Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Czy da się "doposażyć" 159?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 2.0 JTDm
    Postów
    11

    Domyślnie Czy da się "doposażyć" 159?

    Czołem Alfaholicy,
    jestem własnie o krok od zakupu 159,ale mam niestety dylemat, który mam nadzieję pomożecie mi rozwiać: otóż mam możliwość kupna samochodu od znajomego. Auto jest więc sprawdzone, zadbane i co najważniejsze, ma wymienione chyba najkosztowniejsze elementy(rozrząd, sprzęgło i dwumasę). Czyli z pewnego źródła. Problem polega na tym, że jest po prostu słabo wyposażony. I teraz pytanie - czy da się dołożyć kilka rzeczy: tempomat, multifukcyjną kierownicę oraz radio z LCD (oryginalne to z Naviconnect lub inne najlepiej z modułem Bluetooth). Czy jest to w ogóle technicznie możliwe, a jeśli tak to jak z czym się to wiąże? Wystarczy podpiąć, czy np. trzeba coś dodatkowo programować w kompie? No i oczywiście czy taka zabawa jest w ogóle opłacalna?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Oczywiście, że można. W przypadku niektórych elementów może być wymagane przeprowadzenie procedury osiowania (Multiecuscan.net), więc trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni interfejs. Wymiana radia na oryginalne navi wiąże się z wymianą całego panela, bo potrzebny jest większy otwór. Ale taniej kupić jakiegoś chińczyka. Czy Ci się opłaci - to zależy już od Ciebie. Możesz sobie posprawdzać ceny na portalach.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Dokładanie radia z navi to nieporozumienie. Nie dość, że musisz całą instalację antenową zmienić to jeszcze jego funkcjonalność jest co najmniej dyskusyjna. Za te pieniądze kupisz dość wysoki, 2 DIN'owy model np Pioneer'a z BT, GPS i wejściem Video, które można wykorzystać na różne sposoby.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 2.0 JTDm
    Postów
    11

    Domyślnie

    No dobrze, kwestia radia powiedzmy jest do przejścia, zawsze mogę dokupić jakiś moduł BT. Na nawigacji mi tak bardzo nie zależy, bardziej na samym wyświetlaczu.
    Tempomat tez jest do ogarnięcia, za niewielkie pieniądze - trzeba tu coś grzebać w sofcie, czy wystarczy go wpiąć po prostu?
    I jeszcze pytanie co do kierownicy - czy jak wymienię na multifunkcyjną, to sterowanie radiem będzie działać? Czy ona działa tylko z tym radiem z navi?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    AR 159, 1.9 16V
    Postów
    42

    Domyślnie

    Co do kwestii radia 2 din i multifunkcji musisz sie zaopatrzyc w dodatkowy kabel przejsciowke koszt okolo 250 zl na allegro. Bt na radiu to bardzo fajna rzecz ja sobie wyprowadzilem mikrofon od radia osobny przy daszku kierowcy i na spokojnie rozmawiasz przez telefon odbierajac polaczenie na radiu. Wogole radio 2 din to jak dla mnie lepsza opcja niz standardowe radio z nawi, raz ze o aktualne mapy latwiej a 2 mozesz sobie do niego dolozyc pare bajerow jak kamera cofania chociazby

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Tempomat - jeśli jest instalacja, to prosta sprawa (w przedliftowych na 100% jest instalacja, a w poliftowych chyba trzeba sprawdzić).
    Wystarczy go podpiąć i będzie działał -> ale kontrolka tempomatu nie będzie świecić (i nie będzie info o włączeniu/wyłączeniu tempomatu). Dopiero po włączeniu w MES (podpinając się przez ELM komputerem z programem MES), możesz aktywować tempomat a później osiować (PROXY -> procedura aktualizowania listy centralek/urządzeń).
    Oprócz manetki musisz dokupić dolną osłonę kierownicy, bo ta bez tempomatu ma inny dół (dla tempomatu jest dodatkowe podcięcie w miejscu manetki).
    Sam montaż jest banalnie prosty. 5-10minut. Trzeba odkręcić trzy śruby -> zdjąć dolną obudowę -> wpiąć manetkę -> dokręcić -> zamontować odpowiednią dolną osłonę. I można od razu sprawdzić, ale tempomat nie działa przy małych prędkościach. Trzeba się rozpędzić (40 - 190km/h).
    Po aktywowaniu programem MES, od razu po przełączeniu dostaniesz komunikat na wyświetlaczu + włączy się zielona kontrolka Cruise Control.

    Radio - nie pakuj się w oryginalne z dużym ekranem Kup sobie coś porządnego i nowego. Z dotykowym ekranem i bluetooth. Ja choruję na nowe radio SONY (z CarPlay/androidAuto -> obsługa telefonu przez radio), ale mam Alpine z BT, które całkiem dobrze gra i działa z telefonem. Więc szkoda mi pakować niepotrzebne pieniądze w wymianę.
    Ostatnio edytowane przez mateuszszar ; 25-01-2018 o 14:18

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    Cytat Napisał kharo Zobacz post
    Co do kwestii radia 2 din i multifunkcji musisz sie zaopatrzyc w dodatkowy kabel przejsciowke koszt okolo 250 zl na allegro. Bt na radiu to bardzo fajna rzecz ja sobie wyprowadzilem mikrofon od radia osobny przy daszku kierowcy i na spokojnie rozmawiasz przez telefon odbierajac polaczenie na radiu. Wogole radio 2 din to jak dla mnie lepsza opcja niz standardowe radio z nawi, raz ze o aktualne mapy latwiej a 2 mozesz sobie do niego dolozyc pare bajerow jak kamera cofania chociazby
    w przypadku radioodbiorników 2dni tak, trzeba taki moduł dołożyć, jest jednak jeden chińczyk (W różnych wariantach) który jest dedykowany do 159, nie trzeba ramki czy szuflady przerabiać i nie trzeba dokładać modułu. on wygląda trochę w stylu navi ze 159. jakieś 2 lata temu jak się interesowałem kosztował ok 2tyś (taki z navi i androidem, wtedy były na 4.4), niedawno jednak znajomy wspominał że teraz na alliexpres można mieć go za ok 1200 i wysyłają z niemiec więc powinien być szybko. ktoś na forum takie zakładał, ja nie widziałem, nie wiem czy to przyzwoity sprzęt.

    co do kupowania wersji biedniejszej - sam przez to przechodziłem, bo nie mogłem znaleźć zadbanej TBI SW (nawet za granicą) z małym przebiegiem, bez jasnych tapicerek, nie w kolorze czarnym lub białym, i miała być Distinctive z xenonami lub TI.Po 3 miesiącach kupiłem Distinctive w podstawowej konfiguracji bez xenonów i ją doposażyłem. Doszły xenony z poziomowaniem, spryskiwacze reflektorów, czujniki PDC na przodzie, Blue&me, ostatnio przesuwana pokrywa podłokietnika. Jedyna sprawa jest taka że była z tym kupa roboty, znacznie więcej niż wydawało się że może to zająć (zdobywanie części, dokładanie wiązek).
    t
    W Twoim przypadku zapewne kupujesz wersję znacznie skromniejszą (Impression albo goły Progression), zastanów się tylko czy brakować Ci będzie tylko tych rzeczy które wspomniałeś, czy za chwilę nie okaże się że i PDC i xenony i konsole i listwy+ progi alu(ta o której piszesz może mieć plastikowe skoro to bida wersja), a tu lusterko fotochromatyczne, większe alufelgi itp itd, bo wtedy może się okazać że z czasem wrzucisz +50% ceny zakupu auta w samą jego rozbudowę)

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w przypadku radioodbiorników 2dni tak, trzeba taki moduł dołożyć, jest jednak jeden chińczyk (W różnych wariantach) który jest dedykowany do 159, nie trzeba ramki czy szuflady przerabiać i nie trzeba dokładać modułu. on wygląda trochę w stylu navi ze 159. jakieś 2 lata temu jak się interesowałem kosztował ok 2tyś (taki z navi i androidem, wtedy były na 4.4), niedawno jednak znajomy wspominał że teraz na alliexpres można mieć go za ok 1200 i wysyłają z niemiec więc powinien być szybko. ktoś na forum takie zakładał, ja nie widziałem, nie wiem czy to przyzwoity sprzęt.

    co do kupowania wersji biedniejszej - sam przez to przechodziłem, bo nie mogłem znaleźć zadbanej TBI SW (nawet za granicą) z małym przebiegiem, bez jasnych tapicerek, nie w kolorze czarnym lub białym, i miała być Distinctive z xenonami lub TI.Po 3 miesiącach kupiłem Distinctive w podstawowej konfiguracji bez xenonów i ją doposażyłem. Doszły xenony z poziomowaniem, spryskiwacze reflektorów, czujniki PDC na przodzie, Blue&me, ostatnio przesuwana pokrywa podłokietnika. Jedyna sprawa jest taka że była z tym kupa roboty, znacznie więcej niż wydawało się że może to zająć (zdobywanie części, dokładanie wiązek).
    t
    W Twoim przypadku zapewne kupujesz wersję znacznie skromniejszą (Impression albo goły Progression), zastanów się tylko czy brakować Ci będzie tylko tych rzeczy które wspomniałeś, czy za chwilę nie okaże się że i PDC i xenony i konsole i listwy+ progi alu(ta o której piszesz może mieć plastikowe skoro to bida wersja), a tu lusterko fotochromatyczne, większe alufelgi itp itd, bo wtedy może się okazać że z czasem wrzucisz +50% ceny zakupu auta w samą jego rozbudowę)
    Dokładnie kolega epsonix dokładnie wyjaśnił Ci jak to wygląda w praktyce też miałem podobnie wersja bida i zabawa w ulepszanie felgi,xenon,podwójny wydech,skóra, navi,progi ,pdc tak można się bawić w nieskończoność dużo pracy i worek pieniędzy a gadżety do 159 może mega drogie nie są ale tu tysiąc tam dwa jakieś felgi to znowu trzy i robi się sześć a to dopiero początek zabawy w tzw.między czasie dochodzi eksploatacja i można z dyche w ciągu roku zaaplikować no ale czego nie robi się dla Belli

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    niedawno jednak znajomy wspominał że teraz na alliexpres można mieć go za ok 1200
    Można dlatego, bo jest na starym Androidzie. Dedykowane chińczyki do 159 z Androidem 7 kosztują ponad 2 500 zł w Polsce.
    Tu warto wiedzieć, że AutoMapa odmówiła mi współpracy na urządzeniu z Androidem 4.4. Coraz więcej aplikacji ma wymagania Android 5.0 i nowsze.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 2.0 JTDm
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    W Twoim przypadku zapewne kupujesz wersję znacznie skromniejszą (Impression albo goły Progression), zastanów się tylko czy brakować Ci będzie tylko tych rzeczy które wspomniałeś, czy za chwilę nie okaże się że i PDC i xenony i konsole i listwy+ progi alu(ta o której piszesz może mieć plastikowe skoro to bida wersja), a tu lusterko fotochromatyczne, większe alufelgi itp itd, bo wtedy może się okazać że z czasem wrzucisz +50% ceny zakupu auta w samą jego rozbudowę)
    No właśnie na tym cały mój dylemat polega - czy wziąć auto mechanicznie dopieszczone a biedniejsze i doposażać je własnym sumptem, czy jednak szukać czegoś w większym wypasie, ale z mniej pewnego źródła. Bardziej skłaniam się ku tej pierwszej opcji, bo jeśli uda mi się jeszcze zejść z ceny, to od razu tą kasę bym zainwestował w auto. Zwłaszcza, że nie chodzi mi tu o nie wiadomo jaki wypas, jedynie o odrobinę więcej wygody i funkcjonalności podczas jazdy. Tempomat, bluetooth to już sporo, ew. jeszcze coś w stylu zmieniarki lub emulatora. A radio 2 din to już w ogóle szał A z drugiej strony, to moż się okazać tak jak piszesz - że apetyt będzie rosł w miarę jedzenia i zawsze będzie mi czegoś brakować...
    Dodam jeszcze, że na 159 choruję od lat, więc nie chciałbym się rozczarować po zakupie i pluć sobie w brodę, że mogłem coś lepszego trafić...
    Ostatnio edytowane przez Jaskier ; 25-01-2018 o 17:32

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34
  4. Nowe modele Maserati zamiast nowego "169" , "Gulia" ?
    Utworzone przez Mandziel w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 13:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory