Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Kompresja cylindrów. Pomocy

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Daniel75

    Na podstawie przyspieszenia wału korbowego komputer wylicza różnicę pomiędzy cylindrami. Na tej samej podstawie wprowadzane są korekty wtryskiwaczy w celu wyrównania pracy silnika.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Daniel75

    Na podstawie przyspieszenia wału korbowego komputer wylicza różnicę pomiędzy cylindrami. Na tej samej podstawie wprowadzane są korekty wtryskiwaczy w celu wyrównania pracy silnika.
    Szczerze mówiąc to wolałbym żeby przyczyną był osprzęt typu kolektor, egr a nie pierścienie, zawory itp...korekty jak pisalem byly mocno rozjechane (jedna mocno dodatnia) po wizycie w bosh service korekty sie poprawiły jednak na 4 cylindrze nadal odbiega od reszty. Pytanie czy to nie właśnie w nim hula zarwana klapa. :-(

    - - - Updated - - -

    Mam tylko nadzieję, że ta nierówna praca nie dotyczy pierścieni na trzech tłokach no wtedy to się zacznie.

  3. #23
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Daniel75

    Na podstawie przyspieszenia wału korbowego komputer wylicza różnicę pomiędzy cylindrami. Na tej samej podstawie wprowadzane są korekty wtryskiwaczy w celu wyrównania pracy silnika.
    Pewnie masz rację Ale to tylko wysuwanie wniosków z innych parametrów a nie fizyczny pomiar ciśnienia sprężania

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał arrrogant Zobacz post
    Zgadza się. Niedziela to i giełda. ;-) pojadę ze starą świecą jak znajdę i kupię taki miernik. W poniedziałek chcę zacząć działać. W piątek mam 350 km do przejechania a takim autem to loteria. Nasuwa mi się pytanie. Czy niesprawny kolektor dawałby objawy tylko na zimnym/niedogrzanym silniku? Jedynie podczas odpalania i do momentu osiągnięcia temperatury w granicach 60 stopni? Później jest już przyzwoicie, nie pracuje może do końca tak jakbym chciał ale wskazówka stoi.

    - - - Updated - - -

    Ich akurat znam jeszcze z czasów "szopy na Wareckiej" ;-) po tvn turbo z terminami to nie tak łatwo u niego ale w poniedziałek będę męczył. Ma świetny materiał do swoich filmów na yt. ;-)
    U mnie też tylko na zimnym tak było Wymieniłem kolektor na czysty i bez klap usunąłem EGR i problem zniknął

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel75 Zobacz post
    Pewnie masz rację Ale to tylko wysuwanie wniosków z innych parametrów a nie fizyczny pomiar ciśnienia sprężania

    - - - Updated - - -



    U mnie też tylko na zimnym tak było Wymieniłem kolektor na czysty i bez klap usunąłem EGR i problem zniknął
    Oby Twoje słowa okazały się prorocze i faktycznie wymiana/modyfikacja kolektorato pomogła. Miałeś podobne objawy do tych opisanych przeze mnie powyżej? Gasło Ci auto przy wysprzęglaniu z 1 na 2 bieg? Falowały obroty, ciężko palił na zimnym i pracował jakby na trzech garach?

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar PLASTICZ
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    AugustĂłw, Poland
    Auto
    166, 2.4 JTD 20v 2005r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał arrrogant Zobacz post
    Oby Twoje słowa okazały się prorocze i faktycznie wymiana/modyfikacja kolektorato pomogła. Miałeś podobne objawy do tych opisanych przeze mnie powyżej? Gasło Ci auto przy wysprzęglaniu z 1 na 2 bieg? Falowały obroty, ciężko palił na zimnym i pracował jakby na trzech garach?
    Coś czuję że pierścienie poleciały. Na zimnym jest gorzej bo na cylindrach jest luz po rozgrzaniu luz się zmniejsza i sprężanie się poprawia. Gdzie tankujesz ropę zazwyczaj?

    Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał PLASTICZ Zobacz post
    Coś czuję że pierścienie poleciały. Na zimnym jest gorzej bo na cylindrach jest luz po rozgrzaniu luz się zmniejsza i sprężanie się poprawia. Gdzie tankujesz ropę zazwyczaj?

    Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka
    Statoil/Lotos/Orlen nigdy nie wlewałem do baku ON za pomocą lejka zamiast pistoletu.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Ja obstawiam kolektor i nieszczelności.

    Zużyte pierścienie w takim stopniu, że silnik odwdzięcza się nierówną pracą skutkowałyby dużym problemem z uruchomieniem silnika.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Kolektor zaślepiony, egr zaślepiony i wyprogramowany, wymieniony czujnik położenia wału, sprawdzone przewody masowe, zrobiona próba przelewowa (trzeci wtrysk przelewa ponoć a po wyjęciu na stół okazuje się, że mieści się w normie i nie wymaga regeneracji). Nie ogarniam już tego auta bo nadal gaśnie co jakiś czas (najczęściej jak postoi w upale).

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Obstawiam walnięte wtryskiwacze lub jeden wtrysk.
    A sprawdź czy masz właściwe wtryskiwacze ??? Bo czasem różne cuda i podmiany są stosowane.

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Obstawiam walnięte wtryskiwacze lub jeden wtrysk.
    A sprawdź czy masz właściwe wtryskiwacze ??? Bo czasem różne cuda i podmiany są stosowane.

Podobne wątki

  1. Kolejność cylindrów 3.0 6v
    Utworzone przez mario333 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-08-2020, 20:48
  2. [159] Test Kompresji Cylindrów
    Utworzone przez Mareczek1122 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2016, 20:13
  3. alfa 156 II-ile cylindrów
    Utworzone przez apap w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2016, 03:09
  4. [145] Numeracja cylindrów
    Utworzone przez Bolek145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 09:33
  5. [145] nie pali na jeden z cylindrów
    Utworzone przez FucktorX w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 15:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory