Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: POMOCY-brak sił !!! Głośne stuki na luzie !!!

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MatiMatteo
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    ale bzdury piszesz! możesz powiedzieć co w skrzyni może tak się tłuc???? widziałeś kiedyś rozebraną skrzynię???? owszem, może stukać skrzynia ale jak dwumas jest zacięty, ale to i tak nie ten dźwięk, tylko nie pisz że wymiana oleju i płukanie pomoże, można dopompować nawet tylne koło, może przestanie!
    co do autora to dwumas na złom i zmień mechanika co uważał że to wysprzęglik takie dźwięki powoduje
    Skrzynia GM M32, uszkodzone łożyska w skrzyni.

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    ale bzdury piszesz! możesz powiedzieć co w skrzyni może tak się tłuc???? widziałeś kiedyś rozebraną skrzynię???? owszem, może stukać skrzynia ale jak dwumas jest zacięty, ale to i tak nie ten dźwięk, tylko nie pisz że wymiana oleju i płukanie pomoże, można dopompować nawet tylne koło, może przestanie!
    co do autora to dwumas na złom i zmień mechanika co uważał że to wysprzęglik takie dźwięki powoduje
    Przestań się tak podniecać i czytaj ze zrozumieniem. A niestety Cię rozczaruję, ale te stuki mogą pochodzić od skrzyni (łożyskowanie wałków). I nie napisałem, że wymiana oleju pomoże, tylko stuki pojawiły się wskutek wymiany oleju, ponieważ zanieczyszczenia, które do tej pory uszczelniały łożyska, mogły zostać wypłukane świeżym olejem.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Przestań się tak podniecać i czytaj ze zrozumieniem. A niestety Cię rozczaruję, ale te stuki mogą pochodzić od skrzyni (łożyskowanie wałków). I nie napisałem, że wymiana oleju pomoże, tylko stuki pojawiły się wskutek wymiany oleju, ponieważ zanieczyszczenia, które do tej pory uszczelniały łożyska, mogły zostać wypłukane świeżym olejem.
    hahahaha wiesz co to szum łożyska? wiesz co to stuki? podejmij się naprawy skrzyni ale za części płacisz ty jak nie będzie efektu

    - - - Updated - - -

    i nie jestem rozczarowany

    - - - Updated - - -

    skrzynię uszczelniają zanieczyszczenia? myślałem że uszczelniacze... dziwne te auta macie

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    A jak po wymianie sprzęgła, wysprzęglika i dwumasy na nowe ten dźwięk jest dalej?

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    hahahaha wiesz co to szum łożyska? wiesz co to stuki? podejmij się naprawy skrzyni ale za części płacisz ty jak nie będzie efektu

    - - - Updated - - -

    i nie jestem rozczarowany

    - - - Updated - - -

    skrzynię uszczelniają zanieczyszczenia? myślałem że uszczelniacze... dziwne te auta macie
    Kolego, objawy padającej m32 to właśnie szumy, wycie, szuranie lub stukanie...jest obszerny wątek o tej skrzyni, poczytaj i się przekonasz jakie symptomy mieli różni użytkownicy. Moja poprzedniczka 1.9 8v najpierw wyła na 5 i 6 biegu, później stukała.
    Nikt na 100% przez internet tego nie zdiagnozuje, ale jest to bardzo prawdopodobne i należy sprawdzić skoro sprzęgło kpl z dwumasą jest nowa. Zanim będziesz dla kogoś nieprzyjemny, zastanów się czy masz w ogóle rację.
    Pozdrawiam

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    hahahaha wiesz co to szum łożyska? wiesz co to stuki? podejmij się naprawy skrzyni ale za części płacisz ty jak nie będzie efektu

    - - - Updated - - -

    i nie jestem rozczarowany

    - - - Updated - - -

    skrzynię uszczelniają zanieczyszczenia? myślałem że uszczelniacze... dziwne te auta macie
    Widać mało wiesz, skoro twierdzisz, że łożyska potrafią tylko szumieć.

    Tutaj inny przykład stukającej skrzyni
    https://youtu.be/Q10wMnucrXk
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    Przy odpalaniu i gaszeniu z wciśniętym sprzęgłem jak jest(stuki szarpanie silnikiem)? Stuki są dopiero po puszczeniu sprzęgła? Jak wciskasz sprzęgło to rozłączasz skrzynie dlatego stuków nie ma. Na luzie spróbuj delikatnie bez sprzęgła ruszać dźwignią w kierunku zapięcia biegów będzie czuć opór , jak stuki ucichną to jest prawdopodobieństwo uszkodzenia skrzyni biegów.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Glowcio24
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm
    Postów
    110

    Domyślnie

    Maxer86 - przy dopaleniu żadnych objawój odpala odrazu bez szarpnięc itd, dzis pojezdziłem troche samochód sie rozgrzał i na postoju puściłem sprzęgło i cisza....trwała pare ekund potem znow 3-4 raszy zagrało głośno i znow cisza i znow po chwili zabrało z 10 sekund i ustało i tak wkółko , po wduszeniu sprzegła błoga cisza, na półsprzegle jak trzymam to slychać stuki jak wdusze cisza bez wduszonego sprzegła raz gra raz nie gra

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    z tego co widzę to autor pisze że dwumas stary został.... ja tylko nie rozumiem, jak można zapłacić mechanikowi za diagnozę, usługę i części skoro to nic nie pomogło??? powinien zrzucać skrzynię i szukać aż się czegoś nauczy a nie naprawiać samochód metodą prób i błędów gdzie za wszystko płaci klient!
    Autor pisze też że skrzynia działa poprawnie i cicho podczas jazdy, więc? owszem robiłem przypadki rozsypania się M32 gdzie zużyte łożyska uszkodziły tylną obudowę skrzyni ale w takich przypadkach skrzynia pracowała głośno przez latające wałki szczególnie 3-go i 4-go biegu, zdjąć dupkę skrzyni to 10 min roboty i już wiadomo a wadą fabryczną tej skrzyni jest za ciasne pasowanie wzdłużne wałków

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Więc naprawiasz te skrzynie i nie wiesz co się może posypać i jak?
    Włącz sobie mój filmik. Na początku u mnie grzechotało tylko po rozgrzaniu i rzadko. Wymieniłem dwumas, bo tak mi mądrzy doradzali. Wlałem przy tym świeży olej i co... dupa blada. Wtedy dopiero się zaczęło. Stukało cały czas. Skrzyni nie rozbierałem, ale rozmawiałem ze specjalistami, którzy robią te skrzynie. Wskazywali m.in. na łożyskowanie wałka sprzegłowego. Żadnych wibracji, w czasie jazdy cisza. Zrobiłem z tym ok 15 kkm jeśli dobrze pamiętam. Teraz jeździ nowy właściciel, nie wiem czy coś z tym robił. Raczej niegroźna usterka.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. 156 2.4jtd - głośne stuki podczas jazy! HELP HELP
    Utworzone przez ironluk w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-10-2017, 08:48
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 15:18
  3. Głośne stuki przy skręcaniu kół - filmik
    Utworzone przez Kamiel w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 07:21
  4. Głośne stuki podczas hamowania
    Utworzone przez tomaszt79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 11:42
  5. Stuki z silnika głośne
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 17:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory