Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: sprzęgło - dziwny dźwięk w początkowej fazie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR 159 2,0jtdm 170KM '10
    Postów
    8

    Domyślnie sprzęgło - dziwny dźwięk w początkowej fazie

    witam,
    potrzebuję pomocy i jetem przekonany, że jak dobrze to opiszę (a jak się nie uda to liczę, że dopytacie, pociągniecie mnie za język w dobrym kierunku) ktoś z Was postawi odpowiednią diagnozę.
    mianowicie - przy wciskaniu sprzęgła w początkowej mocno fazie (w zasadzie przy puszczaniu też pod koniec jest identycznie) występuje u mnie dziwny dźwięk... chyba jest metaliczny ale najbardziej nazwałbym go takim jakby chrobotaniem...
    ewidentnie coś jest nie tak... te odgłosy są niepokojące...
    sprzęgło działa normalnie. występuje to tylko w początkowej fazie wciskania sprzęgła, gdzieś tak to momentu jednej czwartej i oczywiście z powrotem jest identycznie...
    czy to oznacza koniec sprzęgła? jakie macie pomysły...? łożysko oporowe?
    proszę o jakieś podpowiedzi.
    wiem, że najlepiej udać się do mechanika, pokazać i zapytać ale nie mam czasu chwilowo a jednak cały czas o tym myślę i chę się dowiedzieć już teraz czegoś...
    a więc co wg Was się dzieje?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Pawela
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW JTDm 2.0 16V 2009
    Postów
    2

    Domyślnie mam to samo ze sprzęgłem

    Cytat Napisał bulu1899 Zobacz post
    witam,
    potrzebuję pomocy i jetem przekonany, że jak dobrze to opiszę (a jak się nie uda to liczę, że dopytacie, pociągniecie mnie za język w dobrym kierunku) ktoś z Was postawi odpowiednią diagnozę.
    mianowicie - przy wciskaniu sprzęgła w początkowej mocno fazie (w zasadzie przy puszczaniu też pod koniec jest identycznie) występuje u mnie dziwny dźwięk... chyba jest metaliczny ale najbardziej nazwałbym go takim jakby chrobotaniem...
    ewidentnie coś jest nie tak... te odgłosy są niepokojące...
    sprzęgło działa normalnie. występuje to tylko w początkowej fazie wciskania sprzęgła, gdzieś tak to momentu jednej czwartej i oczywiście z powrotem jest identycznie...
    czy to oznacza koniec sprzęgła? jakie macie pomysły...? łożysko oporowe?
    proszę o jakieś podpowiedzi.
    wiem, że najlepiej udać się do mechanika, pokazać i zapytać ale nie mam czasu chwilowo a jednak cały czas o tym myślę i chę się dowiedzieć już teraz czegoś...
    a więc co wg Was się dzieje?

    Witaj.
    Ja mam to samo ze sprzęgłem. Czy możesz mi powiedzieć, czy rozwiązałeś swój problem? Żeby było jasne. Mam ten sam silnik, co Ty.
    Ostatnio edytowane przez Pawela ; 06-03-2018 o 20:34

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seba998
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa
    Postów
    78

    Domyślnie

    Też tak mam, poza dźwiękiem nic się nie dzieje. Zrzucam to na zużycie sprzęgła (Ori 190kkm).

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Broonet
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    U mnie takie coś zakończyło się rozpadnięciem wysprzęglika na kilka elementów.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Moim zdaniem wysprzęglik, u mnie efekt był podobny. Dodatkowo w momencie wystąpienia tego zjawiska pedał wpadł w podłogę po wyciągnięciu "ręcznie" działał niby ok z opisanymi symptomami. Przezornie od razu udałem się do mechanika. Po wyjęciu skrzyni wysprzęglik był w tragicznym stanie, jazda z czymś takim grozi zniszczeniami w obrębi sprzęgła. Polecam podjechać na dokładną diagnozę do mechanika i po potwierdzeniu pilną wymianę. Padnięcie w trasie to dodatkowe koszty lawety i ewentualnych dodatkowych uszkodzeń. U mnie wymieniłem całość wysprzęglik ze sprzegłem i dwumasem, koszt spory ale nieunikniony.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seba998
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa
    Postów
    78

    Domyślnie

    Tylko że u mnie wysprzęglik był wymieniany na nowy 5kkm temu przy okazji wymiany łożysk w skrzyni. Tak szybko by się rozleciał?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć, ale po 5kkm raczej nie powinien się uszkodzić. Natomiast jeśli nie ruszałeś docisku i sprzęgła to może to być objaw jego zużycia np. szuranie nitów po kole. U mnie sprzęgło też w zasadzie nie dawało jakichś ekstra dźwięków, a nity były już na wierzchu, w sumie to wysprzęglik "padł" w optymalnym czasie. Diagnoza trudna zdalnie lepiej odwiedzić paru speców niech obsłuchają.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Pawela
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW JTDm 2.0 16V 2009
    Postów
    2

    Domyślnie

    Problem rozwiązany. Wymieniłem koło dwumasowe. To jedna sprężynka dawała taki efekt. Oczywiście przy okazji wymieniłem całe sprzęgło, wysprzęglik oraz uszczelniacz na skrzyni biegów. Wymieniłem także olej w skrzyni biegów na Tutela Matrix, czyli zalecany przez producenta. Teraz wszystko jest OK.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    z ciekawości, jakie koszty materiałów?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Dużo tych wymian.. :O także jestem ciekaw, ile to Cię kosztowało?

Podobne wątki

  1. [159] [159] Dziwny dźwięk
    Utworzone przez Maciej27 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-07-2017, 18:40
  2. [159] Dziwny dźwięk
    Utworzone przez Robssonik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-01-2017, 20:22
  3. [159] Dziwny dźwięk !
    Utworzone przez PrzemekZ81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 23:21
  4. Sprzęgło - dziwny dźwięk
    Utworzone przez radoshliv w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-05-2013, 14:09
  5. Dziwny dźwięk 156 1.8 TS
    Utworzone przez Emillo w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory