Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 76

Temat: Pękające głowice 2,4JTDm. Jak to jest ?

  1. #61
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Nie mam
    Postów
    66

    Domyślnie

    Panowie, ja tylko zapytam jakie mogą być przyczyny pękających głowic. Myślałem że w skrócie zostanie to opowiedziane a temat przerodził się w istną dyskusje i kłótnie. Samochód którym się interesuje ma 256tys km przebiegu i wyrzuconą zbędną ekologie, dlatego pytałem czy istnieje szansa na pęknięcie jeśli do tej pory się to nie zdarzyło

  2. #62
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał matin89 Zobacz post
    Panowie, ja tylko zapytam jakie mogą być przyczyny pękających głowic. Myślałem że w skrócie zostanie to opowiedziane a temat przerodził się w istną dyskusje i kłótnie. Samochód którym się interesuje ma 256tys km przebiegu i wyrzuconą zbędną ekologie, dlatego pytałem czy istnieje szansa na pęknięcie jeśli do tej pory się to nie zdarzyło
    Idąc takim tokiem myślenia nie kupisz chyba żadnego samochodu bo każdy ma jakieś słabe punkty Nie można z góry chyba zakładać że jeśli komuś pękła głowica to Tobie też się to stanie No chyba że 100 procent głowic pęka ups przepraszam Zagalopowałem się Zapomniałem że Passat nie ma słabych punktów
    Ostatnio edytowane przez Daniel75 ; 03-02-2018 o 12:13

  3. #63
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Nie mam
    Postów
    66

    Domyślnie

    Volkswagen jak volkswagen nie przekonuja mnie te auta, nigdy nie chce mieć z nimi do czynienia [MENTION=64568]Daniel75[/MENTION] masz racje, nie można tak brać tego do siebie, że jeśli komuś pęknie to mi tez. Chcialem tylko orientacyjnie zapytać

  4. #64
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał matin89 Zobacz post
    Volkswagen jak volkswagen nie przekonuja mnie te auta, nigdy nie chce mieć z nimi do czynienia [MENTION=64568]Daniel75[/MENTION] masz racje, nie można tak brać tego do siebie, że jeśli komuś pęknie to mi tez. Chcialem tylko orientacyjnie zapytać
    To jest nas dwóch ja bym nawet powiedział że mam na nie uczulenie a przecież Alfę kupuje się Sercem

  5. #65
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał matin89 Zobacz post
    Panowie, ja tylko zapytam jakie mogą być przyczyny pękających głowic. Myślałem że w skrócie zostanie to opowiedziane a temat przerodził się w istną dyskusje i kłótnie. Samochód którym się interesuje ma 256tys km przebiegu i wyrzuconą zbędną ekologie, dlatego pytałem czy istnieje szansa na pęknięcie jeśli do tej pory się to nie zdarzyło
    Tak. Taka sama jak na kazdą inną usterkę w kazdym innym samochodzie.
    Gdybys rozwazal inne auta to idac tym torem 2.0 JTDm rozpadaja się tłoki, 1.9 JTDm skrzynie biegów, a kazdy JTS będzie mial obrócone panewki.
    To znaczy... to są tylko marginalne przypadki, zawsze może coś takiego się wydarzyć, ale obiektywnie po pozbyciu sie ekoszkodników jest na to mniejsza szansa. Przy pracujacym DPF temperatury szybciej i bardziej narastają, przy nieszczelnych klapach, uszkodzonym innym osprzecie ryzyko awarii silnika tez nie maleje.

    Chcesz miec pewność to zdejmij glowicę i daj do sprawdzenia.
    Inaczej nie wywrozysz. Mozna sprawdzic czy nie ma CO2 w plynie chlodniczym i robic inne rzeczy...
    Ale pewnosc mozna miec w jeden tylko sposob.
    Dla mnie ta cała histeria odnosnie pękania glowic 2.4 bierze się z tego, że jak ktos kupuje auto z takim silnikiem to nie jeździ nim po bułki 30 km/h.
    Ewentualnie to taki zal, że za 2.4 trzeba zaplacić więcej niz za 1.9. Bo tak jak patrzę to lepiej jak polowa osob która psioczy na te silniki nie miała z nimi do czynienia. Osobiscie jeżdżę juz 2.5 roku i nic zlego się nie dzieje.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 03-02-2018 o 14:10
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  6. #66
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Wchodzicie w dyskusje z tym giemzikiem jakby był jakimś ekspertem od czegokolwiek .
    Co post to brednia goniaca brednie. 5600 obrotów w jtd. Obrotomierz we fiacie w dieslu ( pewnie chodzi o crome ) do 8 tysiecy według tego eksperta od wzenia wody sugerujący że jtd do tylu sie kręci ( to diesle z le mans kręcą się max do 7000 ), jakieś ograniczniki prędkości w alfie, egr który pracuje zero-jedynkowo w jtdm.
    A wy z nim dyskutujecie bo zaczął jakieś pierdoly o wodzie opowiadać.

    2.4 sie nie bac, kupując sprawdzić czy już ta głowica nie jest pekniata i tyle.
    Ponadto uważam że brak dpf czy egr od roku nie zmieni już tego że przez 10 lat egt rosło sobie radośnie i jeśli mikropekniecia są to z czasem.chocby i kilka lat po wyrzuceniu dpf ona pęknie.
    A jesli peknie to po prostu wsadzic głowice z silnika 163/175 i nie bawić się w spawanie swojej.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 03-02-2018 o 14:54

  7. #67
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    11

    Domyślnie

    A mam pytanie przy okazji tego tematu ,lepiej jest kupić regenerowana głowice ze 159 czy kupić głowice nie regenerowana z konikami itd ze starszych modeli typu 166,156 ?

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  8. #68
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Ja bym kupił używaną z pierwszych 20v. Ciężko jest znaleźć ludzi którzy naprawdę dobrze wykonują takie usługi.

  9. #69
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    101

    Domyślnie

    [MENTION=20012]jarek1986[/MENTION]

    O ty leniuszku ty Tak mnie kolejny synu mechanika zaatakowałeś, a nawet nie posprawdzałeś dokładnie postów, które pisałem.
    Proszę, https://www.youtube.com/watch?v=CMJi8w8HoGs
    Marea 2.4jtd, kręci się do 6k obrotów ;D
    https://www.youtube.com/watch?v=BAjIMkOZJng
    Tutaj gościu robi ponad 5k Lybrą
    https://www.youtube.com/watch?v=TUez8oWdtPI
    Kolejna Marea, obrotomierz wyskalowany na 8k rpm (chociaż tutaj podejrzewam już jakiś tuning)

    Ale w Alfie się nie da więcej niż 5k, bo tak ;p I nie mówiłem, że kręci się do 8k tylko na tyle ma wyskalowany obrotomierz, widzę, że czytanko ze zrozumieniem szwankuje

    "ograniczniki prędkości w alfie"
    Dobrze, Alfy nie mają. Moja ma, bo więcej niż 220 nie pojedzie Mama mi założyła, jako pakiet kontroli rodzicielskiej, żebym się nie zabił na letnich oponkach w zimie.

    Co do wody, doszedłem z Zenonemzlasu do konsensusu zadowalającego obie strony i przyznałem się do błędu.

    Co do EGRu, fakt, nie sądziłem, że ma to aż tyle stopni otwarcia, mea culpa (mapy od crissa, świetne!). Natomiast dalej podtrzymuję, że EGR dodatkowo nagrzewa silnik i osprzęt, a nie go chłodzi jak sugerował magil (ten magil, co najpierw pisał o silniku, a potem wyszło, że chodziło mu o spaliny...) i quba.

    Dziękuję za twój budujący wprowadzający wiele wartościowych rzeczy do dyskusji post
    Również polecam silnik 2.4, prawdziwa przyjemność z jazdy. :3

  10. #70
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał gziemzik Zobacz post
    Natomiast dalej podtrzymuję, że EGR dodatkowo nagrzewa silnik i osprzęt, a nie go chłodzi jak sugerował magil (ten magil, co najpierw pisał o silniku, a potem wyszło, że chodziło mu o spaliny...)
    Tobie się jak widać wszystko wydaje, a pojęcie masz jak wszyscy widzą. Skoro negujesz podręcznik to muszę stwierdzić, że jesteś inteligentny inaczej.

Podobne wątki

  1. [159] Pękające głowice w 2.4 JTDM
    Utworzone przez slawek986 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 302
    Ostatni post / autor: 25-07-2023, 15:55
  2. [2.4JTDm] Ciężko kręci, gdy jest gorący.
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 18:46
  3. [159] Pękające głowice 2,4
    Utworzone przez elelmo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 23:21
  4. Pękające przewody hamulcowe
    Utworzone przez blandor w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 18:51
  5. [146] pękające przewody paliwa
    Utworzone przez niania82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 09:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory