Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43

Temat: Ciśnienie sprężania TBi

  1. #41
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Czarek GTV
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    GTV V6 TB-jest, Spider 2 TS - jest, 159 1,9 JTDm 16V 2006r - sprzedam, 156 2,5 - jest. 147, 1,6 LPG
    Postów
    223

    Domyślnie

    Koledzy. Już niedługo ponownie wybiorę się na hamownie. Mam do Was pytanie. Ponieważ nie bardzo się na tym znam jaka hamownia lepsza dla silnika z opcią over bosta (Gtv V6 TB. Wiem że są dwa rodzaje hamowni, statyczna i dynamiczna. Czym one się różnią? Do tej pory byłem na takiej gdzie nie można było wykożystać over bosta. Jedynie jednostajne przyśpieszanie gdzie nie ma możliwości sprawdzenia mocy przy "strzale". Właściciel hamowni mówił że każde o,1 bara doładowania z over powinno przynieść wzrost mocy o ok. 10 - 15% wyniku jaki wskazały wykresy.
    Proszę o podpowiedzi i doradztwo. Będę wdzięczny.
    Czarek.
    Edit. U mnie jest turbina z West Gate, bez zmiennej geometrii (jak w nowych konstrukcjach). Over Bost - przy szybkimotwarciu przepustnicy ciśnienie doładowania zwiększa się o 0,2 - 0,3 bara. ( akurat u mnie po pewnych modyfikacjach ten wzrost dochodzi do o,4 - o,5 bara). Za jakiekolwiek będy w nazewnictwie i ortografię przepraszam. Jestem praktykiem nie teoretykiem a z języka polskiego zawsze cienki .
    Ostatnio edytowane przez Czarek GTV ; 26-02-2018 o 07:59

  2. #42
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarek GTV Zobacz post
    Koledzy. Już niedługo ponownie wybiorę się na hamownie. Mam do Was pytanie. Ponieważ nie bardzo się na tym znam jaka hamownia lepsza dla silnika z opcią over bosta (Gtv V6 TB. Wiem że są dwa rodzaje hamowni, statyczna i dynamiczna. Czym one się różnią? Do tej pory byłem na takiej gdzie nie można było wykożystać over bosta. Jedynie jednostajne przyśpieszanie gdzie nie ma możliwości sprawdzenia mocy przy "strzale". Właściciel hamowni mówił że każde o,1 bara doładowania z over powinno przynieść wzrost mocy o ok. 10 - 15% wyniku jaki wskazały wykresy.
    Proszę o podpowiedzi i doradztwo. Będę wdzięczny.
    Czarek.
    Edit. U mnie jest turbina z West Gate, bez zmiennej geometrii (jak w nowych konstrukcjach). Over Bost - przy szybkimotwarciu przepustnicy ciśnienie doładowania zwiększa się o 0,2 - 0,3 bara. ( akurat u mnie po pewnych modyfikacjach ten wzrost dochodzi do o,4 - o,5 bara). Za jakiekolwiek będy w nazewnictwie i ortografię przepraszam. Jestem praktykiem nie teoretykiem a z języka polskiego zawsze cienki .
    Wybierz się na hamownię podwoziową.
    Nie wiem w których rejonach się obracasz, ale np. w Radomiu mogę polecić http://atc.agcentrum.pl/, byłem tam i jeśli chodzi o pomiar mocy to OK. Chyba że masz coś podobnego w Rawie lub okolicach.
    To, czy auto jest doładowane czy nie, na tego typu hamowni nie powinno mieć znaczenia. Dopiero przy bardzo mocnych uturbionych jednostkach trzeba dokładniej szukać.

  3. #43
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Czarek GTV
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    GTV V6 TB-jest, Spider 2 TS - jest, 159 1,9 JTDm 16V 2006r - sprzedam, 156 2,5 - jest. 147, 1,6 LPG
    Postów
    223

    Domyślnie

    magil, jeżdze do Piotrkowa Tryb. Ale tam on nie morze depnąć w pedał żeby Over bost zadziałał. To stacjonarna hamownia. Z tym że się nie znam, wiem że są statyczne i dynamiczne w zależności od techniki pomiaru.
    Ale dzięki za info. Pozdrawiam Radomskich Alfaholików.
    Czarek.

Podobne wątki

  1. [155] Ciśnienie sprężania i oleju
    Utworzone przez Marek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 18-08-2016, 22:58
  2. Ciśnienie sprężania 2.0V6 TB
    Utworzone przez ozman w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 04:27
  3. [156] Ciśnienie sprężania 2.5 V6 24v
    Utworzone przez Kilu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-12-2011, 22:44
  4. [75] ciśnienie sprężania 3.0V6
    Utworzone przez Pituś w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-05-2008, 11:31
  5. [164] ciśnienie sprężania 3.0V6
    Utworzone przez Pituś w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2008, 13:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory