Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Brak możliwości ustawienia temperatury strefy pasażera(klimatronik).

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    AR 159, 1.9 JTDm 8v chip 160km, 2006r.
    Postów
    4

    Domyślnie Brak możliwości ustawienia temperatury strefy pasażera(klimatronik).

    Witam. Jestem posiadaczem Alfy romeo 159, 2006r. 1.9 Jtdm 8v. Mam problem z klimatronikiem. Problem polega na tym, że nie moge ustawić temperatury strefy pasażera.Gdy obieg wewnętrzny jest wyłączony z nawiewu wydostaje sie maksymalnie gorące powietrze(jakby była włączona opcja HIGH). Zaś gdy przełącze na obieg wewnętrzny z nawiewu wydostaje się maksymalnie zimne powietrze(jak przy opcji LOW). Niezależnie jaką temperature ustawie na wyświetlaczu, obserwuje tylko opisane wyżej zjawiska. Dodam, że strefa kierowcy działa bez zarzutu i reaguje na wszystkie komendy panelu. Mam problem tylko z ustawieniem temperatury, zmiana (szyba, środek, nogi) działa w obu strefach dobrze. Wymieniłem silniczek przy tunelu środkowym w nogach pasażera o nr.52408227. Silnikczek teraz reaguje na kręcenie pokrętłem od ustawienia temperatury, ale mimo to ma miejsce sytuacja opisana powyżej. Po podłączeniu komputera do MES pojawia się jeden błąd: B1805- Nastawnik rozdziału nawiewu (tył). Nie wiem który silnik jest za to odpowiedzialny, bo z tego co widzę, to wszystkie działają.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kod błędu.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	47.8 KB
ID:	238051
    Kiedy otworze w programie parametry i zmieniam ustawienia klimatronika to zmieniają sie wszystkie odczyty oprócz tych dwóch zaznaczonych na zdjęciu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wskazania.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	99.6 KB
ID:	238052
    Może Ktoś z forum miał podobny problem, albo ma pomysł co można jeszcze ewentualnie sprawdzić.
    Jeżeli taki temat był to z góry przepraszam, przekopałem pół internetu i nie spotkałem się z takimi objawami jak u mojej Alfy.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    A jak zrobisz jedną strefę? Tak samo jest? Spróbuj w ten sposób jeszcze.

    Mi jakiś czas temu się zacięło coś w nawiewach pasażera i leciało zimne powietrze.
    Regulacja nic nie dawała. Pomogło wyłączenie OFF na panelu, i włączenie AUTO na konkretną temperaturę.
    Z tym, że u mnie nie było błędów w ECU.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    AR 159, 1.9 JTDm 8v chip 160km, 2006r.
    Postów
    4

    Domyślnie

    Z jedną strefą jest tak samo. Próbowałem z OFF, nic nie dało. Nie ważne czy mam ma Auto czy FullAuto, nic się nie zmienia. Tylko jak wcześniej pisałem gdy zmieniam obieg.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Zobacz to:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...matyzacji.html

    Masz opis co który silnik robi.

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Pewnie padł silniczek sterujący klapą. U mnie kiedyś się zaciął - po wyłączeniu silnika i odczekaniu kilkudziesięciu sekund, po ponownym uruchomieniu działało wszystko prawidłowo.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    AR 159, 1.9 JTDm 8v chip 160km, 2006r.
    Postów
    4

    Domyślnie

    Czytałem ten temat kilka razy i dalej nie doszedłem do tego który to silnik. Są dwa silniki których nie widać(dopiero po rozebraniu panelu przedniego widać prawy, lewy widać obok kierownicy)Są one odpowiedzialne za sterowanie(szyba,tułów, nogi), wiec mogę je wykluczyć bo działają. Następne przy nogach kierowcy(z dźwignią)Pracuje gdy np. przełącze z jakiejś temperatury na HIGH.Kolejny przy nogach pasażera.Z tego co obserwuje to pracuje tylko gdy przełączam obieg wewnętrzny/zewnętrzny. Jest jeszcze przy filtrze kabinowym silnik który działa na zasadzie otwarte/zamknięte, steruje klapą nad filtrem. Czyli w sumie 5 silników do sterowania. Czy ktoś może wie czy w środku znajdują sie jakieś silniki których nie widać??Chyba że to wina panelu albo czujnika temperatury??Albo ktoś kiedyś wymieniał któryś z silników i wymienił na zły. Sam już nie wiem, może jest ktoś kto to wie dokładnie który silnik za co odpowiada.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Nie ma więcej silniczków, chyba, że miałbyś 3-strefową klimatyzację. Wtedy dochodzi jeszcze jeden po lewej stronie. Jeśli widzisz, że wszystkie się ruszają, to ja bym obstawiał awarię panelu sterującego.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Jeszcze się zastanawiam nad czujnikiem temperatury. Może on powoduje problem...
    Choć dziwne, że jedna strefa działa.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    AR 159, 1.9 JTDm 8v chip 160km, 2006r.
    Postów
    4

    Domyślnie

    Czujnik temperatury parownika mogę wykluczyć, obserwowałem wskazania w MES kiedy go wyjąłem. Wskazania czujnika temp. wnętrza też się zmieniają, więc działa.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 09:28
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 14:34
  3. czujnik temperatury we wnętrzu - klimatronik
    Utworzone przez lokuss w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2015, 14:13
  4. [Giulietta] Brak możliwości wyszukania VIN
    Utworzone przez klimucho w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2015, 12:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory