Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: wyciek na skrzyni automatycznej

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Karniowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 SW 2,4jtd, jest alfa romeo 147 1,9 jtdm 16v 150km, alfa romeo 159 2.4jtdm q-t
    Postów
    83

    Domyślnie wyciek na skrzyni automatycznej

    koledzy, chciałem zaczerpnąć waszej opini na temat wycieku na automatycznej skrzyni w alfie 159 2,4 jtd 2006r 230000 przebiegu
    a wiec tak, jestem na kupnie owego autka i już miałem kupywać, cena ustaliłem na 18400zł, lecz po wjechaniu na kanał okazało się, że auto ma wyciek na skrzyni biegów oraz nadmiar smaru wywaliło na prawej półosi od silnika. Diagnosta na temat skrzyni stwierdził, że coś było robione nie dawno bo to świerzy wyciek, a silikon oryginalnie jest czarny a nie czerwony, natomiast półoś ktoś za dużo smaru dał i wycisło. Także z półosią nie martwię się bo ewentualna naprawa 200 zł ale diagnosta mówi że osłona jest cała tylko smar wycisło. Rozchodzi mi sie o skrzynie żeby nie wpakować sie w ewentualna naprawę zaraz po kupnie.
    Skrzynie według mnie chodzi normalnie, nie szarpie, nie stuka, po puszczeniu hamulca rusza bez gazu. Dziwne, że na lewarku spadnięta jest zaślepka pod gałką, a sprzedający twierdzi, że nic ze skrzynia nie robił, czy to tobrze to nie wiem bo ewentualne naprawy spadna na mnie. Auto ogólnie ok. Na kompie wyszło, że czujnik ksenonu lewy tył nie działa, czujnik ciśnienia oleju też i parktronic też nie działa.
    Spójżcie zimnym okiem czy dać sobie spokój czy możę warto zaryzykować

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V
    Postów
    75

    Domyślnie

    Naprawy skrzyń automatycznych nie są tanie, na pewno po zakupie musiałbyś się tym niezwłocznie zająć. Brak odpowiedniego poziomu oleju w skrzyni szybko ją zabije. Wyciek ze skrzyni jest mocnym atutem przy negocjacji ceny, ale ja osobiście bym się w to nie pakował.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Karniowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 SW 2,4jtd, jest alfa romeo 147 1,9 jtdm 16v 150km, alfa romeo 159 2.4jtdm q-t
    Postów
    83

    Domyślnie

    dzieki kolego za sugestie. Ja jako kupujący patrze trochę przez różowe okulary i potrzebuje własnie spostrzeżenia kokoś chłodno na to patrzącego. Diagnosta tęż raczej dawał znać żeby sobie odpuścić. Bo jeśli chodzi o stan auta od spodu i zawieszeniowo było ok. a cene zeszłem z 19900 na 18400 bez wiedzy o tym wycieku. Bo jeszcze myśłałem, że może da się to jakoś uszczelnić niewielkim kosztem. Sprzedający zarzeka się że nic nie robił wiec możę już tam oleju brakować, albo ściemnia. W olkuszu mam mechanika co się na alfa zna i je robi, lecz automatycznymi skrzyniami nie robi.
    Chciałem mieć automata ale nie wiem czy nie odpuscić tematu na rzecz manuala, auto które są w moim pułapie cenowy maja przebiegi rzędu 200-230tyskm wiec pewno te skrzynie albo już coś miały robione albo się szykuje jakaś naprawa

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiekhihi Zobacz post
    koledzy, chciałem zaczerpnąć waszej opini na temat wycieku na automatycznej skrzyni w alfie 159 2,4 jtd 2006r 230000 przebiegu
    a wiec tak, jestem na kupnie owego autka i już miałem kupywać, cena ustaliłem na 18400zł, lecz po wjechaniu na kanał okazało się, że auto ma wyciek na skrzyni biegów oraz nadmiar smaru wywaliło na prawej półosi od silnika. Diagnosta na temat skrzyni stwierdził, że coś było robione nie dawno bo to świerzy wyciek, a silikon oryginalnie jest czarny a nie czerwony, natomiast półoś ktoś za dużo smaru dał i wycisło. Także z półosią nie martwię się bo ewentualna naprawa 200 zł ale diagnosta mówi że osłona jest cała tylko smar wycisło. Rozchodzi mi sie o skrzynie żeby nie wpakować sie w ewentualna naprawę zaraz po kupnie.
    Skrzynie według mnie chodzi normalnie, nie szarpie, nie stuka, po puszczeniu hamulca rusza bez gazu. Dziwne, że na lewarku spadnięta jest zaślepka pod gałką, a sprzedający twierdzi, że nic ze skrzynia nie robił, czy to tobrze to nie wiem bo ewentualne naprawy spadna na mnie. Auto ogólnie ok. Na kompie wyszło, że czujnik ksenonu lewy tył nie działa, czujnik ciśnienia oleju też i parktronic też nie działa.
    Spójżcie zimnym okiem czy dać sobie spokój czy możę warto zaryzykować
    wyciek na skrzyni? To co na nią wycieka?
    Silikon w Aisinach jest czerwony nie czarny.
    Pierwsza 159 z tylnymi ksenonami.
    No i pierwsza Alfa z której smar wycisło no i ta spadnięta zaślepka.
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 04-02-2018 o 15:56
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Karniowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 SW 2,4jtd, jest alfa romeo 147 1,9 jtdm 16v 150km, alfa romeo 159 2.4jtdm q-t
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    wyciek na skrzyni? To co na nią wycieka?
    Silikon w Aisinach jest czerwony nie czarny.
    Pierwsza 159 z tylnymi ksenonami.
    No i pierwsza Alfa z której smar wycisło no i ta spadnięta zaślepka.
    kolego chodzi mi wyciek ze skrzyni biegów nie musisz czepiać się słówek,
    dokładnie nie wiem gdzie ciekło bo była osłona, ale wyglądało jakby od strony przedniego zderzaka i rozchodził się olej po dole skrzyni
    co do silikonu to nie znam sie jaki ma być. Diagnosta powiedział, originalnie jest czarny, wiec uznałem żę sie zna skoro ma do czynienia na codzień z autami poza tym sam ma 2 alfy
    a ksenon to napisałem że błąd tylnego lewego czujnika wiec nie wiem skąd wziołeś ten tylny ksenon
    co do smaru z półosi było widać rozbryzgany smar której siłom odśrodkową pochlapał komorę silnika i również diagnosta stwierdził, że była wyjmowana półoś i ktoś za dużo smaru w nią wcisnął i wylazł rozbryzgując się
    tak że z twojej odpowiedzi pomogła mi informacja tylko o silikonie, ale i tak dzięki

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    od strony przedniego zderzaka masz wymiennik ciepła który wkładany jest na skrzynie. Uszczelniają go tylko dwa oringi na króćcach od zasilania/powrotu - wymiennik ściąga się przy dynamicznej wymianie oleju wg tutoriala z forum. W sumie jeśli to to, to nie ma dramatu. Zdiagnozuj porządnie, z czego leci. Przebutuj na zimnym/ciepłym w miarę możliwości, zobacz czy szarpie, stuka itd. jest mnóstwo tematów na forum jak ta skrzynia powinna pracować. Jak praca skrzyni jest ok, to moim zdaniem nie ma się za bardzo czego bać

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Karniowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 SW 2,4jtd, jest alfa romeo 147 1,9 jtdm 16v 150km, alfa romeo 159 2.4jtdm q-t
    Postów
    83

    Domyślnie

    Według moich odczuć skrzynia nie szarpała, jedynie na postoju jak przerzucałem z P na D i na R było czuć lekkie szarpniecie, ale to chyba normalne.
    Może faktycznie warto by się wybrać z kimś kto ogarnia temat i na spokoju wjechać na jakiś warsztat żeby ściągnąć osłonę i ocenić czy to poważny wyciek czy coś co można W miarę usunąć w rozsądnej kwocie
    Aha i jeszcze miał taki incydent, jak auto było jeszcze nie zagrzane i gość kawałek z 2metry podjechał do przodu i to tyłu żeby sprawdzić czy parktronic działa, wlonczyl P i na chwile wysiadł żeby przestawić auta inne. To jak wrócił auto pracowało, to ciężko miał wybić P na jakiś bieg tak jakby się coś zklinowalo, ale później szarpnol mocniej i działało. Później już nie kantowalo się.
    Ostatnio edytowane przez krzysiekhihi ; 04-02-2018 o 22:21

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Zależy faktycznie czasami jak wrzucasz na "P" jak auto się ustawi - jak zapina parking, ma ciężej lub lżej - wystarczy czasami tylko popuścić hamulec na "P" by skrzynia lekko się przestawiła i "luźno" spieła postój

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Karniowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 SW 2,4jtd, jest alfa romeo 147 1,9 jtdm 16v 150km, alfa romeo 159 2.4jtdm q-t
    Postów
    83

    Domyślnie

    A tak wogole to 230000 km przebiegu to trzeba sie szykowac na jakieś poważne naprawy. Czy powinna śmigać jeszcze taka skrzynia. Bo czytałem trochę tych wontków i nie znalazłem konkretów. Raczej pisały osoby z mniejszymi przebiegami. Znalazłem że 200tyskm wytrzymują bez wkładu. A co później już nie. Znajomy mechanik raczej odradzam mi automat z takim przebiegiem, jak automat to tak żeby auto miało 150tys przebiegu. Ale na takie mnie nie stać, A chciałbym w automacie. A od czytania tych wszystkich tematów to już mam głowę kwadratowa

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Powiem Ci tak, wszystko zależy od konkretnego egzemplarza. Ja ma najechane 227 tys. km, jakieś 3 tys. km temu wymieniłem drugi raz olej, sposobem dynamicznym. Mam cały serwis od początku auta za granicą i w sumie ja pierwszy raz wymieniłem olej w niej. Czasami zdarzy się jej delikatnie szarpnąć, ale na Boga nie jest to nowe auto i taką sytuację można uznać za absolutnie naturalną. Kolega Nazar na forum chyba jako jedyny miał problem z konwerterem tej skrzyni i to w sumie przy całkiem niewielkim przebiegu (>200 tys.km). Pomyśl sobie jak kupisz 1.9 JTDm w m32 - koło dwumasowe, sprzęgło, wymiana łożysk w niej - będzie grubo. W 2.4 skrzynia bezproblemowa, ale koszt dwumasy i sprzęgła ponad dwukrotnie większy... Aisin na prawdę nie jest zły, ale wymaga okresowej wymiany oleju Ja robię 10 tys. km rocznie i wymieniam w niej olej dynamicznie co 20 tys. - koszt przy swojej pracy ok. 450 zł. W każdym razie jak masz ELM 327 pod AR 159 to możesz podpiąć się pod skrzynię i sprawdzić czy nie wywala błędów mechatroniki

Podobne wątki

  1. [159] 159 wybierak automatycznej skrzyni
    Utworzone przez Rafaell w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2017, 20:51
  2. [159] olej w skrzyni biegów manualnej od skrzyni automatycznej!!!
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 21:00
  3. [159] Strzał skrzyni automatycznej
    Utworzone przez Sowizdrzal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 11:16
  4. Serwis automatycznej skrzyni Poznań
    Utworzone przez Michall w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 12:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory