Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Turbina ostatecznie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    60

    Domyślnie Turbina ostatecznie

    Witam wszystkich serdecznie w tym temacie.
    Mam ostateczne pytanie przed demontazem i regeneracją turbiny, a mianowicie:
    Wyeliminowałem już wszystkie elementy wpływające na moc tzn. (ege, klapy wirowe, zaworek overboost, przeplywomierz, szczelności doładowania itp.)
    Ostatecznie wydaje mi się że mam problem z geometria turbiny, ale mam pytanie:
    Czy jak są problemy z geometria to czy doładowanie jest, tylko nie takie jak powinno być?
    U mnie wygląda to tak że turbina ciśnie i doładowuje nawet do 1,5 bara, ale auto jedzie jak by turbo nie miało i buczy przy 2500 obr. Ale co ciekawe jak mu dam gaz do cechy to wciska w fotel. O co chodzi, Czy to problem geometrii? Jak wypala się DPF to kopa ma dużo wiekszego.

    Poradzicie ostatecznie czy turbina do wyciągnięcia czy jeszcze coś sprawdzić?
    Dodam że turbo suche i nie gwiżdże oraz wskaźnik doładowania idzie do 1,5~1,6 bara

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo Mito QV
    Postów
    30

    Domyślnie

    Najpierw powiedz w jaki sposób wyeliminowales klapy? usunięte są? EGR? Jaką masę powietrza widzisz na pomiarze? Geometra która sie zacina moze miec kilka objawów. Moze zaciać sie i ładować spaliny na wirnik caly czas do oporu .Ja zawsze ściagam gruche sterującą turbinę i sprawdzam recznie sama dźwigienkę.Nie może mieć nawet najmniejszego zacięcia podczas przesuwania.Opisz w jaki sposób eliminowałeś poszczególne aktuatory

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    60

    Domyślnie

    Klapy usunął poprzedni właściciel, ja będąc pewny że tam są przy rozrządzie kazałem ściągnąć kolektor ale okazało się że klap nie ma. EGR również zaślepiony i wyprogramowany. Miałem możliwość podmieniać części na nowe więc wymieniłem przepływomierz na nówkę sztukę Bosch, zawór overboost również na nowy. Przy okazji wymieniłem wężyki podciśnienia. Sprawdzana była szczelność gruszki na turbinie i jest ok, ale ciężki dostęp jest żeby sprawdzić czy płynnie przesuwa się ta dźwigienka.

    Chodzi o to bo jak wyciągnę turbinę to oddam ja do sprawdzenie, tylko pytam czy mogę coś jeszcze sprawdzić przed jej demontazem, bo roboty jest trochę, a nie chce w ciemno ryzykować.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Możesz założyć wężyk z dużą strzykawką na gruchę, zaciągać i puszczać i patrzeć, czy cięgno płynnie się przesuwa.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    159 1.9 16v.
    Postów
    23

    Domyślnie

    miałem dokładnie ten sam problem, okazało się, że DPF był już dosłownie spalony co też zabiło turbine na początku będzie Ci jechać po 2500 potem całkowicie stracisz moc zleciłem wycięcie dpf i regeneracji turbo w sobote odebrałem auto i jest wszystko okey.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    60

    Domyślnie

    Ręce mi już opadają.

    Turbina zrobiona a dalej samochód nie jedzie dopóki mu się nie przyciśnie. Ponoć geometria oberwała i była uszkodzona a po zamontowaniu sprawnej turbiny po regeneracji Jest może ciut lepiej i to dalej po przekroczeniu 2500 obr.

    Podmienilem jeszcze raz zaworek overboost i przepływomierz i nic to nie zmienia. DPF też był czyszczony i wszystko z nim ok. EGR zaślepiony pełna blacha i wyprogramowany.

    Czytałem już tyle postów które miały powiązanie z moim problemem i nikt nie podał odpowiedzi która mogła by pomóc a wszystko już chyba wyeliminowałem.

    Czy macie jeszcze jakieś pomysły bo już mi się odechciewa powoli tego auta?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    Kolego miałem też taką sytuację jak Ty masz zakochanego kata i dpf wyrzuć to i będzie po problemie pozdrawiam

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    60

    Domyślnie

    Okej dzisiaj podjechałem jeszcze raz na diagnostykę . Po podłączeniu pod FES skupiłem się jeszcze raz na DPF który niedawno był czyszczony.

    I teraz powiedzcie mi czy tak powinno być czy faktycznie to czyszczenie nic nie dało? A więc:

    Różnica ciśnień na biegu jałowym 8 mbar
    Różnica ciśnień przy 2000 obr 34 mbar
    Stopień zatkania 34%
    Średnia 5 ostatnich wypaleń filtra 332 km
    Temperatura wypalania 635°

    Co o tym sądzicie ? Czy wywalać tego dpfa?

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar Kruk
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    159 SW
    Postów
    176

    Domyślnie

    Jeśli to 1.9 to króciutkie te interwały wypalań masz. U mnie przy jeździe w małym mieście średnia z ostatnich 5 wypalań to 650-700 km, ale samochód ma niecałe 160 tkm prawdziwego przebiegu i od początku mam DPF Monitor żeby nie przespać momentu na wypalenie.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    Jak dla mnie to ci pisałem już prędzej dpf i kat off i będzie po problemie u mnie tez próbowali wyczyścić i niby się udało a problem nadal był dopiero jak wszystko wrzuciłem auto zaczęło normalnie jechać nawet lepiej niż normalnie

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Turbina
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 21:40
  2. Turbina
    Utworzone przez Pawjak w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 21:56
  3. turbina 2.4 JTD
    Utworzone przez cinek2006 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 10:33
  4. Czy to turbina?
    Utworzone przez ali w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 09:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory