Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Alfa 159 1.9 JTDm 150km Automat PROBLEM W DIAGNOZIE

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Tylko czy ta używana skrzynia jest z konwerterem bo ja bym obstawiał tu konwerter w pierwszej linii?

    Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa 147 1.6 105KM, Alfa 147 2.0 150KM, Alfa 147 1.9 JTD, Alfa 159 1.9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    Konwerter chciałem dać do regeneracji na alledrogo udało mi się znaleźć oferty z tą usługa za 5setek. Chyba, że możesz polecić jakiś sprawdzony dobry zakład najlepiej w kujawskopomorskim

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Skrzynia w Łoplu może i ta sama, ale nie do końca taka sama. Na przykład Łopel ma chłodnicę Łoleju w skrzyni na powietrze, a Alfreda ma wymiennik olej/woda. Czy te obie chłodnice pasują idealnie zamiennie (a więc czy przełożysz skrzynię) to nie wiem.

    Oleju nie robiłeś ale zakładasz że nie pomoże. Szwagier w Alfie bliźniaczej do mojej miał takie szarpanie że kark łamało przy zatrzymywaniu się i podczas stania na hamulcu. Wyszło, że w skrzyni miał chyba 2L gluta. Płukanie skrzyni i nowy ATF pomogły aż do sprzedania przez niego auta, co dalej to nie wiem. Kupił auto bez tego objawu ale stwierdził że jeździ to nie rusza skrzyni bi po co. Generalnie problem z olejem (zaniedbanie) skutkuje problemem ze sterowanie lock-upem i zanim padnie tarczka, to jeszcze świruje zawór liniowy który tym steruje. Jak pomimo pierwszych objawów olewa się olej, to potem zawór się uszkadza i robią się koszta. Sama zmiana oleju z kolei kosztowna nie jest, a jak nowy ATF nie pomoże to zawsze możesz przycebulić i go zlać z powrotem i potem nim zalać jak zrobisz konwerter czy cokolwiek tam będziesz robić.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Jak zleje olej to chyba tylko po wymianie dynamicznej ,której podejrzewam sam nie zrobi a w ASB biorą za płukanie i wymianę dynamiczna 800pln więc tanio nie jest. Jak zleje po statyku to nie odważyłbym się tego wlać ponownie tym bardziej że nie wie co tam jest. Niech na kanale popusci korek kontrolny i zobaczy co wyleci. Ja i tak obstawiam konwerter. U mnie przy 150tkm wylał się już nadpalony olej a skrzynia chodziła płynnie poza wspomnianym szarpaniem na zimnym przy wbijaniu D ( kosz C1 )

    Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Moim zdaniem objawy padniętego konwertera. Co do tego czy skrzynia pasuje np. z Opla lub Saaba byłbym ostrożny. Jeśli chodzi o rodzaj chłodzenia skrzyni, to to nie jest akurat problemem. Ja u siebie zakładałem chłodnicę oleju( olej-powietrze). I polecam takie rozwiązanie różnica 20 do 30 *.
    Za 5 stów to ciekawa oferta za regenerację, tzn. podejrzanie tanio. Skąd w ogóle jesteś? Midparts regeneruje konwertery wysyłkowo. Na dodatek możesz zadzwonić do gościa z Zielonej Góry on też ma konwertery w dobrej cenie. Ale moim zdaniem przy tym przebiegu , jeśli chcesz pojeździć tym samochodem, trzeba zajrzeć do skrzyni i ją przejrzeć. Używaną już masz. Jeśli chcesz tel. do Zielonej Góry to 517 803 174. Zadzwoń porozmawiaj, facet jest dosyć kontaktowy i podpowie zawsze coś przez telefon. Jedyny problem z nim to ze czasem ciężko się dodzwonić, bo ma sporo pracy.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa 147 1.6 105KM, Alfa 147 2.0 150KM, Alfa 147 1.9 JTD, Alfa 159 1.9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    Kolego anAlfaBeta w życiu bym się nie odważył na taki zabieg jak polecasz zrobić "Sama zmiana oleju z kolei kosztowna nie jest, a jak nowy ATF nie pomoże to zawsze możesz przycebulić i go zlać z powrotem i potem nim zalać jak zrobisz konwerter czy cokolwiek tam będziesz robić."

    Statyczna wymiana oleju to..... <cenzura> to jak do szamba dolać z 30% czystej wody to i tak będzie to nadal szambo... Tylko dynamiczna wchodzi w grę. Zna ktoś z Was dobry zakład, w którym wymienią mi olej dynamicznie w Bydgoszczy?

    Odnośnie regeneracji konwertera oferty są od 5stówek ale raczej skuszę się na tą ofertę - allegro.pl/alfa-romeo-sprzeglo-hydrokinetyczne-konwerter-i7067732584.html


    Kolego kowal78 bardzo dziękuje za namiary jak i bardzo dobrą sugestię z montażem chłodnicy oleju, która z pewnością wykorzystam po uporaniu się ze skrzynią.
    Ostatnio edytowane przez Kubacki ; 06-12-2017 o 15:14

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ja też bym się nie odważył, ale nie takie rzeczy cebulaki robią, żeby "zaoszczędzić"
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Kubacki zadzwoń do tego Kamila. On doradzi bezinteresownie przez telefon i zapytaj ile u niego konwerter. A ma bardzo dobre ceny.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 150km , poważny problem
    Utworzone przez Glinko26 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-04-2017, 15:17
  2. [159] Alfa 159 1,9 jtdm 120/150KM automat???
    Utworzone przez Nazar w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 20:25
  3. [159] Nowy zakup 159 jtdm 150km 2008r automat - porada odnośnie pierwszych wymian - Lubin
    Utworzone przez Radzius Alfa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory