli to stanowczo świadczy o tym ze Soft został ten sam ! jedyna sprawa jaka mnie zastanawia to skoro nie było filtra to co w nim aż tak się wypalało ze tylke zasłony dymnej robił ( dodam że temat śledziłem ba bieżąco bo auto mam 4.5 r A od 2 lat sie brałem za usunięcie dpf/egr więc chce nawiązać do tego ze widziałem wiele materiałów na yt jak i grafice czy też na żywo u kolegi w 159 1.9 16v - kolor dymu , objawy , czas - to wszystko tylko i wylacznie świadczyło o dpf

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    o nasi tu byli , może go nie rozcinał ktoś , tylko wybił prętem itp
    może to śmieszne ale jeśli nie produkują atrapy to tylko i wylacznie tak musieli się to pozbyć jak piszesz i osobiście sam o tym pomyślałem jak to zobaczyłem.

  6. #36
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    temat śledziłem ba bieżąco bo auto mam 4.5 r A od 2 lat sie brałem za usunięcie dpf
    I 4 lata auto zostawiało zasłonę dymną podczas wypalania nieistniejącego filtra i nic nie zrobiłeś?

    Brawo Ty.

    Ten 1.9 8V to rzeczywiście jest mega pancerny silnik.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Rzeczywiście pancerny...

    Wypalanie DPF to nic innego jak dodatkowe wtryskiwanie w fazie wydechu paliwa, żeby rozpalić ognisko w puszcze DPF.
    Bardzo dziwne , że te procedury trwały w rzeczonym aucie tylko 10 min bo ECU jak wiemy tak długo rozpala ognisko, aż się nagrzeje puszka do 600-700 stopni. Skoro była pusta to co tam miało się wypalać? Dziwna sprawa ...coś to nie gra.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Kolega na pewno rozciął dobrą puszkę? Też wydaje mi się to co najmniej dziwne.

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    I 4 lata auto zostawiało zasłonę dymną podczas wypalania nieistniejącego filtra i nic nie zrobiłeś?

    Brawo Ty.

    Ten 1.9 8V to rzeczywiście jest mega pancerny silnik.
    czytaj bardziej uważnie bo jak dla mnie do wczoraj auto ukazywało takie sama objawy co dpf dopiero wczoraj zauważyłem brak filtra !

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Kolega na pewno rozciął dobrą puszkę? Też wydaje mi się to co najmniej dziwne.
    tak na pewno uwierzcie mi ze dla mnie też to było mega zaskoczeniem pycha byla pusta i tu sie zastanawiam co mogło się wypalac ale podejrzewam ze osad osadzony na rurach sie wypala szkoda że działam caly czas na tel i nie mam możliwości udostępnić wam filmów i zdjęć bo zrobiłem ponieważ i dla mnie to było zaskoczeniem!

    - - - Updated - - -

    A tu macie przykład takiego samego dpf jaki robiłem w swojej AR -
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6844659485

  10. #40
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    jedyna sprawa jaka mnie zastanawia to skoro nie było filtra to co w nim aż tak się wypalało ze tylke zasłony dymnej robił
    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    czytaj bardziej uważnie bo jak dla mnie do wczoraj auto ukazywało takie sama objawy co dpf dopiero wczoraj zauważyłem brak filtra !
    Czytam uważnie, chociaż czasem ciężko zrozumieć. To auto zostawiało zasłonę dymną czy nie?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Wnętrze - likwidacja tylnych foteli.
    Utworzone przez przemek.1969 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 18:15
  2. likwidacja szkody - rozterki&pytania
    Utworzone przez adasco w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 23:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory