Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 56

Temat: Szkoda parkingowa - malować czy wymiana drzwi w kolorze?

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Ja sie spotkalem kilkukrotnie.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Przeczytałem gdzieś , że technologia naprawy w ASO przewiduje nawet do 5 mm szpachli !.
    Dlatego tak jak wspominałem jeśli rzeczoznawca się uprze to bez sprawy sądowej ciężko będzie wymóc wymianę tych w sumie banalnie uszkodzonych drzwi na nowe.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #43
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    gdzies wyczytal technologie naprawy z 5mm szpachli ?????








  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Najczęściej przy tej opcji aso badz inna firma wykonująca naprawę chce bys podpisal klauzule, że to czego firma ubezpieczeniowa nie uzna w ramach naprawy godzisz się pokryc z wlasnej kieszeni.
    Niestety bywają zarówno takie klauzule w umowach, jak i takie przypadki. Ubezpieczyciele coraz częściej kwestionują zakres prac naprawczych. Dlatego też warsztaty zwykle zamieszczają takie klauzule w umowach, bądź też nie podejmują się naprawy bez zatwierdzenia kosztorysu naprawy przez likwidatora szkody (to trwa czasem ponad miesiąc).
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  5. #45
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    miesiac to w takim przypadku "szybko" ...








  6. #46
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SILESIA
    Auto
    MiTo 1.4 105KM MA, 2010
    Postów
    7

    Domyślnie

    Przy ciemnych kolorach nie widać tak mocno różnicy w odcieniu jak to ma miejsce przy kolorze srebrnym np.
    Może Ci się uda dopasować bez malowania. Dokumentacja foto jednak obowiązkowo, aby Ci potem przy odsprzedaży ktoś nie zarzucił że auto było całe przemielone.

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Technologia naprawy, swoją drogą. Z naciskiem na słowo naprawa. Tutaj jednak punktem wyjścia są przepisy prawa - które ogólnie rzecz biorąc nakładają obowiązek przywrócenia do stanu sprzed zdarzenia. Czyli jeśli ktoś miał nieszpachlowane, nielakierowane drzwi wcześniej to ma prawo w ramach likwidacji szkody domagać się takich samych. A że to w naszym kraju droga przez mękę to inna sprawa.

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar Rafael21
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 150KM
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Technologia naprawy, swoją drogą. Z naciskiem na słowo naprawa. Tutaj jednak punktem wyjścia są przepisy prawa - które ogólnie rzecz biorąc nakładają obowiązek przywrócenia do stanu sprzed zdarzenia. Czyli jeśli ktoś miał nieszpachlowane, nielakierowane drzwi wcześniej to ma prawo w ramach likwidacji szkody domagać się takich samych. A że to w naszym kraju droga przez mękę to inna sprawa.
    Za tydzień wizyta w ASO, wycena i mamy czekać na akceptację kosztorysu z TU. Dam znać co i jak. Sam jestem ciekawy jak to się zakończy...

    Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Zakończy się tak że zaakceptuje koszty ASO i tyle. U mnie gościu mi wjechał w tylne drzwi i delikatnie próg był do wyciągnięcia. Wycena TU 2300 zł. Dzwoniłem do gościa który to wycenial i mówię że nowe drzwi kosztuje blisko 1600 zł netto. Jak mi powiedział że mam ich szukać na allegro to się we mnie zagotowalo.
    Wycena ASO ponad 8000 do tego auto zastępcze na cały okres naprawy....
    Jeszcze dostałem wezwanie do sądu w charakterze świadka odnośnie wypożyczenia auta... :-)

    Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka

  10. #50
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Dobre ASO nie będzie się pieprzyć z TU. Mi kiedyś wycenili potrącenie sarny na około 6000. I tak chciałem oddać do ASO. Tam zrobili wszystko na perłowo za jedyne 12500. I kurde nie pomyślałem o aucie zastępczym ;( bym sobie te 1.5 tyg pojeździł jakąś inną AR.

Podobne wątki

  1. Szkoda parkingowa - jak naprawić?
    Utworzone przez Michal777 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory