Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: 2.4JTDm 200KM , gaśnie po kilkugodzinnym postoju

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM q-tronic 06r
    Postów
    62

    Domyślnie 2.4JTDm 200KM , gaśnie po kilkugodzinnym postoju

    Cześć. Mam pewien problem. Mianowicie:
    Auto powiedzmy po trasie, lub też po rozgrzaniu do 60*-70* pozostawione na godzinę, dwie ma problem z odpaleniem, a raczej odpali, chodzi nierówno i gaśnie. Normuje się dopiero, gdy chwilę potrzymam na obrotach, inaczej zgaśnie...
    Błędów żadnych, korekty w zakresie 0.7 max 1.0 , przelewy wyszły ok. Dodam też, że na zimnym silniku nie ma problemu, więc paliwo raczej się nie cofa... Nie kopci, filtr paliwa nowy.
    Może to być wina klap, lub EGR?

    Z góry dzięki za odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Może być EGR, ale objawy mogą też wskazywać na czujnik położenia wału korbowego.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seba998
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa
    Postów
    78

    Domyślnie

    Miałem identyczny problem w 1.9 16V, za jednym zamachem usunąłem klapy wirowe i zaślepiłem całkowicie EGR - teraz jest o niebo lepiej więc wina leżała w którymś z tych a może w obu.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM q-tronic 06r
    Postów
    62

    Domyślnie

    Seba998 Też właśnie zastanawiam się nad dolotem. Muszę się zabrać za to jak najszybciej

    Kolego Zenonzlasu czujnik raczej odrzucam z tego względu, że jak auto rozgrzane i zgaszę je tylko na chwilkę to jest ok. Problem jest tylko po takim dłuższym postoju

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Wiesz co, u mnie miałem tak, że odpalając rozgrzany silnik (np. po tankowaniu na stacji) nie miałem problemu z rozruchem, ale gdy auto postało tak z 15 minut, to już nie chciała zaskoczyć. Przy czym u mnie był błąd czujnika na kompie, więc diagnoza była prosta .

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seba998
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał matys_1991 Zobacz post
    Seba998 Też właśnie zastanawiam się nad dolotem. Muszę się zabrać za to jak najszybciej

    Kolego Zenonzlasu czujnik raczej odrzucam z tego względu, że jak auto rozgrzane i zgaszę je tylko na chwilkę to jest ok. Problem jest tylko po takim dłuższym postoju
    Zapomniałem dodać że miałem też sporą nieszczelność kolektora (co objawiało się jego silnym zabrudzeniem tłustą sadzą) więc poza EGR i klapami mogła to być 3 przyczyna.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM q-tronic 06r
    Postów
    62

    Domyślnie

    Właśnie u mnie błędów żadnych. Parametry też wyglądają ok. Musi postać tak ok godziny

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Seba998 Zobacz post
    Zapomniałem dodać że miałem też sporą nieszczelność kolektora (co objawiało się jego silnym zabrudzeniem tłustą sadzą) więc poza EGR i klapami mogła to być 3 przyczyna.
    Wezmę się za kolektor, może w przyszłym tygodniu, ale zastanawiam się, czy nie założyć takiego ze 166 20V

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał matys_1991 Zobacz post
    Cześć. Mam pewien problem. Mianowicie:
    Auto powiedzmy po trasie, lub też po rozgrzaniu do 60*-70* pozostawione na godzinę, dwie ma problem z odpaleniem, a raczej odpali, chodzi nierówno i gaśnie. Normuje się dopiero, gdy chwilę potrzymam na obrotach, inaczej zgaśnie...
    Błędów żadnych, korekty w zakresie 0.7 max 1.0 , przelewy wyszły ok. Dodam też, że na zimnym silniku nie ma problemu, więc paliwo raczej się nie cofa... Nie kopci, filtr paliwa nowy.
    Może to być wina klap, lub EGR?

    Z góry dzięki za odpowiedzi
    U mnie po wywaleniu klap i zaslepieniu egr problem ustąpił A też się tak działo jak Tobie tylko nie za każdym razem

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał matys_1991 Zobacz post
    Właśnie u mnie błędów żadnych. Parametry też wyglądają ok. Musi postać tak ok godziny

    - - - Updated - - -



    Wezmę się za kolektor, może w przyszłym tygodniu, ale zastanawiam się, czy nie założyć takiego ze 166 20V
    Nie chce Cie zniechęcić ale przygotuj się na długą robotę z demontażem kolektora W 2.4 jest dużo gorzej niż w 1.9 bo blokuje go łapa pompy CR

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Potwierdzam diagnozę poprzedników. Kolektor dolotowy.
    Spróbuj go odpalić z delikatnie wciśniętym gazem. Jeśli będzie lepiej masz pewnośc, że to kolektor.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM q-tronic 06r
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel75 Zobacz post
    U mnie po wywaleniu klap i zaslepieniu egr problem ustąpił A też się tak działo jak Tobie tylko nie za każdym razem

    - - - Updated - - -



    Nie chce Cie zniechęcić ale przygotuj się na długą robotę z demontażem kolektora W 2.4 jest dużo gorzej niż w 1.9 bo blokuje go łapa pompy CR
    Czyściłem kolektor u siebie w 166, więc tutaj pewnie podobnie będzie muszę się tylko zebrać

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Potwierdzam diagnozę poprzedników. Kolektor dolotowy.
    Spróbuj go odpalić z delikatnie wciśniętym gazem. Jeśli będzie lepiej masz pewnośc, że to kolektor.
    Z wciśniętym gazem jest ok.

    - - - Updated - - -

    Teraz jeszcze pytanie, czy jak wywalę klapy, a zostawię elektronikę, to nie będzie mi błędami sypać?

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 / 2.4jtdm 200km automat - stuki w silniku przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez przemo-przemo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-09-2017, 20:48
  2. AR Brera 2.4jtdm 200km
    Utworzone przez krzysiek_krk w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 10:06
  3. [159] 2.4JTDm 200km auto nie reaguje na przycisk START STOP
    Utworzone przez Domcio156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2017, 23:31
  4. 159 2,4JTDM 200KM vs 2,4JTDM 210KM
    Utworzone przez thunderbird w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 16:30
  5. [159] Spadek mocy 2,4jtdm 200km
    Utworzone przez kamilo65 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-09-2015, 13:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory