Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Demontaż kokpitu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    159 SW
    Postów
    22

    Domyślnie Demontaż kokpitu

    Witam,
    do nawiewu wpadła mi obrączka ślubna, czy teraz, żeby ją wydostać konieczne jest demontować cały kokpit czy może ktoś podejrzewa gdzie mogła powędrować i zna lepsze rozwiązanie mojego problemu? Sam nie mam pewności do którego dokładnie wpadła ale bardziej zdaje mi się, że do jednego z tych całkowicie pod szybą po lewej stronie, nie wiem dokładnie bo było ciemno, a poleciała przy hamowaniu.

    W razie konieczności demontażu kokpitu myślicie, że możliwe jest coś zdziałać kamerą inspekcyjną?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Na zewnątrz auta nie wypadnie na pewno. Może jest szansa, że do filtra kabinowego doleci albo kanałami przeleci i wypadnie w okolicach nawiewów przy podłodze? Na początku poprzerzucał był autem prawo/lewo, posłuchał gdzie się turla i czekał na wypadnięcie lub zlokalizowanie. Metoda łopatologiczna ale zaczął bym od tego zamiast rozkręcać auto. Drugie wyjście - "pożycz" od ukochanej obrączkę i niech jubiler dorobi

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Załatw chwytak magnetyczny i poszperaj, może się uda.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Pożycz od kogoś kamerę endoskopową i spróbuj zlokalizować gdzie się zatrzymała. Jest szansa, że gdzieś niedaleko. Kratki nawiewów da się zdemontować bez konieczności demontażu konsoli.
    Chwytak magnetyczny lepiej sobie odpuść, bo jak wiemy z lekcji fizyki z podstawówki, metale szlachetne z których wykonywane są przeważnie obrączki ślubne, nie są wrażliwe na działanie pola magnetycznego.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Załatw chwytak magnetyczny i poszperaj, może się uda.
    Szczególnie, że złoto jest niemagnetyczne... Na fizykę się nie chodziło?
    No chyba, że kolega ma obrączkę ze stali, to przepraszam.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał hans1 Zobacz post
    Witam,
    do nawiewu wpadła mi obrączka ślubna, czy teraz, żeby ją wydostać konieczne jest demontować cały kokpit czy może ktoś podejrzewa gdzie mogła powędrować i zna lepsze rozwiązanie mojego problemu? Sam nie mam pewności do którego dokładnie wpadła ale bardziej zdaje mi się, że do jednego z tych całkowicie pod szybą po lewej stronie, nie wiem dokładnie bo było ciemno, a poleciała przy hamowaniu.

    W razie konieczności demontażu kokpitu myślicie, że możliwe jest coś zdziałać kamerą inspekcyjną?
    Albo 159 ma hamulce jak Ferrari albo coś ściemniasz...
    Dodam, że w PL jest zwyczaj noszenia obrączki na prawej ręce, więc nie wiem coś Ty robił, że podczas hamowania, prawą rękę miałeś przy lewej kratce...
    Chyba, że wdowiec, to przepraszam....

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    159 SW
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Albo 159 ma hamulce jak Ferrari albo coś ściemniasz...
    Dodam, że w PL jest zwyczaj noszenia obrączki na prawej ręce, więc nie wiem coś Ty robił, że podczas hamowania, prawą rękę miałeś przy lewej kratce...
    Chyba, że wdowiec, to przepraszam....
    Ha, bez przesady, ani ferrari ani nawet F1 nie zrzuciło by obrączki z palca.. Rano myłem auto i ściągnąłem, żeby czasem nie porysować czego. Miałem od razu założyć ale coś mnie oderwało od mycia i zapomniałem o tym, a kiedy wsiadałem do auta było ciemno i nie zauważyłem, że leży na samej górze luzem.

    Jestem gotów kupić kamerę endoskopową, na allegro są po 50 zł kompatybilne ze smartfonami + chwytak, magnes i lusterko w zestawie. Całą sprawą zajmę się jak przyjedzie kurier ze sprzętem to dam znać czy warto inwestować w takie gadżety.

    Jako, że dzisiaj wigilia Bożego Narodzenia to wesołych świąt wszystkim życzę

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Rzeczywiście pomyliłem się - obrączka (przynajmniej moja 585) bardzo słabo reaguje na magnes. [MENTION=74144]dpar[/MENTION] [MENTION=815]ap2[/MENTION] nie ma co cwaniakować, ponieważ obrączki nie są wykonane w całości ze złota, chyba że macie te najwyższej próby. Ale zawierają za mało metali żelaznych.
    Zasugerowałem się pierścieniem, który reagował na magnes. Przywieziony zza wschodniej granicy bardzo dawno temu. Widocznie zawierał więcej żelaza. I było to złoto, bo jubiler je odkupił.

    Zwykłą kamerką endoskopową też obrączki raczej nie wyciągniesz. W najlepszym wypadku ją tylko zlokalizujesz. Potrzebna jest taka z ruchomą głowicą.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    A przykładając lusterko nic nie widać? Najpierw tak popatrz.

    I się nie martw. Jak żona zapyta gdzie obrączka, to powiedz, że w aucie Przecież to prawda
    Jeśli nie będzie jak jej wyciągnąć, to jest też plus tego - zostaniesz z Alfą już na zawsze W końcu zaobrączkowana jest już

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    No chyba, że kolega ma obrączkę ze stali, to przepraszam.
    Taką obrączkę chyba Gustlik dał kiedyś Honoratce

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Dobra a tak poważnie, kamerki są na ali po 8$, wyjmij kratkę, będzie lepszy dostęp. Zdejmowanie deski to około 1,5h pracy bez ściągania stelażu . Jestem po takim montażu/demontażu przy zakładaniu PTC.

Podobne wątki

  1. [GTV] Demontaż kokpitu (konsoli środkowej) w Gtv
    Utworzone przez foltec w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-11-2021, 17:40
  2. [GTV] Demontaż kokpitu i całej reszty pod nim
    Utworzone przez bejnos w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 12:53
  3. [159] Demontaż kokpitu w Alfie Romeo 159
    Utworzone przez Krzysztof197 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 19:47
  4. Rysunek kokpitu
    Utworzone przez Virtuocity w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 11:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory