Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Brak płynu chłodniczego

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar tika777
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Laskowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 16V
    Postów
    33

    Domyślnie Brak płynu chłodniczego

    Witam

    Mam ogromny problem z moją Bellą. AR 159 1.9 16V 150kucy. W ostatnim czasie wymieniony rozrząd z pompą wody i filtry + olej.

    Problem występuję od ok 2 msc. W trasie temp skoczyła na 130 to szybko na pobocze i pod maskę nos. A tam całkowity brak płynu chłodzącego. Dolałem do pełna i ruszyłem w trasę.

    W następnych dniach płyn ubywał a ja go systematycznie uzupełniałem, pod samochodem wycieków nie zaobserwowałem. Przy okazji oddania samochodu do mechanika miał mi sprawdzić wszystkie węże i ogólnie potestować obieg wody. Problemów nie stwierdził jednak problem nadal występował i kolejnego dnia po powrocie z trasy zaglądam pod samochód a tam leje z krótkiego węża biegnącego od silnika do termostatu - na opasce, na wężu nie stwierdziłęm uszkodzenia więc skręciłem go na dodatkowej opasce i przestało lać. Dodatkowo wymieniłem korek zbiorniczka wyrównawczego bo wiadomo trzeba zacząć od najtańszych części aby zacząć coś wykluczać. Po tych zabiegach samochód przez ok 3 tyg użytkowała żona i nie stwierdziłem ubytku płynu (do pracy jedynie 5km więc samochód nie zdążyłył przy tej pogodzie się zagrzać).

    W zeszły piątek problem się nasilił. Wracałem z pracy 2x 70 km i pod koniec trasy znów 130 stopni na konsoli i samochód na pobocze znów brak wody. Woda dolana i w trasę. Od piątku do układu dolałem ok 7l płynu. Odpowietrzałem ale nic to nie dało. Dalej woda gdzieś ucieka. Nadmienię iż na małym obiegu ogrzewanie działa w całym samochodzie ok. Jednak gdy samochód zagrzeje się do 90stopni i woda puszczona jest na cały układ to prawa strona nawiewów zaczyna być coraz zimniejsza ( myślę że to zapowietrzona nagrzewnica bo nie nadążam z dolewaniem wody i odpowietrzaniem). Teraz zrobiłem 40 km i zaobserwowałem wyciek na wężach biegnących od termostatu w głąb kabiny na wysokości filtra paliwa. Odkręciłem korek w zbiorniczku wyrównawczym aby obnizyć ciśnienie w układzie i przestało lać. Dodam że temperatura poza tymi 2 razami gdy całkowicie nie było wody utrzymuje się wzorowo na poziomie 90 stopni.

    Dodam iż zawsze po odkręceniu korka zbiorniczka wodę wywala górą. zaobserwowałem też że wąż od termostatu do chłodnicy jest gorący a wąż od chłodnicy do silnika zimny.

    Obawiam się że może to być uszczelka pod głowicą, wszyscy mi tak mówią i w sumie część objawów się sprawdza bo tłumaczyłoby to wysokie ciśnienie w układzie i dlatego z pod zacisków puszcza wodę.

    Pomocy. nie mam już do tej wody siły

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa 159 2.0 jtdm TI
    Postów
    131

    Domyślnie

    Rozważ też chłodniczkę egr, może tam masz wyciek?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar tika777
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Laskowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    Z tego co widzę to ta chłodniczka chyba jest pod termostatem? Dzisiaj ją obejrzę.

    To z jednego z węży nad nią miałem kiedyś wyciek, który opisałem. Pomogło założenie drugiej opaski bo wąż nie był pęknięty. Poniżej film jak to wyglądało:

    https://www.youtube.com/watch?v=p61HpvYZKqE

    I od tej pory ten szmaciany oplot zawsze suchy więc to miejsce już wykluczam ;/

    A jeśli termostat jest już uszkodzony to nie będzie się w układzie jakieś ciśnienie robiło zbyt duże- prowadzące do cieknięcia z różnych miejsc płynu?
    Ostatnio edytowane przez tika777 ; 18-12-2017 o 09:01 Powód: dodany link z problemem

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Uszczelka i tyle .niema co gdybać .Zrob test na obecność co i będzie wiadomo.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar tika777
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Laskowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    Raz już robiłem ale chyba za krótko i zbyt małe obroty miałem - test negatywny. Dzisiaj zrobię ponownie żeby wykluczyć/potwierdzić.


    Niestety test tym razem pozytywny. Płyn reakcyjny zabarwił na zielono. UPG. Jak to jest teraz z jazdą samochodem? Najlepiej całkowicie odstawić żeby nie pogorszyć?

    Dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez tika777 ; 18-12-2017 o 13:49 Powód: Sprawdzenie płynu chłodzącego

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Tak.Niema co jeździć bo będzie gorzej.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Jeśli poszła chłodniczka EGR też Ci wyskoczy pozytywnie test CO - koszt takiej chłodniczki używanej to ok. 50 zł - przy odrobinie umiejętności wymienisz sam. Jeśli to nie nie pomoże, to zostaje już tylko ściągnięcie głowicy...

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar tika777
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Laskowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    Myślę, że to jednak ta uszczelka bo zaglądałem też wczoraj do oleju i na bagnecie prawie sam płyn chłodniczy a olej z filtrami wymieniałem 2 tyg temu. Obym tylko doturlał się do mechanika i silnika po drodze nie uszkodził.

    W tym że to jednak problem z głowicą utwierdził mnie ten płyn w oleju bo samochód ani krztyny ikry nie stracił i chodził do wczoraj jak burza- tylko ten płyn gubił...

    https://www.youtube.com/watch?v=35yDYyN_VtM

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że tu już głowica poleciała.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Jak płyn w oleju to już nie ma innej opcji :/ ja pękniętą głowicę też u siebie przerabiałem, całościowo zmieściłem się w 2500 zł... Widzę kolego że korek od płynu hamulcowego też masz do wymiany...

Podobne wątki

  1. [159] 2.0 JTDm czyste płyny brak co2 w płynie , ubytek płynu chłodniczego
    Utworzone przez kedzior303 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 21-02-2017, 12:53
  2. [Brera] Wysoki stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego.
    Utworzone przez zuch10 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2016, 20:49
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 23:27
  4. Brak płynu chłodniczego jakie konsekwencje .
    Utworzone przez Maciek w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-08-2011, 17:33
  5. [164] wymiana płynu chłodniczego
    Utworzone przez alfa_fan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 16:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory