Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Przycisk START czasami nie reaguje jak powinien

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie Przycisk START czasami nie reaguje jak powinien

    Sprawa wygląda tak - wsiadam do auta, wkładam kluczyk zapalają się zegary, wciskam START (przedlift, więc trzymam) i wszystko gaśnie, tak jak by przycisk odczytał, że wcisnąłem go tylko na ułamek sekundy by zgasić zegary.

    Naciskam go raz, ponownie wszystko się zapala, świece grzeją, wciskam i trzymam - wszystko gaśnie. Wciskam i trzymam ponownie, wszystko gaśnie ale auto odpala gdy trzymam na chama, chociaż czasami trzymając na chama znów tylko gaśnie i nic.

    Sytuacja nie wygląda tak każdorazowo, ale problem pojawił się może z 2 tygodnie temu w środku tygodnia po pracy. W nocy auto zawsze w garażu, aku ma rok i jest ładowany codzienną trasą 100km+ więc go wykluczam, szczególnie że gdy przycisk zadziała OK to auta pali idealnie.

    Jednego dnia przy 0 stopniach jest OK, innego jak wyżej, nie ma reguły.

    Miał ktoś podobny przypadek, co może tam przestać stykać, sam przycisk ktoś już wymieniał z powodu podobnych objawów?
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic18915_1.gif

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Próbowałeś odpalać z wciśniętym hamulcem zamiast sprzęgła?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Pewnie z godnie z zimową tradycją - blokada kierownicy odmawia współpracy.

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ja bym sprawdził też połączenia masowe. Podobnie się zachowuje auto z normalną stacyjka jak połączenia masowe są kiepskie. Przekręcasz kluczyk wszystko przygasa, a rozrusznik nie kręci.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    159 SW 1.9 8V 120 KM 2009
    Postów
    5

    Domyślnie

    U mnie jest to samo (159 SW, 2009, więc polift, 1.9 120 KM) - niestety nie szukałem jeszcze definitywnego rozwiązania problemu.

    Z temperaturą nie jest to raczej związane - zdarza się u mnie to czasem i w lecie. Tej zimy zdarzyło się to raz. Generalnie problem nie pojawia się regularnie i jego pojawienia się nie generują chyba żadne określone warunki. Zimne, ciepłe auto, długa, krótka trasa, dłuższy, krótszy postój - obojętne. Zdarzyło się tak z 5-6 razy w ciągu ostatnich 2 lat, niezależnie od wszystkiego.

    Akumulator odpada - zdarzyło mi się to raz na niemal zupełnie nowym, teraz ma mniej więcej rok i problem dalej się pojawia. Niezbyt często, ale też nie rzadziej niż wcześniej.

    Objawy identyczne - wkładam kluczyk, wciskam sprzęgło, czekam, klikam krótko (nie muszę trzymać) i wszystko gaśnie, jakbym w ogóle nie włożył kluczyka do stacyjki.

    I... nie wiem, czy gdzieś tutaj nie leży problem. Bo jeśli wyjmę w takiej sytuacji kluczyk i włożę go jeszcze raz, to taka sama procedura (bez przytrzymywania przycisku - dalej tylko kliknięcie) odpala auto natychmiast. Więc u mnie pomaga po prostu wyjęcie i włożenie kluczyka jeszcze raz. Nie szukałem rozwiązania problemu, bo właśnie da się go obejść tym wyjęciem i włożeniem jeszcze raz. Takie "komputerowe" rozwiązanie

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Pewnie z godnie z zimową tradycją - blokada kierownicy odmawia współpracy.
    U mnie raz tak się zdarzyło, tylko wtedy było słychać krótkie i ciche "pip". Wystarczylo mocniej chwycić kierownice i auto odpaliło.
    Była: Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16V Turismo 170KM - Alfa Rosso Jest: Avensis 2.0 CVT

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    A czy to nie problemy z czujnikiem przy sprzęgle? System nie dostaje informacji o wciśniętym sprzęgle i zachowuje się tak jakby nie było wciśnięte.
    Pierwsze co bym spróbował, to uruchomić silnik z wciśniętym hamulcem zamiast sprzęgła.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    U mnie równiez owy problem występuje. Wkładam kluczyk słyszę cyk i wszystko gaśnie. Wyjmuję kluczyk zamykam auto otwieram i próbuje ponownie. Czasami zagada za drugim razem czasami za trzecim. Kiedyś odpinalem minusowa kleme aku, pozniej się zorientowałem, że nie jest to konieczne. Problemu jeszcze nie rozwiazywalem. Auto po lifcie

    Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Sugerowałbym Panowie sprawdzić wyłącznik na pedale sprzęgła....częsta usterka tak jak ktoś wcześniej pisał.Pozdrawiam

  10. #10
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Czy ktoś może znalazł przyczynę tego, że przycisk nie odpala?

    U mnie nic nie przygasa, po prostu po naciśnięciu przycisku (wersja przedliftowa), słychać cyknięcie, jakby załączenie jakiegoś przekaźnika i nic - zero reakcji.
    Wcześniej, zdarzało mi się to sporadycznie, ale ostatnimi czasy, coraz częściej - nie wiem, czy to coś daje, ale przez chwilę wachluję biegami i za którymś razem udaje mi się odpalić - strasznie to irytujące - wyciągałem czujnik przy sprzęgle, ale nic nie wskazuje na to, żeby był z nim jakiś problem.

    Odpalać próbuję i z wciśniętym pedałem hamulca i sprzęgła, z nie wciśniętym hamulca, a tylko sprzęgłem oraz z wciśniętym tylko pedałem hamulca - niczego to nie zmienia.

Podobne wątki

  1. [159] Przycisk START-STOP
    Utworzone przez daro1906 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2017, 19:43
  2. [159] 2.4JTDm 200km auto nie reaguje na przycisk START STOP
    Utworzone przez Domcio156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2017, 23:31
  3. [159] Przycisk Start-Stop
    Utworzone przez Sebix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-12-2016, 09:38
  4. Pedał gazu czasami nie reaguje GT 1.9 JTD
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale GT
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-09-2016, 12:04
  5. [159] asr/vdc raz działa raz nie ale nie reaguje na przycisk
    Utworzone przez radziaczek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 00:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory