Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Zabudowa audio w bagażniku SEDAN

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Alfa 159 1.9 16v
    Postów
    80

    Question Zabudowa audio w bagażniku SEDAN

    Witam! Czy posiada ktoś zabudowany głośnik w 159 sedanie w boczek w bagażniku? Są gotowe zestawy ale niestety tylko do kombi. Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić tak żeby nie zabrać dużo miejsca w bagażniku? W gre nie wchodzi subwoofer "pod siedzenie" i uprzedzam drzwi wyciszone/ wygłuszone matami i w drzwiach mam hertze, jednak brakuje mi tego co daje choćby mała skrzynka. Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Będziesz miał problem z zabudowaniem boczka z uwagi na to, że w sedanie istniejące wolne przestrzenie po jednej i drugiej stronie bagaznika są bardzo małe. Większą część miejsca zajmują nadkola, dlatego fabryczny sub w sedanie jest w tylnej półce. Zostaje ci albo skrzynia do bagażnika, albo pod siedzenie, chyba, że ktoś dopasuje ci zabudowę do boczka, ale na pewno ograniczy ona przestrzeń bagażową i otwór załadunkowy. Pozdro
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Alfa 159 1.9 16v
    Postów
    80

    Domyślnie

    A może ktoś ma coś zrobione i sie podzieli zdjęciem?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    Lata temu w Uno zrobiłem skrzynkę w nadkolu bagażnika z włókna szklanego (maty i żywica), a front z wiórówki. Siedział tam HX 8 SQ (który teraz jeździ ze mną w 159) w około 19 litrach BR. Roboty wcale tak dużo z tym nie ma. Podstawa, to dobrze okleić bagażnik, żeby żywica nic nie zapaprała.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Dlaczego nie kupisz oryginalnego Sub'a i nie podepniesz pod Twój wzmacniacz?
    Ja mam tak zrobione po uprzednim wytłumieniu półki i zrobieniu bassreflexu. Gra rewelacyjnie a nie zajmuje bagażnika. Używany wzmacniacz kupujesz za 100-150 zł, demontujesz wzmacniacz przykręcony do jego korpusu i puszczasz kabel z Twojego wzmacniacza. Na częstotliwości rzędu 60-70 Hz spokojnie to wystarczy.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Alfa 159 1.9 16v
    Postów
    80

    Domyślnie

    [MENTION=114]Belfer[/MENTION] Chodzi ci o subwoofer z BOSE? Ja nie mam w ogóle u siebie wzmacniacza jeszcze. Czy chodzi ci o tylną półkę z głośnikiem? Możesz zrobić zdjęcie?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar ŁukaszKG
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Grzybowo k. Kołobrzegu
    Auto
    Alfa Romeo 159. 1.9 JTD.
    Postów
    109

    Domyślnie

    ja też się zastanawiałem na ulepszeniem audio i faktycznie jeżeli chodzi o praktykę to system Bose jest najlepszym rozwiązaniem.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    [MENTION=114]Belfer[/MENTION] , ty masz inny wzmacniacz niż ori z bose? I jest duża różnica? I co masz na myśli mówiąc o wytłumieniu półki i basreflexie? Mi coś z półki trochę brzęczy faktycznie jak jest głośno i więcej basu. Pozdrawiam.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Zdjęć miałem kilkadziesiąt z przeróbki audio. Niestety poleciała większość przez uszkodzenie karty. Jakieś z Tel może znajdę i opiszę w miarę dokładniej.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Było by super bo koszt prawie żaden , a może by pomogło na basik bo gra niby ok ale basu mogłoby być troszki więcej momentami . Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Zabudowa bagażnika [156 sedan]
    Utworzone przez gacek600 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 13-02-2015, 14:45
  2. Zabudowa car audio
    Utworzone przez Wedżi w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 21:25
  3. [GTV] Jak zabudowaliście Car Audio w bagażniku?
    Utworzone przez DARO-RT w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 08:09
  4. Gdzie w okolicach katowic zabudują audio w bagażniku?
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory