Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Dźwięk "dynama" podczas jazdy 1.9 jtdm

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159
    Postów
    104

    Domyślnie

    Ja tez od pewnego czasu mam podobny dzwięk, z tym, że u mnie występuje na 3 i 4 biegu w prędkościach 50-75km/h. Jak jest u Ciebie domman4055?? Może to łożyska skrzyni a nie pompa/coś z osprzętu? Jakieś pomysły macie?

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    44

    Domyślnie

    U mnie się pojawia od około 20/30 km/h i na luzie tez występuje, łozyska mam nowe to raczej nie to ,czasami ten dzwiek jest a czasami nie ma , nie mam czasu w sumie do mechanika jeździć, ale bede musiał bo wymienilem dwumase a jeszcze bardziej wali niz stara

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159
    Postów
    104

    Domyślnie

    U mnie około miesiąc temu zabuczała pompa wspomagania i wyła, pienił się płyn. Wymieniłem zbiorniczek i płyn sie nie pieni, lecz buczenie zostało. Myślałem że to od pompy dalej buczy, i szykowałem się na wymianę pompy. Ostatnio zaczeło mnie jednak zastanawiać, że jadąć 60-80 buczy na 3 i 4 biegu, jak puszczę gaz to mocniej. Jak włączę luz lub bieg 5 przy 80 to nie buczy. Na wolnych obrotach też nie slychać, więc to raczej nie pompa wspomagania. Tylko co łożyska skrzyni??

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    Adamek łożyska raczej wyją niż buczą. To co napisałeś może faktycznie wskazywać że łożyska się kończą. Obserwujesz ruchy lewarka przy puszczaniu i dodawaniu gazu?

    A jeśli chodzi o główny wątek tego tematu czyli dźwięk dynama to ludzie wspominali, że sypiący się mechanizm różnicowy wydaje dźwięk taki jak koło fortuny w teleturnieju o tej samej nazwie. Ja się jeszcze z tym dźwiękiem nie spotkałem więc ciężko mi porównać, ale może komuś da jakiś trop. Może to ten sam dźwięk, tylko inaczej nazwany?
    Ostatnio edytowane przez dellx ; 21-01-2018 o 13:22

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał dellx Zobacz post
    Adamek łożyska raczej wyją niż buczą. To co napisałeś może faktycznie wskazywać że łożyska się kończą. Obserwujesz ruchy lewarka przy puszczaniu i dodawaniu gazu?

    A jeśli chodzi o główny wątek tego tematu czyli dźwięk dynama to ludzie wspominali, że sypiący się mechanizm różnicowy wydaje dźwięk taki jak koło fortuny w teleturnieju o tej samej nazwie. Ja się jeszcze z tym dźwiękiem nie spotkałem więc ciężko mi porównać, ale może komuś da jakiś trop. Może to ten sam dźwięk, tylko inaczej nazwany?

    No właśnie zaobserowałem, że jest takie jakby tarcie na 3 i 4 biegu w trakcie hamowania silnikiem. Tak jakby faktycznie mechanizm różnicowy. Dzwięk dynama. Innych objawów nie mam, biegi wchodza ładnie, lewarek nie skacze i nie trzęsie się.
    Szukam własnie kogoś do zdjagnozowania.

Podobne wątki

  1. [159] dźwięk "łu łu łu łu" podczas jazdy
    Utworzone przez dellx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-11-2017, 22:10
  2. [159] Problem podczas jazdy - "uciekająca" kierownica
    Utworzone przez AlfaLorenzo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 22:36
  3. [159] Drgania "turbulencje" podczas przyśpieszania i jazdy z wieksza predkościa
    Utworzone przez Karbon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 17:40
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 12:50
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 08:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory