Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Turbina ostatecznie

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    60

    Domyślnie

    Zaworki podmienilem już dwa i nic to nie pomogło. Problem nie został wyeliminowany . Teraz po usunięciu DPF wydaje mi się że jest nawet trochę gorzej, nie wiem dlaczego.

    Nie wydaje mi się że coś nie tak z kompresja itd. ponieważ auto dobrze odpala , nie kopci, kultura pracy jest jak dla mnie dobra. Silnik chodzi rowniotko.

    A mam jeszcze pytanie jak jest u was jak ze wskazaniem turbio na wskaźniku. Czy jak jedziecie spokojnie do ilu bar wam wskazowka idzie w zakresie do 2500 obr? U mnie nie przekracza 0.8 bara, zazwyczaj jest na 0,6 . Dopiero jak depne to idzie więcej i szybciej. A tak to bardzo powoli się zbiera .

    A może EGR? Mam pełną blachę i wyprogramowany w sterowniku. A może go odslepic? Już sam nie wiem , ale powoli załamka

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ar159 1,9jtdm 150
    Postów
    325

    Domyślnie

    Kto programowo " wycinal" sprawdź jakie masz położenie egr. Ja ma wycięty egr programowo i komputer wskazuje mi cały czas 4% otwarcia egr (musze to jeszcze sprawdzić, informacja z pamięci). Kto serwisuje Ci alfe może trzeba poszukać kogoś co jest polecany na forum?
    Adam

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    60

    Domyślnie

    EGR wyprogramowany i też jest cały czas 4%.

    A mam jeszcze pytanie jak jest u was jak ze wskazaniem turbio na wskaźniku. Czy jak jedziecie spokojnie do ilu bar wam wskazowka idzie w zakresie do 2500 obr? U mnie nie przekracza 0.8 bara, zazwyczaj jest na 0,6 . Dopiero jak depne to idzie więcej i szybciej. A tak to bardzo powoli się zbiera .

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ar159 1,9jtdm 150
    Postów
    325

    Domyślnie

    Jak już bede jutro w formie to zrobię logi, proszę mi powiedz co dokładnie Ci potrzeba. Wystarczy cisnienienie i prędkość obrotowa? Czy cos więcej?
    Adam

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    60

    Domyślnie

    Tak dokładnie to mi wystarczy. Dzieki

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ar159 1,9jtdm 150
    Postów
    325

    Domyślnie

    Jak narazie tylko tyle
    Jak zapisać dane w alfaobdii i gdzie sa przechowywane dane?
    Adam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20180423_07_30_13_Pro.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	57.3 KB
ID:	244405  

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    A robiłeś podstawowe logi w postaci ciśnienie doładowania - oczekiwanie vs rzeczywiste, przepływ powietrza - oczekiwany vs zmierzony i ciśnienie na listwie CR - oczekiwane vs zmierzone? Korekty wtrysków w normie?

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarzon Zobacz post
    A robiłeś podstawowe logi w postaci ciśnienie doładowania - oczekiwanie vs rzeczywiste, przepływ powietrza - oczekiwany vs zmierzony i ciśnienie na listwie CR - oczekiwane vs zmierzone? Korekty wtrysków w normie?
    Niestety nie mam możliwości zrobienia diagnostyki podczas próby drogowej, jedynie stacjonarnie a to chyba mało obiektywne badanie. A jak robi się te logi (co zaznaczyć, ustawić?) mam dostęp do FES?

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ar159 1,9jtdm 150
    Postów
    325

    Domyślnie

    Czym diagnozujesz ?
    Niebieski obdii pod fiata bluetooth +android i masz zestaw. Obd kosztuje grosze.... Około 40zl pm faktory ma już gotowe pod fiata bez rezystora. Zakładam ze masz androida z minimum 1g ramu?
    Adam

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał taz84 Zobacz post
    Zastanawia mnie to że turbo przy normalnej spokoknej jeździe daje 0, 8 bara a dopiero przy mocnym depnieciu idzie do 1.5 . Turbina poprostu bardzo wolno się rozpędza.
    Cytat Napisał taz84 Zobacz post
    A mam jeszcze pytanie jak jest u was jak ze wskazaniem turbio na wskaźniku. Czy jak jedziecie spokojnie do ilu bar wam wskazowka idzie w zakresie do 2500 obr? U mnie nie przekracza 0.8 bara, zazwyczaj jest na 0,6 . Dopiero jak depne to idzie więcej i szybciej. A tak to bardzo powoli się zbiera
    A może po prostu zupełnie innych wrażeń oczekujesz od ciężkiej 159 i odczucie że "nie jedzie" jest subiektywnym odczuciem? Piszesz że chodzi Ci o to że przy spokojnej jeździe pokazuje Ci wskaźnik "ledwo" 0,6 - 0,8 bar a dopiero jak "depniesz" to więcej, a przecież to jest zachowanie zupełnie normalne, bo dopiero pod obciążeniem turbina pompuje więcej powietrza. Przy takiej równej jeździe bez dodawania/odejmowania gazu z tymi około 2500 obr/min to te 0,8 bar to normalna rzecz. Moja czasami potrafi nawet mniej pokazywać. Po prostu komputer tak ustawia zmienną geometrię, żeby silnik dostawał tyle powietrza ile potrzebuje. Gdyby Ci się turbina przy takiej normalnej równej jeździe rozkręcała na maksa to zaraz by Ci błąd przeładowania wywaliło bo silnik dostawałby znacznie więcej powietrza niż ma zadane w mapie.
    Chyba że auto faktycznie ma problem z tym żeby się rozpędzić, jest mułowate i nie jedzie nawet po depnięciu, ale wtedy podstawa to logi dynamiczne.
    Swoją drogą nie napisałeś jaki to silnik? 1,9 czy inny? Jaka moc silnika?

Podobne wątki

  1. Turbina
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 21:40
  2. Turbina
    Utworzone przez Pawjak w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 21:56
  3. turbina 2.4 JTD
    Utworzone przez cinek2006 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 10:33
  4. Czy to turbina?
    Utworzone przez ali w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 09:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory