Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: B. wysokie spalanie mimo ,iz komputer wskazuje poprawnie / 2.4jtdm 200KM

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Nic Ci nie da mierzenie na 10litrach.
    Wskaźnik w alfach działa - jakby to powiedzieć... - nie do końca pokazując faktyczny poziom paliwa.
    Czasami się zdarza, że po mocnej jeździe, wskazówka idzie szybciej w dół. Zapala się kontrolka rezerwy. Zostawiasz samochód na noc. Nad ranem ruszasz spokojnie - i jedziesz spokojnie -> i nie ma kontrolki rezerwy. Dopiero jak depniesz mocniej, to rezerwa się znów pojawia.

    Jedyny sensowny sposób -> to zalać pod korek (do odbicia) i wyzerować licznik km. Następnie przy kolejnym tankowaniu patrzysz ile litrów weszło do baku i dzielisz na ilość km (przesuwając przecinek na setki km). Możesz nawet sprawdzić po jednym kilometrze, ale to da bardzo niedokładny wynik. Im większy przebieg - tym dokładniejszy pomiar.
    I warto pamiętać, aby tak samo tankować (np. do pierwszego odbicia).

  2. #22
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alexiak Zobacz post
    Panowie , podjechalem na stacje . Przed tankowaniem komputer wskazywal zasieg 489km , po zatankowaniu rowno 10L - 556km. Natomiast po przejechaniu okolo 3km zasieg wynosil 670 km ( Jazda w miescie ) .
    Przecież dystans do tankowania komp sobie przelicza na podstawie spalania chwilowego. Nadal nie rozumiem czego oczekujesz, najbardziej miarodajnym wskaznikiem jest ilość przejechanych kilometrow od tankowania do tankowania, a nie prędkość opadania wskazowki. Ile kilometrow na baku robiłeś kiedyś, a ile robisz teraz?

    PS. Wczoraj natchnelo mnie ,aby sprawdzic radio , gdyz w okresie ,w ktorym zauwazylem wyzsze spalanie , nastapil problem ze "sprzeganiem" dzwieku ( prawdopodobnie padla masa w radiu ) .
    Pomierzylem pobor pradu i wyszlo okolo 1A o_O . Czy alternator probujac doladowac akumulator mogl ,az tak zwiekszyc spalane.
    Jak pomiar przy wlaczonym radiu to wiesz ile to jest 1A przy 14V? Chyba szukasz sobie z nudów problemów tam gdzie ich nie ma. Bledem bylo kupowanie 2.4 do krecenia się wokół komina, ten silnik sie do tego nie sprawdza.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 13-01-2018 o 10:39

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Zrób tak jak pisałem wczesniej, bak do pełna i przejedz chociaz 300 km.
    Kombinujesz jak koń pod górke....

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Lać nie do odbicia, tylko pod sam korek, powoli na końcu dolewając.
    Różnie przecież pistolet może odbić, raz się pieni paliwo, raz nie. Przy wyjeżdżeniu 10l to nie zmierzy się nic.

    Ja mając 2.0 silnik, to na początku jak jest zimny pokazuje mi spalanie 22l.
    A 2.4, krótkie odcinki na zimnym silniku, to tym bardziej będzie grubo palił.

    Zatankuj pod korek, pojedź w tą trasę, wyjeździj resztę w mieście prawie do końca i zatankuj pod korek znowu.
    I masz 100% pewny pomiar.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Myślę, że całe zamieszanie wywołane jest nieprawidłowym pomiarem zużytego paliwa. ECU wylicza ilość paliwa poprzez analizę czasu otwarcia wtryskiwacza. Drugim ważnym parametrem jest poziom paliwa w zbiorniku i wyliczanie zasięgu.
    Zrób tak. Jedź do stacji i krótko przed skasuj komputer, ustabilizuj spalanie i sprawdź jaki masz zasięg. Dolej np 10 litrów paliwa i sprawdź o ile zwiększy się zasięg. Jeśli tyle na ile km mniej więcej dolałeś paliwa to wszystko jest OK.
    Panowie, zatankowalem 10L zgodnie z rada quba.

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ile kilometrow na baku robiłeś kiedyś, a ile robisz teraz?
    Srednio robilem niecale 600km , obecnie max 450.

    Dobrze , w przyszlym tyg jade w dluzsza trase ,wiec zrobie tak jak radzicie.

    Dziekuje Panowie za pomoc i rady.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post

    Jak pomiar przy wlaczonym radiu to wiesz ile to jest 1A przy 14V? .
    Nie rozumiem Twojego pytania.

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Bledem bylo kupowanie 2.4 do krecenia się wokół komina, ten silnik sie do tego nie sprawdza.
    Przy kupnie auta zalozenia odnosnie dziennego pokonywania kilometrow byly zgoła inne ( srednio 80-100km ). Teraz pokonuje krotkie odcinki i co , mam odstawic auto bo 2.4 nie sprawdza sie na krotkich dystansach? Troche niedorzeczne.
    Ostatnio edytowane przez Alexiak ; 13-01-2018 o 18:44

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie

    A mi na krótkich dystansach 2,4 pali do 10 litrów w mieście, takich do 10 km. Aż dziw, bo jak wspomnę poprzednie zimy to było lekko więcej. Z tym ze mam usunięte klapy a pozostał DPF.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sobota
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Sierpc
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20v 175 KM 2004
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał raar2 Zobacz post
    A mi na krótkich dystansach 2,4 pali do 10 litrów w mieście, takich do 10 km. Aż dziw, bo jak wspomnę poprzednie zimy to było lekko więcej. Z tym ze mam usunięte klapy a pozostał DPF.
    Mi ostatnio po 800 km w cyklu mieszanym wyszło 6,3 i po zatankowaniu do pełna zrobiłem 92 km w tym 35 km trasa w jedną stronę i potem powrót po kilku godzinach. Temp - 3 i silny wiatr i wyszło mi 8 na sto a na tej trasie przy 15 stopniach i letnich oponach potrafiłem zrobić 6 na 100

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Komputer pokazuje wysokie spalanie
    Utworzone przez peter779 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2021, 16:58
  2. AR Brera 2.4jtdm 200km
    Utworzone przez krzysiek_krk w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 10:06
  3. 159 2,4JTDM 200KM vs 2,4JTDM 210KM
    Utworzone przez thunderbird w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 16:30
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 23:43
  5. [159] 2.4jtdm Problem z doładowaniem i wysokie spalanie.
    Utworzone przez Gleniu2.4jtdm w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 21:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory