Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: B. wysokie spalanie mimo ,iz komputer wskazuje poprawnie / 2.4jtdm 200KM

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    11

    Domyślnie

    gajoss
    Wyciekow paliwa nie zauwazylem. Wtryski chcialem sprawdzic w dalszej kolejnosci.

    quba
    Ok , rozumiem . Dzisiaj podjade na stacje i zrobie tak jak sugerujesz.

    Panowie , dziekuje za porady

  2. #12
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Wskaźnik spalania i poziomu w 2.4 to porażka. Sugerując się wskaźnikiem na pierwszej połowie baku zawsze robiłem o wiele więcej kilometrów niż na drugiej. Mam wrażanie, ze robisz mało kilometrów tym autem i sam nie wiesz ile faktycznie to spala. Weź zatankuj do pełna wyjeździj pełen bak, znów zatankuj do pełna, przelicz sobie ile Ci średnio wyszło i jak to pokrywa się ze wskazaniami.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sobota
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Sierpc
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20v 175 KM 2004
    Postów
    49

    Domyślnie

    Wskazania komputera można włożyć sobie między książki 1,5 -2 litry jak zanizy to norma w nocy nieraz jak wracałem i mi się nie spieszylo potrafił pokazywać bieżące spalanie 2,5 l, na koniec całej trasy 3,6 wychodziło a faktycznie spaliła 5,8. Co do puszczanie dymka przy gazie w podłogę chyba tak musi być bo ja zrobiłem chyba wszystko co możliwe a i tak puści zwłaszcza jak dłużej pojezdze delikatnie obchodzac się z gazem

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Z 6 aut jakie miałem z komputerem pokazującym spalanie 5 pokazywało z dokładnością 0,1 litra. Volvo c30 wyłamało się z tej zasady i zawyża o jakieś 30%
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    11

    Domyślnie

    Panowie , podjechalem na stacje . Przed tankowaniem komputer wskazywal zasieg 489km , po zatankowaniu rowno 10L - 556km. Natomiast po przejechaniu okolo 3km zasieg wynosil 670 km ( Jazda w miescie ) .

    Wyzerowalem licznik i przetestuje ile km realnie zrobie na tych 10 L.

    Pływak
    Alfe mam od 3 lat i zrobilem nia okolo 45 tys. Zazwyczaj sugerowalem sie wskaznikiem paliwa , a nie komputerem. Na "oko" odnioslem wrazenie, ze od jakiegos czasu wskazowka zdecydowanie szybciej zaczela opadac .

    W kazdym razie , "wyjezdze" te 10L i zobaczymy jaki dystans pokonam.

    sobota - Gdy kupilem alfe , zjawisko dymienia w ogole nie wystepowalo. Gdy zaobserwowalem "bączki" sadzilem ,ze DPF ,EGR juz na wymarciu i dlatego kopci ( codziennie robie krotkie odcinki ) , stad decyzja o wycieciu.
    Moze nagar zalega juz w dolocie albo w katalizatorze,ale tylko moje domysly. Jak znajdie zaufanego mechanika na pewno to sprawdze.

    PS. Wczoraj natchnelo mnie ,aby sprawdzic radio , gdyz w okresie ,w ktorym zauwazylem wyzsze spalanie , nastapil problem ze "sprzeganiem" dzwieku ( prawdopodobnie padla masa w radiu ) .
    Pomierzylem pobor pradu i wyszlo okolo 1A o_O . Czy alternator probujac doladowac akumulator mogl ,az tak zwiekszyc spalanie ?

    Dystans na zatankowanych 10L przejade z odlaczonym radiem.
    Ostatnio edytowane przez Alexiak ; 12-01-2018 o 22:27

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    148

    Domyślnie

    Kto mierzy spalanie dolewając 10L... Chłopie zalej zbiornik na full, wyjeździj do rezerwy i znowu do pełna. Wszelkie inne metody są bez sensu i mają tak duży błąd pomiaru że można je sobie darować.
    Jeżdżąc nocą po tych samych trasach z identycznymi prędkościami itd. jednej nocy jestem w stanie spokojnie 5.2L/100km uzyskać a drugiej prawie 6. Wystarczy że wiatr będzie miał inny kierunek.... A ty tankując 10L i obserwując wskaźnik chcesz wymierzyć wszystko co do setki. Bezsens

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    11

    Domyślnie

    kamil_pk

    Zatankowalem 10L ze wzgledu na fakt ,iz chce sprawdzic na szybko ile auto moze spalic. W przypadu zatankowanie pelnego zbiornika troche czasu minie zanim to przetestuje.

    Owszem zgrubnie bede obserowal wskazowke poziomu paliwa , natomiast podlaczylem sie pod komputer ( FiatEcu) i sprawdzilem poziom paliwa w %, dzieki temu bede wiedzial dokladnie kiedy spale wspomniane 10L. Mozliwe ,ze błednie rozumuje.
    Ostatnio edytowane przez Alexiak ; 12-01-2018 o 22:47

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    148

    Domyślnie

    Z tego co napisałeś wnioskuję, że pokonujesz BARDZO krótkie dystanse skoro piszesz, że wypalenie zbiornika paliwa w 2.4 potrwa długo. Tym bardziej więc pomiar na zasadzie dotankowania 10L uważam za nietrafiony. Zrobiło się chłodniej, pokonujesz krótkie dystanse więc i spalanie poszło nawet kilka L/100km do góry przy takim motorze.
    Zrobisz jak zechcesz ja tylko wyrażam swoje zdanie w tym temacie. Zaraz po zakupie też się bawiłem komputerem i średnim spalaniem ale raczej z ciekawości. Gdybym rozwoził pizzę to może miałoby to znaczenie czy spalam 10L gazu czy 15. Ale kupując prawie dwu tonowego kloca z motorem 2.4 nie widzę sensu pomiaru zużycia paliwa na bardzo krótkich dystansach tankując przy tym 10L. I nawet wskazania FESa nie są mnie w stanie przekonać do tej metody

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    11

    Domyślnie

    kamil_pk
    Zgadza sie, robie krotkie odcinki.
    Dziekuje za Twoja uwage, oczywiscie z niej skorzystam. W niedlugim czasie wybieram sie w dluzsza podroz i zrobie tak jak sugerujesz.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sobota
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Sierpc
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20v 175 KM 2004
    Postów
    49

    Domyślnie

    Zgadzam się z tym co kolega pisze teraz w zimę przy krótkich odcinkach przy tym silniku potrafi swoje spalić wiem że swojego przykładu a jedynym sposobem żeby sprawdzić spalanie to zalać pod korek i albo wyjezdzic cały zbiornik i zatankowac jeśli chcesz sprawdzić średnie spalanie lub zrobić jakąś trasę i dolać do pełna. Najlepiej zrobić tak dwa razy na tej samej trasie przy tych samych warunkach drogowych. No i przy taktowaniu trzeba zwrócić uwagę żeby samochód stał równo oczywiście na tej samej stacji i jeśli tankujesz pusty lub prawie pusty zbiornik trzeba odczekać trochę i jeszcze raz dolać bo nieraz potrafi po paru minutach wejść jeszcze trochę.

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Komputer pokazuje wysokie spalanie
    Utworzone przez peter779 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2021, 16:58
  2. AR Brera 2.4jtdm 200km
    Utworzone przez krzysiek_krk w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 10:06
  3. 159 2,4JTDM 200KM vs 2,4JTDM 210KM
    Utworzone przez thunderbird w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 16:30
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 23:43
  5. [159] 2.4jtdm Problem z doładowaniem i wysokie spalanie.
    Utworzone przez Gleniu2.4jtdm w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 21:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory