Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Wymiana lusterka zewnetrzengo

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 1,9JTDm 16V 150KM, 2008
    Postów
    84

    Domyślnie Wymiana lusterka zewnetrzengo

    Witam
    czeka mnie wymiana lusterka zewnetrznego, lewego.

    Raz ze termometr pokazuje zawyzona tak o 2 stopnie temperature, a dwa ze przestalo dzialac ogrzewanie sfery lustra.
    Moje pytanie, czy mocno trzeba rozbierac drzwi i czy jest to klopotliwe i trudne bo jesli tak to poczekam do lata.
    Nie mam garazu i nie bede kleczal na sniegu. Az tak mi to nie przeszkadza jeszcze.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Trzeba ściągnąć tapicerkę drzwi oraz ściągnąć trójkątną osłonę lusterka od wewnątrz. Obudowa lusterka mocowana jest na 3 śruby.
    Na zimę bez garażu nie polecam, bo założenie tapicerki drzwi wymaga sakramenckiej cierpliwości (przynajmniej mnie mało szlag nie trafił).
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Trzeba ściągnąć tapicerkę drzwi oraz ściągnąć trójkątną osłonę lusterka od wewnątrz. Obudowa lusterka mocowana jest na 3 śruby.
    Na zimę bez garażu nie polecam, bo założenie tapicerki drzwi wymaga sakramenckiej cierpliwości (przynajmniej mnie mało szlag nie trafił).
    A nie łatwiej wymienić tylko wkład lusterka i termometr czy chcesz koniecznie cale wymieniać lusterko?

    Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    53

    Domyślnie

    Demotujesz boczek drzwi to 5 śrub i lusterko chyba 3 sruby,na -10*C bym mi się nie chciało ale na ta nasza zimę z plusami to jest do 1h roboty

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturek444 Zobacz post
    Demotujesz boczek drzwi to 5 śrub i lusterko chyba 3 sruby,na -10*C bym mi się nie chciało ale na ta nasza zimę z plusami to jest do 1h roboty

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Wruć, 7 śrub jest w boczku

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 1,9JTDm 16V 150KM, 2008
    Postów
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter_alfa Zobacz post
    A nie łatwiej wymienić tylko wkład lusterka i termometr czy chcesz koniecznie cale wymieniać lusterko?

    Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
    Nie wiem do konca gdzie jest bląd. Czy sama wymiana wkładu lusterka i termometru pomoże. Zdecydowanie preferuje zrobic cos raz nawet jesli to pare złotych więcej niż wracać do czegoś co było już raz rozbierane i naprawiane.
    W kazdym razie zastanowie sie jeszcze. Patrząc na komentarze powyżej nie bede tego ruszal w zimie.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Backdoor
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V 160KM/357,5NM TuneUp
    Postów
    173

    Domyślnie

    Ja przed świętami rozbierałem drzwi 3 razy, nawet na mrozie i jest to zadanie na 30 minut, więc raczej większego problemu tu nie widzę nawet zimą, wkłady też wymieniałem ale same bez obudowy i jest to zadanie na 15 minut, więc jak byś się chciał zabrać za same wkłady z termometrem to nie powinno zająć ci więcej niż godzinę jeśli robisz to pierwszy raz.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar bahcio
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Backdoor Zobacz post
    Ja przed świętami rozbierałem drzwi 3 razy, nawet na mrozie i jest to zadanie na 30 minut, więc raczej większego problemu tu nie widzę nawet zimą, wkłady też wymieniałem ale same bez obudowy i jest to zadanie na 15 minut, więc jak byś się chciał zabrać za same wkłady z termometrem to nie powinno zająć ci więcej niż godzinę jeśli robisz to pierwszy raz.
    Mógłbyś napisać tak krok po kroku jak wymienić wkłady w lusterkach i jakie/ gdzie kupiłeś? Przymierzam się do tego, ale nie wiem do końca czy dam radę i jakie wybrać - na allegro jest ich od groma. Może ktoś ma doświadczenia ze szkłami w lusterkach i podpowie jakie najlepiej wybrać (sferyczne/ asferyczne/ płaskie/ niebieskie)?

    pozdrawiam

    PS Właśnie znalazłem odpowiedni temat (http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._szkla_-6.html) więc w sumie nieważne
    Ostatnio edytowane przez bahcio ; 16-03-2018 o 17:06

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar lorchee
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW TI 1.9 JTDm 150KM 2008
    Postów
    8

    Domyślnie

    Pozwolicie, że odgrzebie temat lusterek w 159.

    Najprawdopodobniej musze wymienić lusterka w swojej TI ponieważ to od strony kierowcy prawdopodobnie jest od anglika (nie mogę ustawić lusterka, widzę wiecej drzwi) i nie pokazuje mi w ogóle temperatury w środku.

    Mam grzane, elektryczne i elektrycznie składane. Z tego co już wyczytałem to powinienem kupić lusterka 9pin lewy i 7pin prawy.

    Czy jest jakiś szybszy/tańszy sposób na to? Z tego co wyczytałem to czujnik temperatury powinien być takim 'bolcem' od dołu - u mnie w prawym i lewym jest jak by zaślepka - w którym lusterku powinien być czujnik? Na allegro widziałem, że i prawe i lewe ma i sam już teraz nie wiem. Nie wspominając o tym, że na prawde ciężko kupić takie lusterka.

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Czujnik w wersji europejskiej jest w lewym lusterku.

Podobne wątki

  1. Wymiana obudowy lusterka?
    Utworzone przez Peryl w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-06-2022, 14:52
  2. Wymiana szkła lusterka
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-10-2017, 12:36
  3. [GTV Spider] Wymiana szkla lusterka
    Utworzone przez piorek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 21:11
  4. wymiana lusterka zewnętrznego
    Utworzone przez miki1464 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 22:30
  5. Wymiana lusterka bocznego
    Utworzone przez saimon312 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory