Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Temat: Niska kompresja w jts 2.2

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Cris.R
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Frombork
    Auto
    alfa 159 2.2jts
    Postów
    47

    Domyślnie Niska kompresja w jts 2.2

    Witam, spotkał się ktoś z problemem niskiej kompresji w Jts? W piątek zmierzyli w mojej alfie ciśnienie w cylindrach i wyszła straszna mizeria, czyli 4, 5 ,7, 4 bar ! Ostatnio Alfa dość mocno zjada olej, na 1000km znika około 0,5l (Meguin Super Leichtlauf 5W40), do tego na zimnym silniku chodzi jak traktor, wypadają zapłony, zwiększyło się zużycie paliwa o około 2l, a w przedziale 1400 do 2200rpm odczuwalne są wibracje i brakuje mocy, powyżej jest już całkiem ok. W sobotę przegoniłem pojazd na wysokich obrotach i widzę poprawę, polepszyła się kultura pracy silnika ale i tak wypadają zapłony.
    Mam pytanie do kolegów, czy jest sens się bawić w osuwanie nagaru z zaworów i cylindrów preparatem Forte Valve Cleaner, ktoś z was używał takiego preparatu?
    Zapewne czeka mnie remont silnika (głowica i pierścienie). Poleci ktoś warsztat specjalizujący się w regeneracji głowic który nie zedrze ze mnie grubej kasy?
    Cris.R

    https://www.youtube.com/watch?v=J3l2JGaS_Rc
    Ostatnio edytowane przez Cris.R ; 11-02-2018 o 11:49

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Używałem produktów Forte. Profilaktycznie można, chociaż skutki samego czyszczenia chemią nie uważam za zadowalające.
    Zrobisz remont i będziesz miał cacy.
    Kupiłeś auto w takim stanie czy to wynikło z eksploatacji?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Cris.R
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Frombork
    Auto
    alfa 159 2.2jts
    Postów
    47

    Domyślnie

    Alfę mam od niemal dwóch lat i już praktycznie kilka miesięcy od zakupu odczuwałem, że coś jest nie do końca ok. Pierwsze co mnie niepokoiło to nierówna praca na zimnym silniku, winę zwalałem na elektrozawór wałka wydechowego, czasami wywalał błąd. Z biegiem czasu problem się pogłębiał i dodatkowo, stopniowo coraz to więcej oleju ubywało (tak swoją drogą, szybko brudził mi olej silnikowy). No nic, raczej czeka mnie solidny remont, tylko nie podobają się mi koszta z tym związane. Za regenerację głowicy życzą sobie 1600zł, według mnie ździerstwo i dla tego rozglądam się za specjalistą który nie oskubie mnie z kasy :-)

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    A co wchodzi na tą regenerację?
    Cena raczej spora, może obejmować z góry wymianę wszystkich popychaczy zaworów.
    Kompleksowy remont silnika wyniesie pewnie okolice 6 tyś. zł., ale wątpię żebyś znalazł serwis, w którym zrobią to kompleksowo. Ale możesz znaleźć taki, który zajmie się remontem od A do Z (ma firmę która zrobi remont głowicy itd) i takie rozwiązanie sam bym wybrał.
    Opcję, że mechanik wykona demontaż i montaż, a remont głowicy jest po Twojej stronie, uważam za najmniej rozsądną.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Cris.R
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Frombork
    Auto
    alfa 159 2.2jts
    Postów
    47

    Domyślnie

    Dzisiaj pogrzebałem w swoim pojeździe i przepłukałem komory spalania antykoksem od Xado, jakaś tam nieduża poprawa jest. Następnie czyściłem tym samym preparatem zawory dolotowe, po spryskaniu nagaru wydłubałem szlam jaki się na nich zrobił. Myślę, że jutro zrobię poprawkę z czyszczeniem zaworów, bo podejrzewam, że zasyfiłem miejsce styku z gniazdami w głowicy (silnik gorzej pracuje, wypadają zapłony). Ostatecznie czuję, że jednak w najbliższym czasie czeka mnie wymiana pierścieni, a chciałem odroczyć tą akcję aż nazbieram trochę funduszy. Głowicę sam zrzucę, ostatecznie oddam ją do planowania i na próbę ciśnieniowa, z wymianą pierścieni to raczej nie podołam i zlecę znajomemu. Jeżeli chodzi o rozrząd, taki zestaw wystarczy? http://allegro.pl/lancuch-rozrzad-al...471364567.html lub http://allegro.pl/zestaw-lancucha-ro...950715513.html ?
    Co z pompą wody, też do wymiany? "Mały" łańcuch jest do kupienia?

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To jest zestaw małego łańcucha właśnie. Musisz poszukać jeszcze zestaw napędu rozrządu. Gdy zdejmiesz łańcuch to będziesz mógł ocenić stan wariatorów. Z pompą wody jest tak że producent chyba nie zakłada konieczności jej wymiany
    Cytat Napisał Cris.R Zobacz post
    zasyfiłem miejsce styku z gniazdami w głowicy
    Mechanicznie nie zrobisz tego na tip top. Teraz wystarczy przejechać jakąś trasę i powierzchnie styku się wyrównają, zapłony przestaną wypadać. Ta metoda czyszczenia nie jest skuteczna. Skoro zamierzasz zdjąć głowicę - wtedy można je wyczyścić.

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To jest zestaw małego łańcucha właśnie. Musisz poszukać jeszcze zestaw napędu rozrządu. Gdy zdejmiesz łańcuch to będziesz mógł ocenić stan wariatorów. Z pompą wody jest tak że producent chyba nie zakłada konieczności jej wymiany
    Cytat Napisał Cris.R Zobacz post
    zasyfiłem miejsce styku z gniazdami w głowicy
    Mechanicznie nie zrobisz tego na tip top. Teraz wystarczy przejechać jakąś trasę i powierzchnie styku się wyrównają, zapłony przestaną wypadać. Ta metoda czyszczenia nie jest skuteczna. Skoro zamierzasz zdjąć głowicę - wtedy można je wyczyścić.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Cris.R
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Frombork
    Auto
    alfa 159 2.2jts
    Postów
    47

    Domyślnie

    Dzisiaj płukałem silnik i zalałem valvoline maxlife 5w40, według mnie jest gorzej niż przed wymianą. Wypadają zapłony i telepie silnikiem (p0300.p0304), do tego co jakiś czas słyszalny jest metaliczny odgłos z okolicy rozrządu i zastanawiam się czy czasem właśnie łańcuch niedomaga lub nawet przeskoczył o jedno oczko. Na celowniku mam takie zestawy, tylko który tu wybrać? http://allegro.pl/rozrzad-lancuch-ro...034369339.html czy http://allegro.pl/rozrzad-lancuch-ro...034465107.html

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar SLAWAK
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Auto
    AR146 AR156 AR156/2.4 16V/GIULIETTA
    Postów
    71

    Domyślnie

    Jak masz umiejętności to wymianę pierścieni i uszczelniaczy na zaworach zrobisz sam to nie wielki problem

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cris.R Zobacz post
    Dzisiaj płukałem silnik i zalałem valvoline maxlife 5w40, według mnie jest gorzej niż przed wymianą. Wypadają zapłony i telepie silnikiem (p0300.p0304), do tego co jakiś czas słyszalny jest metaliczny odgłos z okolicy rozrządu i zastanawiam się czy czasem właśnie łańcuch niedomaga lub nawet przeskoczył o jedno oczko. Na celowniku mam takie zestawy, tylko który tu wybrać? http://allegro.pl/rozrzad-lancuch-ro...034369339.html czy http://allegro.pl/rozrzad-lancuch-ro...034465107.html
    Może to być związane z tym, że napsułeś przy zaworach Ile przejechałeś po czyszczeniu?
    Bierz ten pierwszy zestaw.

Podobne wątki

  1. [164] 164 3.0v6qv/3.0v6 kompresja
    Utworzone przez Wujo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 20:03
  2. kompresja 1.9 JTD
    Utworzone przez don camillo w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 00:32
  3. [145] Kompresja 1.6 boxer
    Utworzone przez Bolek145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 22:04
  4. Jaka kompresja w 2,4 jtd cf2 ??
    Utworzone przez damian2709 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 07:28
  5. [145] KOMPRESJA 1,6 BOX
    Utworzone przez Gopcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-09-2008, 13:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory