Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Stukanie w silniku

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie Stukanie w silniku

    Witam,
    od niedawna jestem posiadaczem Alfy 159 SW z silnikiem 1.75 tbi. Niestety jest mały, (a może duży) problem. Chodzi o stukanie w silniku. Mam pewne podejrzenia co do przyczyny, ale chciałbym zasięgnąć porady z forum.
    Załączam link do filmiku z nagraniem pracującego silnika

    youtu.be/l6pzdZnlspI

    Dodam, że poza opisanym problemem silnik pracuje dobrze. Wkręca się na obroty, jest moc, pracuje równo. Po zdjęciu górnej osłony silnika i przysłuchaniu się, można stwierdzić że dźwięki dochodzą z prawej strony. Tak jakby z pod pokrywy zaworów. Niestety nie mogę tego jednoznacznie stwierdzić, a u mechanika nie byłem.

    Proszę znawców tematu o opinie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jakie masz podejrzenie?
    Nie wiem skąd pochodzi ten dźwięk, raczej nie pochodzi od wariatora. Sprawdzałeś ze zdjętą osłoną rozrządu czy przypadkiem napinacz paska nie lata? Stukać może też zawór.
    Btw. silnik po remoncie? Rzuciło mi się w oczy niefabryczne uszczelnienie pokrywy zaworów.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Zastanowiło mnie stwierdzenie, że silnik może być po remoncie. Po czym to stwierdziłeś? Po kolorze uszczelniacza czy sposobie nałożenia? Chyba fabrycznie tak było montowane, tzn. brak tradycyjnej uszczelki tylko uszczelniacz.

    Ale wracając do tematu. Jestem po wymianie rozrządu, więc to pewnie nie jest z tym związane. Przed wymianą pracował podobnie.
    Co do moich podejrzeń to wywalone szklanki. Chyba zawory same w sobie tak nie stukają (chyba że się mylę).

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MatiMatteo
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    677

    Domyślnie

    Nie wydaje mi się,ze fabrycznie było czerwone uszczelnienie. Raczej coś ze szklankami- ciśnienie oleju. Zmieniaj często olej, bo może być wina zabrudzenia i zatkania kanału olejowego.

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Mi się rzuciło w oczy bogato nałożone uszczelnienie, wygląda jakby aż wypłynęło. Albo tak szybko mignąłeś z kamerą, że dokładnie nie widać. Co do koloru to się nie wypowiem, do tej pory widywałem tylko czarne.

    Na jakim oleju auto jeździ i jaki przebieg?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Auto ma przejechane około 154 tyś. Obecnie jest zalany Motul 5W40 (zgodnie ze specyfikacją). Na jakim oleju jeździł wcześniej nie wiem.

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kupiłeś z pewnego źródła? Ostatnio poruszany był temat podróbek Motula. Ja bym dla pewności wlał jakiś sprawdzony w tym silniku olej, kupiony od zaufanego dystrybutora. A przed zlaniem starego płukanka.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Witam,
    sprawa stukania poniekąd się wyjaśniła. Nie były to szklanki tak jak zakładałem, a pompa wtryskowa. W tym modelu (nie wiem jak w innych) jest napędzana bezpośrednio z wałka rozrządu. To właśnie z niej dochodzą te niepokojące odgłosy. Niestety nie wiem w chwili obecnej, czy jest to wina wałka, czy samej pompy. Obstawiałem pompę i nawet byłem skłonny ją wymienić, lecz jak się zorientowałem jaki jest koszt i możliwość zakupu nawet używanej, to ręce mi opadły. Chyba nie zostaje mi nic innego, jak podjechać do serwisu aby dokonać pełnej diagnozy usterki.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Patryk20
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 - 1.75 tbi - 200km
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał cheech Zobacz post
    Witam,
    sprawa stukania poniekąd się wyjaśniła. Nie były to szklanki tak jak zakładałem, a pompa wtryskowa. W tym modelu (nie wiem jak w innych) jest napędzana bezpośrednio z wałka rozrządu. To właśnie z niej dochodzą te niepokojące odgłosy. Niestety nie wiem w chwili obecnej, czy jest to wina wałka, czy samej pompy. Obstawiałem pompę i nawet byłem skłonny ją wymienić, lecz jak się zorientowałem jaki jest koszt i możliwość zakupu nawet używanej, to ręce mi opadły. Chyba nie zostaje mi nic innego, jak podjechać do serwisu aby dokonać pełnej diagnozy usterki.
    Mi ta pompa pracuje identycznie, podobnie jak kilku innym osobom z forum, zakładałem niedawno podobny temat. Ostatnio byłem u swojego mechanika na wymianie oleju, filtrów, itd.; nie przejmować się tym, jeździć.
    https://www.youtube.com/watch?v=B-l0p_5Zu8M
    Ostatnio edytowane przez Patryk20 ; 27-02-2018 o 18:40

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Nie widziałem Twojego postu w tej sprawie, ale w takim układzie widać że problem nie jest jednostkowy. Wygląda to na usterkę mechaniczną, więc pewnie po jakimś czasie coś się rozleci. Z chęcią bym wymienił tą pompę, ale gdzie ją kupić za jakieś rozsądne pieniądze?

    poniżej jeszcze raz link do filmiku, bo ten z pierwszego postu jest jaki jest (z oczywistych względów znów nie mogę wkleić całego linku)

    w.w.w.youtube.com/watch?v=l6pzdZnlspI
    Ostatnio edytowane przez cheech ; 27-02-2018 o 22:02

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 20:49
  2. Stukanie w silniku 2.4 jtd
    Utworzone przez pawel2910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 20:42
  3. [2.0 TS] Stukanie w silniku
    Utworzone przez Deamian w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 21:20
  4. Stukanie w silniku
    Utworzone przez alfawieslaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-04-2010, 18:16
  5. [33] Stukanie w silniku
    Utworzone przez Szary w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 03-10-2008, 09:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory