Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Kolejna awaria sprzęgła

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Vinc
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Złotoryja, Poland
    Auto
    Stelvio 2.0 Q4
    Postów
    417

    Domyślnie Kolejna awaria sprzęgła

    Witam
    Sprawa zaczęła się pod koniec poprzedniego roku. Oddałem auto do warsztatu, skąd wysłali nieszczęsną skrzynię (m32) do regeneracji. Skrzynia wrociła, wszystko było ok, ale po krótkim czasie (kilka miesięcy) zauważyłem, że ślizga się sprzęgło. Chwile pojeździłem, ale zaraz szlag je trafił i oddałem auto znów na warsztat. Sprzęgło było na końcówce gwarancji i mogłem je reklamować. Poprzednie sprzęgło było jeszcze po starym właścicielu (nie wiem ile na nim najechał) i u mnie wytrzymało jeszcze około 40 tysięcy. Reklamacji nie uwzględnili, stwierdzili że moja wina. Ok, nie wnikałem, nie podawałem do sądu, miałem dość półrocznego czekania na ekspertyzy itp, kiedy auto stało na warsztatowym parkingu. Szef warsztatu zamówił nowe sprzęgło, tym razem LUK (poprzednio Sachs) i założył. Auto dałem narzeczonej, sobie kupiłem GT i miało być wszystko super. Narzeczona śmiga 159 do pracy i sprzęgieł nie zajeżdża (ma prawo jazdy od prawie 20 lat i niejednym autem jeździła). Ostatnio wsiadam do 159, wyjeżdżam na trase i co sie dzieje? Sprzęgło ślizga sie przy większym obciążeniu, czyli przy gazie w podłogę od biegu 4 wzwyż. W cuda nie wierzę, drugie sprzęgło nie może być wadliwe, tak jak poprzednie prawdopodobnie nie było. Czy ma ktoś pomysł, gdzie popełnia błąd mechanik, który je montuje, bo nie wydaje mi się, by od października można było (jeżdżąc normalnie, do pracy) zajechać kolejne sprzęgło. Cała sprawa zaczęła się od zdemontowania skrzyni. Poprzednio, jak pierwszy raz zmieniał to pierwotne, rozklepane już po pierwszym właścicielu, to wszystko było ok. Sprzegła zaczęły padać, po zdemontowaniu i założeniu skrzyni. Jak Panowie myślicie, gdzie jest przyczyna?
    155 TS 1.8 16v - była
    159 JTDm 1.9 16v - była
    GT V6 3.2 - była
    MiTo 1.4 - jest
    Stelvio 2.0 Q4 - jest

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Może poprzedni właściciel robił gdzieś remap i teraz sprzęgło nie daje rady...

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Rozumiem że wymieniony zostaw zestaw sprzęgła z dwumasą, a nie samo sprzęgło?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Vinc
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Złotoryja, Poland
    Auto
    Stelvio 2.0 Q4
    Postów
    417

    Domyślnie

    Tak, za każdym razem był wymieniany pełen komplet. Remap nie był robiony.
    155 TS 1.8 16v - była
    159 JTDm 1.9 16v - była
    GT V6 3.2 - była
    MiTo 1.4 - jest
    Stelvio 2.0 Q4 - jest

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar kamilos95
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti 2.0
    Postów
    134

    Domyślnie

    A nie masz przypadkiem wycieku oleju w okolicach skrzyni np z uszczelniacza walu, bo jeśli olej dostanie się na tarcze sprzęgła to właśnie będzie efekt slizgania.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    A wysprzęglik tez był wymieniany ???

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vinc Zobacz post
    Narzeczona śmiga 159 do pracy i sprzęgieł nie zajeżdża (ma prawo jazdy od prawie 20 lat i niejednym autem jeździła)
    Gdybyś napisał, że 20 lat jeździła na jednym sprzęgle (np 200 tys. km) to mógłbyś napisać z czystym sumieniem, że sprzęgieł nie zajeżdża. Skąd wiesz, czy nie jeździ na półsprzęgle, nie wciska sprzęgła do końca (szpilki...). Sprzęgło ślizga się przy większym obciążeniu - może docisk słaby, sprzęgło przypalone, zaolejone...

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Vinc
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Złotoryja, Poland
    Auto
    Stelvio 2.0 Q4
    Postów
    417

    Domyślnie

    Za każdym razem wysprzęglik był tez wymieniany. O wyciekach oleju nic mi nie jest wiadomo. Zwróciłem uwagę na to, że zaczęło się to dziać po zdemontowaniu i zamontowaniu skrzyni. Dlatego zastanawiam się, czy jest jakiś kruczek przy montażu, który sprawia, że można coś tam nieprawidłowo ustawić i przez to niszczy się sprzęgło. Jacool.n Nie ma mowy o zajeżdżaniu sprzęgła przez kobietę (w szpilkach tez nie śmiga). Poza tym zanim ona przejęła auto, ja miałem dokładnie ten sam scenariusz. Od czasu zdemontowania i założenia skrzyni, sprzęgła wytrzymują około 4 miesięcy. Zapomniałem dodać, ze dwumas telepie, jak po kilku dobrych latach używania.
    155 TS 1.8 16v - była
    159 JTDm 1.9 16v - była
    GT V6 3.2 - była
    MiTo 1.4 - jest
    Stelvio 2.0 Q4 - jest

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vinc Zobacz post
    Zapomniałem dodać, ze dwumas telepie, jak po kilku dobrych latach używania.
    Ten nowy???! Robotę we wszystkich przypadkach zlecałeś temu samemu serwisowi?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    W skrzyni raczej nie mógł nic namieszać , tam wszystko wchodzi sztywno, jedyne co to mógł nie wymienić uszczelniacza ... i wtedy masz przeciek i się ślizga.
    Za to co do prawidłowego zamątowania sprzęgła to już mógł namieszać . A szczególnie dziwne jest telepanie dwu masy .
    Nie chce nic sugerować ale wygląda na winę mechanika , albo pech i wadliwy osprzęt.

Podobne wątki

  1. Kolejna awaria 147 FL kopci na niebiesko i stracił moc.
    Utworzone przez maanieek112 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 06:29
  2. Awaria sprzęgła a łapa sprzęgła
    Utworzone przez Yannkes w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2015, 08:27
  3. Awaria sprzęgła
    Utworzone przez matrix156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 21:41
  4. Potrzebna pilnie pomoc :) awaria sprzęgła??
    Utworzone przez MTechnix w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 12:57
  5. [164] Awaria pedału sprzęgła
    Utworzone przez warewolf w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 21:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory