Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Wtryski 2.4 jtdm

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    32

    Domyślnie Wtryski 2.4 jtdm

    Witam wszystkich ! Panowie mam troszkę ciekawy tematy . Mianowicie zachciało mi się uszczelnić pokrywę zaworów w mojej alfie 159 2.4JTDM co zresztą nie było zbyt dobrym pomysłem jak już zorientowałem się co trzeba rozebrać żeby to wyjąć no ale mniejsza o to... Przy rozbieraniu okazało się , że pod 4 wtryskami nie ma podkładek miedzianych a pod pierwszym była . Nic się nie działo , 0 ropy na pokrywie zaworów . Po złożeniu wszystkiego i założeniu podkładek silnik nie pracuje jak powinien. Brakuje mu mocy i dziwnie trzęsie się przy przyspieszaniu . Po wyjęciu podkładek bije kompresje spod wtrysków co jest zresztą dla mnie oczywiste bo jak niby inaczej miało by się tak nie dziać bez podkładek . Teraz pytanie , czy te wtryski się jakoś reguluje czy jak wygląda sprawa? Czekam na odpowiedzi

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Powkładałeś je w takiej samej kolejności? Kody IMA muszą się zgadzać w ECU.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Powkładałeś je w takiej samej kolejności? Kody IMA muszą się zgadzać w ECU.
    Załóżmy , że pomylilem trzeci z czwartym może dziać się właśnie coś takiego? A jeżeli nie pomyliłem to dlaczego są takie objawy?

    Edit: Na 99 % jestem pewien ze ich nie pomyliłem , bez podkladek auto normalnie sie wkreca i jedzie jak wsciekłe tyle że kompresja ucieka z wtrysków co słychać a z podkładkami jedzie z dużymi oporami...
    Ostatnio edytowane przez Arek3371 ; 30-12-2017 o 23:11

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    kodowanie wtryskiwaczy nie ma tu nic do rzeczy! koduje się nowe co i tak nic nie zmienia a co do twojego problemu to podkładki masz tylko że musisz dokładnie oczyścić i zobaczysz na dnie że jednak są!!! nie jeździj z podwójnymi podkładkami bo wypalisz tłoki! stare wyciąga się najlepiej śrubą 9mm

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    kodowanie wtryskiwaczy nie ma tu nic do rzeczy! koduje się nowe co i tak nic nie zmienia
    Jeśli pozamieniasz wtryskiwacze bez przepisywania kodów silnik nie będzie dobrze pracował. Może w starszych układach to nie miało znaczenia, w EDC16C39 ma. Ale dobrze piszesz, trzeba sprawdzić czy nie ma czasem podwójnych podkładek.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 31-12-2017 o 06:34

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    kodowanie wtryskiwaczy nie ma tu nic do rzeczy! koduje się nowe co i tak nic nie zmienia a co do twojego problemu to podkładki masz tylko że musisz dokładnie oczyścić i zobaczysz na dnie że jednak są!!! nie jeździj z podwójnymi podkładkami bo wypalisz tłoki! stare wyciąga się najlepiej śrubą 9mm
    Dałbym sobie ręke uciąć że ich tam nie ma sprawdze to we wtorek i dam znać tutaj . Dzieki za podpowiedzi

    Ale zaraz... skoro tam są , to są już na tyle wypalone że naprawdę prawie spod każdej bedzie uciekała kompresja? Przed rozebraniem tego nic sie nie działo
    Ostatnio edytowane przez Arek3371 ; 31-12-2017 o 10:36

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Tam trzeba wyczyścić te miejsca pod podkładkami bo jest tam zawsze dużo szlamu. Czasem nawet trzeba użyć freza aby porządnie wszystko dobrze przygotować pod nową podkładkę i wtryskiwacz.Dół musi być gładki, bo w przeciwnym wypadku będzie ci waliło kompresja właśnie przez te nieszczelności.
    Podkładki na pewno masz mogą być tam ba dole i może nawet sobie je wyczyściłeś a pod podkładkami dalej brudy są.
    Polecam podkładki marki Bosch bo chińskie kombinacje różnie wychodzą.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Tam trzeba wyczyścić te miejsca pod podkładkami bo jest tam zawsze dużo szlamu. Czasem nawet trzeba użyć freza aby porządnie wszystko dobrze przygotować pod nową podkładkę i wtryskiwacz.Dół musi być gładki, bo w przeciwnym wypadku będzie ci waliło kompresja właśnie przez te nieszczelności.
    Podkładki na pewno masz mogą być tam ba dole i może nawet sobie je wyczyściłeś a pod podkładkami dalej brudy są.
    Polecam podkładki marki Bosch bo chińskie kombinacje różnie wychodzą.

    Taki frezik można gdzieś dokupić czy to są tylko zestawy?

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Z frezem ostrożnie, żeby nie wpadły zbyt duże opiłki do cylindra.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Z frezem ostrożnie, żeby nie wpadły zbyt duże opiłki do cylindra.
    Znacie wymiar takiego frezu? Zrobić to delikatnie z czuciem ?

Podobne wątki

  1. Wydajniejsze wtryski 1.9 jtdm
    Utworzone przez Pininfarina w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-09-2017, 11:52
  2. [159] wtryski ar 159 1.9 jtdm
    Utworzone przez Pajoszka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-06-2016, 22:54
  3. [GTV] Wtryski 2.0 v6 tb
    Utworzone przez darek131994 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 15:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory