Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Dziwny dźwięk stukania w Porsche Cayenne 4,5 V8.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Imperior
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra, Głogów
    Auto
    AR 159 2,4JTD
    Postów
    75

    Domyślnie Dziwny dźwięk stukania w Porsche Cayenne 4,5 V8.

    Witam wszystkich.
    Na początku proszę o wyrozumiałość. Problem dotyczy nie Alfy lecz Porsche, a dokładnie Cayenne 4,5 V8. Z powodu braku jakiegokolwiek sensownego rozwiązania albo chociaż wskazania problemu przez mechaników lub przez forumowiczów Porsche, znajomy poprosił Nas o pomoc. Jak widać sława tego forum dosięga daleko
    Wracając do głównego wątku, to problem dotyczy dziwnych stuków na zimnym silniku dobiegającego z okolic rozrządu. Silnik brzmi prawie jak diesel. Zamontowana jest też tam instalacja gazowa, ale filmik jest nagrany na benzynie. Możecie posłuchać na poniższym filmiku:
    https://www.youtube.com/watch?v=_ZJtV59rWYA
    Silniki te mają problem z zacierającym się tłokiem, ale silnik jest już po naprawie - tulejowaniu i wymianie części.
    Olej wlany to 10W60 Shell Helix Ultra Racing w kwietniu rok temu. Na początku była cisza, dopiero po około połowie roku zaczęły się problemy. Dodatkowo dolany został środek do wyciszania popychaczy Liqui Molly. Nie pomógł.
    Silnik nie kopci, moc ma, nie ma problemów z odpaleniem, ciśnienia w normie i równo chodzi. Ciśnienia na poszczególnych cylindrach w normie i równe.
    Czy to mogą być hydrauliczne popychacze? Może wina oleju? Co myślicie?
    W razie czego mogę wrzucić jeszcze filmik na ciepłym silniku.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imperior Zobacz post
    Wracając do głównego wątku, to problem dotyczy dziwnych stuków na zimnym silniku dobiegającego z okolic rozrządu. Silnik brzmi prawie jak diesel.
    Jeśli brzmi jak diesel na zimnym to chyba wariator. Ale nie wiem czy w Porsche były TS-y.


    Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm
    Postów
    2

    Domyślnie

    Te silniki mają także problem z zaworami, możliwe że coś z nimi zaczyna się dziać.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    A czy przypadkiem ten silnik nie powinien chodzić na 5W40? Źle dobrany olej może wpływać na szybsze zużywanie się silnika i to mogą być tego efekty.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Imperior
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra, Głogów
    Auto
    AR 159 2,4JTD
    Postów
    75

    Domyślnie

    Tak, powinien być 5W40, ale po tulejowaniu zalecany był 10W60. Wariatory były wymienione, ale prawdopodobnie na używane. Czy jest jakiś sposób na ich sprawdzenie bez konieczności wymiany na nowe?

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imperior Zobacz post
    Czy jest jakiś sposób na ich sprawdzenie bez konieczności wymiany na nowe?
    Nie wiem jak wyglądają wariatory w Cayenne, ale jeśli są to koła jak w Alfach to można sprawdzić je ręką - po rozpięciu rozrządu. Nie powinny mieć luzu. Dodatkowo zmieniłbym olej na świeży, koszt nieduży. Oleje do jazdy sportowej mają to do siebie, że szybko się degradują. Taka lepkość może była zalecana dla silnika, ale czy jest dobra dla popychaczy zaworów czy wariatorów? Zresztą po tulejowaniu zakłada się nadwymiarowe pierścienie, to czy stosowanie oleju o wyższej lepkości jest uzasadnione w całym dalszym okresie użytkowania silnika?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Imperior
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra, Głogów
    Auto
    AR 159 2,4JTD
    Postów
    75

    Domyślnie

    A może jest to związane z łańcuchem rozrządu, a dokładniej z hydraulicznym napinaczem łańcucha? Ale to raczej byłoby słychać dzwonienie... Problem ze zdjęciem łańcucha lub wariatorów jest taki, że trzeba ściągać cały pas przedni, bo osłony nie da się inaczej wyjąć. Wariatory są prawdopodobnie mocowane na śrubach z tym dziwnym miękkim rdzeniem, które kosztują krocie w serwisie.
    Na początku trzeba by było zająć się tym olejem, ale to koszt też nie za mały bo wchodzi tam 8,5l, no ale cóż... Na szczęście zbliża się interwał, więc nie boli tak bardzo

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa 156 1.9jtd
    Postów
    1

    Domyślnie porsche cayenne s 4.5

    Witam, jak się rozwiązał problem stuków z silnika, mam teraz taki sam problem, siklnik po remoncie a przynajmniej po tulejowaniu, ale z lewej głowicy patrząc od przodu sa takie stuki jak na panskim filmiku, co było powodem jakie koszta. zgóry dziękuje za pomoc.

Podobne wątki

  1. [159] [159] Dziwny dźwięk
    Utworzone przez Maciej27 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-07-2017, 18:40
  2. [159] Dziwny dźwięk
    Utworzone przez Robssonik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-01-2017, 20:22
  3. [Giulietta] Dziwny dźwięk
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-01-2016, 10:35
  4. [159] Dziwny dźwięk
    Utworzone przez rozani w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 18:21
  5. dziwny dźwięk
    Utworzone przez wojtekml w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 17:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory