Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: 1.9 Jts 160 czy 1.9 jtd 120/150

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    159
    Postów
    14

    Question 1.9 Jts 160 czy 1.9 jtd 120/150

    Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum
    Od dłuzszego czasu planuje zakup 159, problem polega na wyborze silnika. Przy JTD odstrasza mnie mozliwosc kosztownego remontu skrzyni M32 oraz innych bolączek diesla jak wtryski,dwumas,dpf itp. Z kolei słyszałem rózne opinie o JTS, w niemieckich gazetach typu AUTO SWIAT,MOTOR silnik ten uchodzi za awaryjny ( jedak wszystkie VAGI są niezniszczalne ) Bardziej jetem skłonny wybrac JTSa, chciałbym poznac wasze opinie na temat awaryjnosci tego silnika,dodam ze auto nigdy nie będzie piłowane na zimnym a odrazu po zakupie zostanie zalane wysokiej jakosci olejem+płukanka silnika
    Budżet to 16,17k na zakup samochodu wiec będa to modele z początku produkcji

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 2.2 JTS
    Postów
    32

    Domyślnie

    Jeżdżę JTS-em (z LPG) od pół roku nic z silnikiem się nie dzieje - ponad 170kkm na liczniku z czego moje ok. 15kkm. Skrzynia ta sama co JTD, więc te same bolączki. Ja swoją robiłem zaraz po zakupie (ale raczej niepotrzebnie chociaż być może dzięki temu coś mnie ominęło - nie pozbyłem się natomiast powodu dla którego się zdecydowałem na ten remont). Zalewanie super olejami niczego nie gwarantuje, jeśli poprzedni właściciel nie dbał o auto ale ja wychodzę z założenie, że skoro auto przejechało (samodzielnie) dajmy na to, te 150-200kkm to chyba nie jest takie złe

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    remontu skrzyni M32 oraz innych bolączek diesla jak wtryski,dwumas,dpf itp.
    No to z deszczu pod rynnę, bo w JTS jest i M32 i dwumasa.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    159
    Postów
    14

    Domyślnie

    Myślałem ze m32 jest tylko w dieslu, a jak z jej trwałością skoro jts ma dużo niższy moment obrotowy ?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    544

    Domyślnie

    Kocham zapach benzyny i jej kulturę pracy ale jako że przez moje rece przewinęło sie wieeeele AR powiem krótko....JTD.Pozdrawiam Tomasz

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Wyso
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Jeżeli rozważasz zakup JTD 120koni, to równie dobrze możesz rozważać zakup 1.8 mpi.
    Nie ma dwumasy, nie ma felernej skrzyni m32, nie pali tak koszmarnych ilości paliwa jak JTS, a na dodatek można założyć gaz i jeździć 20zł / 100km

    Takiej ekonomii nie ma w żadnym dieslu.
    Minusy tego silnika to teoretycznie słaba dynamika, niski moment sprawia, że zanim auto się wkręci i zacznie przyśpieszać mija trochę czasu, przez co diesle 120km mogą wydawać się dynamiczniejsze ze względu na moment, lecz w rzeczywistości są minimalnie słabsze.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Nie ma co się bać jts, trzeba tylko liczyć się z dużym spalaniem. Po za tym mniej problemów jak w JTD, potencjalnie mniejsze realne przebiegi wozów na rynku. Jedyne znacząca wtopa to możliwość zakupu sztuki z łańcuchem rozrządu do wymiany a koszty są sporo wyższe niż w przypadku paska w dieslu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie ma co się bać jts, trzeba tylko liczyć się z dużym spalaniem. Po za tym mniej problemów jak w JTD, potencjalnie mniejsze realne przebiegi wozów na rynku. Jedyne znacząca wtopa to możliwość zakupu sztuki z łańcuchem rozrządu do wymiany a koszty są sporo wyższe niż w przypadku paska w dieslu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Noo pewnie ze 300 zł więcej

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ham_solo Zobacz post
    Jeżdżę JTS-em (z LPG) od pół roku nic z silnikiem się nie dzieje - ponad 170kkm na liczniku z czego moje ok. 15kkm. Skrzynia ta sama co JTD, więc te same bolączki. Ja swoją robiłem zaraz po zakupie (ale raczej niepotrzebnie chociaż być może dzięki temu coś mnie ominęło - nie pozbyłem się natomiast powodu dla którego się zdecydowałem na ten remont). Zalewanie super olejami niczego nie gwarantuje, jeśli poprzedni właściciel nie dbał o auto ale ja wychodzę z założenie, że skoro auto przejechało (samodzielnie) dajmy na to, te 150-200kkm to chyba nie jest takie złe
    Grzechotanie?

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    159
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dzięki za wasze oponie pozostanę jednak przy JTS, koszt kompletnego rozrządu firmy FEBI to jakieś 600zl wraz z kołami zębatym a wiec nie ma tragedi. Alfa napewno poprawiła swoje benzyniaki po nieudanych T.S.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    T.Sy da bardziej udane od JTS

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory