Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Temat: Szkoda parkingowa - malować czy wymiana drzwi w kolorze?

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Ja bym malował chyba ze zwisa ci stan używek. Bo te będą obite na pewno. I fakturę za robotę przedstawisz ubezpieczycielowi.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pfemek
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8V
    Postów
    15

    Domyślnie

    Też bym malował. Dobry blacharz ładnie wyciągnie, szpachlą będą liźnięte. Lakiernik zrobi swoje i po kłopocie. Jednak muszą zrobić to profesjonaliści.
    I LUDZISKA auto na nowo polakierowane znów pięknie wygląda. Skończmy z MITEM że malowane to od razu złom i auto z pięciu kawałków. To już nie te czasy...

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał pfemek Zobacz post
    Też bym malował. Dobry blacharz ładnie wyciągnie, szpachlą będą liźnięte. Lakiernik zrobi swoje i po kłopocie. Jednak muszą zrobić to profesjonaliści.
    I LUDZISKA auto na nowo polakierowane znów pięknie wygląda. Skończmy z MITEM że malowane to od razu złom i auto z pięciu kawałków. To już nie te czasy...
    Nic dodać nic ująć !!


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    159 1.9 JTDm 150KM 2006r.
    Postów
    137

    Domyślnie

    Przerabiałem podobny temat tylko, że z innym kolorem. Nie wiem jak z czarnym ale z brązem okazało się, że bardzo ciężko jest dopasować odcień. Używane drzwi od auta z tego samego rocznika różniły się znacznie odcieniem. Z malowaniem też był problem - farbę dorabiano mi w trzech zakładach, za każdym razem przed malowaniem znajomy lakiernik robił próbę koloru i porównywaliśmy odcień później korekta koloru w zakładzie i tak kilka razy a i tak nie obyło się bez cieniowania. Tak więc moim zdaniem malować stare drzwi.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Rafael21
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 150KM
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał sliver001 Zobacz post
    Przerabiałem podobny temat tylko, że z innym kolorem. Nie wiem jak z czarnym ale z brązem okazało się, że bardzo ciężko jest dopasować odcień. Używane drzwi od auta z tego samego rocznika różniły się znacznie odcieniem. Z malowaniem też był problem - farbę dorabiano mi w trzech zakładach, za każdym razem przed malowaniem znajomy lakiernik robił próbę koloru i porównywaliśmy odcień później korekta koloru w zakładzie i tak kilka razy a i tak nie obyło się bez cieniowania. Tak więc moim zdaniem malować stare drzwi.
    Ok nawet bym tak wolał. Tylko szukać zakładu który się podejmie i nie da centymetra szpachi która później popęka. Zna ktoś może zakład na terenie Zagłębia lub Śląska który zrobi to dobrze?

    Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Masz szkodę z OC sprawcy, więc ubezpieczyciel powinien wycenić szkodę w oparciu o części nowe i oryginalne (o ile te elementy nie były już wcześniej naprawiane). Ta szkoda powinna być oszacowana na około 5 tys. zł (wymiana drzwi i cieniowanie sąsiadujących elementów). Widzę tu sporo zwolenników szpachli, ja jednak odradzam takie rozwiązanie. Po pierwsze, przy ewentualnej odsprzedaży auta możesz stracić nawet 20% wartości auta z powodu niefachowych napraw (technologia napraw nie przewiduje nakładania szpachli przy takich uszkodzeniach). Po drugie, ewentualna kolejna szkoda spowoduje, zastosowanie korekty ujemnej do wartości uszkodzonych części. Rzeczoznawca w takim przypadku zrobi wycenę w oparciu o tanie zamienniki. Najrozsądniejszym rozwiązaniem - przynajmniej moim zdaniem - jest więc wymiana drzwi z ewentualnym lakierowaniem (jeśli będą różnice w odcieniu lakieru).
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Tak jak pisałem w aucie 2letnim można cudować, tu autko leciwe malowanie reszta kasy z ubezpieczenia do kieszeni. Przy sprzedawaniu auta nasto letniego i tak nie będzie to jedyna 159 z kilogramem szpachli na garbie. Zrobić fotki żeby kupujący nie myślał że TIR to rozjechał i cieszyć się kasą która zostanie.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Rafael21
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 150KM
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał www156 Zobacz post
    Tak jak pisałem w aucie 2letnim można cudować, tu autko leciwe malowanie reszta kasy z ubezpieczenia do kieszeni. Przy sprzedawaniu auta nasto letniego i tak nie będzie to jedyna 159 z kilogramem szpachli na garbie. Zrobić fotki żeby kupujący nie myślał że TIR to rozjechał i cieszyć się kasą która zostanie.
    Ciekawa dyskusja sie wywiązała. Widać, że każdy ma odmienne podejście do tematu. Aby podsumować temat to czekam na wycene. Nie chce szpachli i dodatkowej roboty z prostowaniem. Obawiam się, że nie znajde takiego blacharza który to wyprowadzi wg krzywizn jakie posiadają drzwi. Drzwi wymienie na nowe lub używane. Na alledrogo jest sprzedawca majacy oryginalne w atrakcyjnych cenach. Np przod za niecale 500zl i tyl za 400zl. Dam do polakierowania za 1500zl z cieniowaniem i przekladka wnętrzności. Suma wyjdzie ok 2500zl. Jesli tyle dostane z wyceny to tak zrobie. Jesli ubezpieczyciel zacznie kombinować to oddam do ASO na bezgotowkowa naprawę. Z tego co szukałem to nie ma do kupienia drzwi w zamienniku. Wiecie jakie są koszta takich drzwi w ASO? Zadzwonie z ciekawości....

    Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Rafael21
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 150KM
    Postów
    100

    Domyślnie

    Aktualne ceny części w ASO,
    Drzwi przód: 3200zł
    Drzwi tył: 2682zł
    Czas oczekiwania to 3 dni.
    Pięknie :-)

    Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafael21 Zobacz post
    Ciekawa dyskusja sie wywiązała. Widać, że każdy ma odmienne podejście do tematu.
    Jak to w Polsce każdy na swój strój. Wycenę szkody zawsze (do 3 lat) można oddać firmie zajmującej się odzyskiwaniem ubezpieczeń, zwłaszcza z OC sprawcy jesteśmy świadomie przez firmy ubezpieczeniowe równo dymani.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

Podobne wątki

  1. Szkoda parkingowa - jak naprawić?
    Utworzone przez Michal777 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory