Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Kompresja cylindrów. Pomocy

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie Kompresja cylindrów. Pomocy

    Witam. Na swoje poprzednie posty nie uzyskałem żadnej odpowiedzi dlatego dziś bogatszy o pewną wiedzę zakładam nowy temat, jeśli niesłusznie to wybaczcie. Na wstępie przypomnę swój problem:
    Witam. Jestem nowy na forum dlatego proszę o wyrozumiałość i życzliwe podejście. Otóż potrzebuję pomocy w rozgryzieniu bolączki auta. Od początku. Od jakiegoś czasu obserwowałem lekkie wahnięcia obrotów na biegu jałowym, głównie po uruchomieniu zimnego silnika. Ponad miesiąc temu jak spadła temperatura otoczenia po wyjeździe z garażu podczas drogi do pracy auto nagle zgasło podczas jazdy. Moje zaskoczenie było dość spore bo nigdy wcześniej nie miałem tego typu problemów. Ciężko było ponownie uruchomić, podczas rozruchu strasznie telepało silnikiem. W momencie wysprzęglania w czasie jazdy, co jakiś czas gasł a procedura rozruchu trwała w nieskończoność nawet na środku skrzyżowania. Uznałem, że przyczyną może być przytkany filtr paliwa dlatego też tego samego dnia zabrałem się za jego wymianę. O dziwo, pomogło. Przez miesiąc auto jeździło powiedzmy "normalnie" ale mimo to nadal bacznie się mu przyglądałem. No i sytuacja się powtórzyła. Teraz podejrzany stał się dla mnie czujnik położenia wału. Dla pewności podjechałem do kolegi na kompa w poszukiwaniu błędu. Niestety błędów żadnych nie było więc natomiast korekty wtrysków dość rozjechane. Jako, że auto jest mi niezbędne zastosowałem szybką kurację środkiem Liqui Moly spulung, który wlałem bezpośrednio do filtra jednocześnie zaopatrując się w kabel aby mieć dostęp do komputera. Środek do czyszczenia wtrysków pomógł na tyle, że auto nie gaśnie. Martwi mnie jednak nadal jego praca głównie na zimnym i po odpaleniu. Falujące obroty, 800rpm na biegu jałowym co wydaje się zbyt mało, trochę ospała reakcja na gaz. z rury nic nie kopci silnik zatelepie jak dodam gaz, odpuszczam i obroty spadają tak przy ok 1000.

    Teraz z nowości...Dzisiaj w autoryzowanym serwisie bosh zdecydowałem się na sprawdzenie wszystkich wtrysków podejrzewając jeden do regeneracji. Co się okazuje, wszystkie wtryski są ok (jeden wymagał ponoć jedynie "regulacji" problemem natomiast jest co innego - kompresja cylindrów. Brzmi jak wyrok ale zanim wpadnę w panikę chcę poszukać przyczyny i ewentualne możliwości rozwiązania problemu. Dołączam poniżej wydruki z testów wtryskiwaczy i kompresji cylindrów. Proszę o jakąkolwiek pomoc lub namiar na kogoś z Białegostoku kto jest w stanie pomóc.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171214_195533.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	60.8 KB
ID:	238880   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171214_195635.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	51.6 KB
ID:	238881   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171214_195656.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	30.5 KB
ID:	238882  

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Podstawowe pytanie – jaki masz kolektor ssący, który to rocznik auta? Czy ruszałeś klapy wirowe w kolektorze?

    Niestety nie mamy dobrych wieści. Pewne rzeczy wskazują na to, że urwała ci się klapa wirowa i zniszczyła silnik... To tylko diagnoza przez internet, no ale....
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 14-12-2017 o 20:36

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Podstawowe pytanie – jaki masz kolektor ssący, który to rocznik auta? Czy ruszałeś klapy wirowe w kolektorze?

    Niestety nie mamy dobrych wieści. Pewne rzeczy wskazują na to, że urwała ci się klapa wirowa i zniszczyła silnik... To tylko diagnoza przez internet, no ale....
    Kolektor metalowy, rocznik 2006, nie ruszałem klap wirowych. Zastanawia mnie tylko czy gdyby klapa zerwała to silnik pracowałby "normalnie" po rozgrzaniu? W zasadzie niepokojące objawy opisane powyżej mają miejsce przy odpalaniu zimnego i do momentu rozgrzania do ok 60 stopni. Zobaczę jutro rano jak będzie odpalał, w końcu dzisiaj były wyciągane wtryski, wymieniane uszczelki pod nimi, korekty się poprawiły więc sprawdzimy. Dzięki za wszystkie sugestie i zachęcam do dyskusji, z której każdy kto to czyta może coś wynieść dla siebie.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    W Białymstoku ma warsztat Chris Kubeczko. Znam go z filmów na YT, fajny gość i zna się na autach. Ma profil na FB, może umów się z nim na oględziny?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    A jak była mierzona kompresja? Manometrem czy przez złącze diagnostyczne?
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    W metalowym kolektorze klapy się nie urywają więc ten temat odpada. Chyba że ktoś ci wymienił na plastikowy. Ale zakładam że wiesz co masz. A jak wyglądają osie klap? Może jakieś nieszczelności?
    Druga sprawa - objawy gasniecie i dziwna praca to np problemy z EGR.
    Ale i tak nie podejmuje się dalszej diagnozy przez Internet.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    W 99% przypadków , w każdym silniku spalinowym falowanie obrotów i nierówna praca to skutek nieszczelności układu dolotowego. W JTD mamy kolektor, który po 60 tys km nadaje się do kosza.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    EGR, Nieszczelny kolektor, albo uklad dolotowy, problemy z elektronika przepustnicy - zalewa sie szlamem z ukladu dolotowego/ odpowietrzenia skrzyni.
    Chyba najczestrze przyczyny falowania wolnych obrotow w JTDm.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Jaka metoda robiono pomiar? Przez gniazdo wtryskiwacza?

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Do pomiaru nikt nie używał manometru. To vo usłyszałem to to, że to wydruk z systemu komputerowego. Teraz z innej beczki. Kolerktor mialby aż taki wpływ na objawy i rzekomy brak kompresji aż na trzech cylindrach? Rozgrzany chodzi w miarę a przy odpalaniu na zimnym to masakra jakaś. Szaleje coraz bardziej.

Podobne wątki

  1. Kolejność cylindrów 3.0 6v
    Utworzone przez mario333 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-08-2020, 20:48
  2. [159] Test Kompresji Cylindrów
    Utworzone przez Mareczek1122 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2016, 20:13
  3. alfa 156 II-ile cylindrów
    Utworzone przez apap w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2016, 03:09
  4. [145] Numeracja cylindrów
    Utworzone przez Bolek145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 09:33
  5. [145] nie pali na jeden z cylindrów
    Utworzone przez FucktorX w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 15:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory