Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Brak mocy podczas wypalania DPF

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    AR 159 2,4 JTDm 210PS
    Postów
    10

    Domyślnie Brak mocy podczas wypalania DPF

    Witam. jak w temacie podczas wypalania DPF auto przestaje ciągnąc ciśnienie doładowania max 0.4, czas braku mocy odpowiada czasom wypalania i częstotliwości wypalania według odczytów z komputera, poza tym zero innych problemów, z modyfikacji jedynie częściowo zaślepiony EGR. Z jedynych zaobserwowanych niedociągnięć delikatnie puszcza olej turbo. Spotkał się ktoś z czym podobnym? Od czego zacząć szukać problemu.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V
    Postów
    75

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze trzeba szukać najpierw od błędów zapisanych na sterowniku. Potem korekty wtrysku, ciśnienie turbo zadane i osiągnięte podczas normalnej jazdy. Od tego bym zaczął

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    AR 159 2,4 JTDm 210PS
    Postów
    10

    Domyślnie

    Podczas normalnej jazdy wszystkie parametry takie jak powinny byc. Jedyny błąd w sterowniku to sporadyczny błąd z przepływomierzem raz na kilka miesiecy. A co do korekt to takie same jak w momencie kupna auta parę lat temu, ciśnienia zgodne A poza tym sprawdzenie błędów i parametrów pracy to było pierwsze co zrobiłem.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Przynajmniej wiesz kiedy wypala się DPF. Zawsze tak było czy to jakaś nowość?
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    U mnie to był niedomykający się zawór EGR- miałem dokładnie te same objawy. DPF się wypalał i auto nagle traciło moc... sporadycznie też mam do tej pory (auto kupiłem 6 lat temu) błędy przepływki, ale nic z tym nie robię bo generalnie wszystko działa.

    U mnie pomogło wyczyszczenie EGR, ale finalnie i tak został zaślepiony i wyłączony programowo.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo85 Zobacz post
    Podczas normalnej jazdy wszystkie parametry takie jak powinny byc. Jedyny błąd w sterowniku to sporadyczny błąd z przepływomierzem raz na kilka miesiecy. A co do korekt to takie same jak w momencie kupna auta parę lat temu, ciśnienia zgodne A poza tym sprawdzenie błędów i parametrów pracy to było pierwsze co zrobiłem.
    Zrób logi sygnałów z przepływomierza. Możesz też zaślepić EGR pełną blachą i wtedy sprawdzisz, czy to jego wina.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    AR 159 2,4 JTDm 210PS
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zrób logi sygnałów z przepływomierza. Możesz też zaślepić EGR pełną blachą i wtedy sprawdzisz, czy to jego wina.

    muszę spróbować chodź EGR miałem czyszczony jakiś czas temu. a i mam teraz częściowo przylepiony EGR a zaś odczyt na kompie pokazywał ze EGR zamknięty....

Podobne wątki

  1. Brak mocy podczas ruszania 2.4 JTD 175KM
    Utworzone przez laska w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 18:21
  2. Brak mocy podczas jazdy .
    Utworzone przez Poaland1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 11:48
  3. Brak mocy podczas jazdy JTD
    Utworzone przez dejvid27 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 15:34
  4. Podczas przełączania na LPG brak mocy
    Utworzone przez petro_m w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 08:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory