Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Utrata mocy Alfa 159 2.0 jtdm

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    ALFA 159 2.0 JTDM
    Postów
    18

    Domyślnie Utrata mocy Alfa 159 2.0 jtdm

    Witam,
    Już od dłuższego czasu borykam się z utratą mocy w samochodzie. Przeszukałem forum , ale nie znalazłem przypadku podobnego do mojego .Normalnie autko odpala , przyśpiesza , ma moc i jeździ bezproblemowo w każdym zakresie obrotów (choć ostatnio czuję jakby coś osłabło).Problem występuje jeżeli jadąc np. przy około 3000 obr. puszczam na dłużej nogę z gazu i hamuję silnikiem do około 2000 obrotów , to auto wtedy traci moc. Jeżeli na krótko puszczę gaz i zaraz przyśpieszę nie ma wtedy problemu . Auto traci moc w górnym zakresie i ciągnie tylko do 2000 obr. , turbina max 0,8 bara. Z górki troszkę się rozpędzi, a pod górkę prawie staje . Po ponownym uruchomieniu silnika wszystko wraca do normy. Na początku po utracie mocy pojawił się błąd p010f czyli niezgodność masy przepływu powietrza . Dla sprawdzenia została podmieniona przepływka , lecz nic to nie pomogło. Jednak po całkowitym odłączeniu przepływki , auto łapie błąd silnika ,lecz jedzie normalnie i nie traci wtedy już mocy. Zawór EGR ( 3 lata temu był wyłączony programowo) został profilaktycznie po raz kolejny usunięty programowo i tym razem też fizycznie zaślepiony. Od tego czasu po stracie mocy nie wyświetla się już żaden błąd , lecz problem pozostał. Później został podmieniony na próbę zawór ciśnienia overboost (sprawdzone też wężyki), a następnie czujnik ciśnienia doładowania (był strasznie zasyfiony) , lecz nadal bez efektu. Dodam też ,bo może to być powiązane , że problem pojawił się od czasu ,kiedy jadąc autostradą poszło mi koło pasowe i mocno poszarpało pasek wieloklinowy zasyfiając wszystko przypaloną gumą. Sprawdzałem , czy nic nie zostało uszkodzone , wszystkie przewody, rurę turbo - intercooler , lecz wszystko wydawało się OK. Umówiłem się jeszcze na diagnostykę w trakcie jazdy , może wtedy coś więcej wyjdzie, bo już nie wiem gdzie szukać. Może ktoś z Was miał podobny problem , albo orientuje się co może być tego przyczyną ?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    159 2.0 Jtdm 170 SW 2010
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cześć
    Dzisiaj pojawił się u mnie dokładnie taki sam błąd.

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. [159] 2.4 JTDm Utrata mocy w czasie jazdy na pełnym bucie
    Utworzone przez jasio79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 11:14
  3. [159] Chwilowa utrata mocy, 2.4 JTD
    Utworzone przez milian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 11:53
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 13:58
  5. Utrata mocy 19.jtd
    Utworzone przez sebaaaaaaaa w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory