Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 76 z 76

Temat: Pękające głowice 2,4JTDm. Jak to jest ?

  1. #71
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Panowie. Nie potraficie odpuszczać sobie uszczypliwości? Na drodze co drugi "rączka i światełka", bo sami alfoholicy. A na forum to każdy musi pokazać swoją celubową metodę? Po co?
    Ktoś się chce czegoś dowiedzieć, to trzeba chłopakowi pomóc. Po co od razu osobiste wycieczki i pierdolenie o czytaniu ze zrozumieniem?
    Każdy ma prawo się pomylić, no nie?
    Czy faktycznie tacy dumni jesteście jak komuś dopierdolicie? Macie z tego jakieś profity?
    To jest to całe "alfoholiwstwo"?

    Jeśli nie macie nic sensownego (merytorycznego) do dodania, to chociaż miejcie łaskę dla moderatora. Teraz on musi to gówno posprzątać.

    Ps. Przy okazji mój post również

  2. #72
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Cytat Napisał gziemzik Zobacz post
    [MENTION=20012]jarek1986[/MENTION]

    O ty leniuszku ty Tak mnie kolejny synu mechanika zaatakowałeś, a nawet nie posprawdzałeś dokładnie postów, które pisałem.
    Proszę, https://www.youtube.com/watch?v=CMJi8w8HoGs
    Marea 2.4jtd, kręci się do 6k obrotów ;D
    https://www.youtube.com/watch?v=BAjIMkOZJng
    Tutaj gościu robi ponad 5k Lybrą
    https://www.youtube.com/watch?v=TUez8oWdtPI
    Kolejna Marea, obrotomierz wyskalowany na 8k rpm (chociaż tutaj podejrzewam już jakiś tuning)

    Ale w Alfie się nie da więcej niż 5k, bo tak ;p I nie mówiłem, że kręci się do 8k tylko na tyle ma wyskalowany obrotomierz, widzę, że czytanko ze zrozumieniem szwankuje

    "ograniczniki prędkości w alfie"
    Dobrze, Alfy nie mają. Moja ma, bo więcej niż 220 nie pojedzie Mama mi założyła, jako pakiet kontroli rodzicielskiej, żebym się nie zabił na letnich oponkach w zimie.

    Co do wody, doszedłem z Zenonemzlasu do konsensusu zadowalającego obie strony i przyznałem się do błędu.

    Co do EGRu, fakt, nie sądziłem, że ma to aż tyle stopni otwarcia, mea culpa (mapy od crissa, świetne!). Natomiast dalej podtrzymuję, że EGR dodatkowo nagrzewa silnik i osprzęt, a nie go chłodzi jak sugerował magil (ten magil, co najpierw pisał o silniku, a potem wyszło, że chodziło mu o spaliny...) i quba.

    Dziękuję za twój budujący wprowadzający wiele wartościowych rzeczy do dyskusji post
    Również polecam silnik 2.4, prawdziwa przyjemność z jazdy. :3
    Nie wiem czy ty masz 18 lat bo odnoszę takie wrażenie.
    Pierwszy link. Czy ty sadzisz ze stara marea ze 130konnym dieslem jest w stanie osiągnąć taką prędkość? Takie przyspieszenia?
    Widać zmienię biegu przy 180 ( z IV na V ) wiec na najwyzszym biegu osiąga 6 tysięcy obrotów. Wiesz dzieciaki ile marea 2.4 jtd ma na 5 biegu przy 3 tysiącach obrotów? 150 km/h. To ile ekspercie od gotowania wody bedzie miała przy 6 tysiącach? No ,no. Pomyśl spokojnie ,policz. I wyjdzie ci dwukrotnosc czyli 300. Tak.gosciu leciał mareą 300 a dziecko od gotowania wody wieży w taki film.
    Wiesz że prędkość jest zależna od przełożeń skrzyni czy w szkole gotowania wody o tym nie mówili.
    Poza tym z tymi mareami to trafiłeś bo miałem dwie. Stare jtd zakreca do 5100 obrotów i tyle tak dla twojej wiadomości żebyś coś się dowiedział.

    Drugi link z lybra nie wiem o co ci chodzi bo nawet nie widać obrotomierza a ty widzisz ponad 5 tysiecy.

    Trzeci link z 8 tysiacami obrotów . Ty naprawde jestes jakis ... dziwny . Delikatnie mówiąc.
    Masz ztuningowany mózg jednak bo żeby nie.odróżnić jtd od benzyny 2.4 to trzeba być albo specjalnej troski albo dzieckiem.
    Więc tak,ma obrotmierz do 8 tysięcy bo to BENZYNA.

    Ogranicznik? Napraw swoją alfe bo ja w swoim 2.4 który ma tylko 175 koni bez problemu pokonuje zaczarowana granicę 220 km/h.

    Także wybacz za kolejny nic nie wynoszący do dyskusji post.
    I wybacz dzieciaku ale nie pisz do kogoś kto czyim jest synem.

    Nie wiem z pod jakiego kamienia wylazles ale od dawna nie było tu kogoś podobnego.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 05-02-2018 o 16:41

  3. #73
    Użytkownik Świeżak Avatar Conda
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2.4 JTDM Q4 SW 252KM 531Nm
    Postów
    67

    Domyślnie

    Witam,
    Montował ktoś głowice z alfy 156 lub 166 do 159 2.4

  4. #74
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Montowali, jest to gdzieś w jakimś wątku co dokładnie trzeba przełożyć. Z tego co pamietam to od pasuje od 2.4 175km, ale jeszcze coś dodatkowo chyba trzeba przełożyć.

  5. #75
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Np. w tej znanej Brerze była montowana ze 166:

    Załącznik 279777

    https://www.facebook.com/Blackout-Brera-583976028961055

  6. #76
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    były dziesiatki montowane, przekłada się z konikami z dawcy. jest wątek w którym jest całe info tu na forum
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Pękające głowice w 2.4 JTDM
    Utworzone przez slawek986 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 302
    Ostatni post / autor: 25-07-2023, 15:55
  2. [2.4JTDm] Ciężko kręci, gdy jest gorący.
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 18:46
  3. [159] Pękające głowice 2,4
    Utworzone przez elelmo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 23:21
  4. Pękające przewody hamulcowe
    Utworzone przez blandor w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 18:51
  5. [146] pękające przewody paliwa
    Utworzone przez niania82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 09:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory