Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Problem z uruchomieniem 159 1.9 16v

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    witam,umnie to samo w sobote przy -6 odpaliła na dotyk, wczoraj -10 nie zapaliła wyrzucało przy kręceniu błąd świec.dziś -14 dwa razy podgrzałem świece odpaliła troche ciężko ale za pierwszym kręceniem.ja raz mierzyłem ciśnienie sprężania to było dobre na zimnym 32,30,30,28.z ja mam silnik 8v świece nowe denso,akumulator nowy.mechanik mi mówił że denso są kiepskie lepiej dołożyć do beru.niewiem

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    U mnie po zwiększeniu dawek startowych jak ręką odjal. Dwie ostatnie zimy to sama przyjemność odpalić diesla przy grubym minusie na dworze. A wcześniej męczyłem się jak ty.

    Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    dawki podniesione mam,być może jeszcze troszke by pasowało

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar tika777
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Laskowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    U mnie świece wymienione na Beru i dobrze grzeją. Jutro będę diagnozował ten rozrusznik przed pracą. Jeśli to nie on to będę się skłaniał ku teorii z pompą cr/ sterownikiem lub zaworami.

    Zwiększenie dawek startowych to już pewnie grzebanie w mapie silnika, prawda?

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM q-tronic 06r
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał tika777 Zobacz post
    U mnie świece wymienione na Beru i dobrze grzeją. Jutro będę diagnozował ten rozrusznik przed pracą. Jeśli to nie on to będę się skłaniał ku teorii z pompą cr/ sterownikiem lub zaworami.

    Zwiększenie dawek startowych to już pewnie grzebanie w mapie silnika, prawda?
    Z filmiku który nagrałeś to rozrusznik kręci dobrze, także nie tam szukałbym przyczyny

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 06"
    Postów
    15

    Domyślnie

    Pompa CR raczej będzie okej, jedyne co w niej może być uszkodzone to elektrozawór, ten czarny na górze pompy, ale rzadko się to zdarza, pompa w 1,9jtdm nie ma pompki wstępnej, więc paliwo zostaje do niej dostarczone przez pompkę z baku, sama nie zasysa jak to jest w pompach z pompką wstępną, wtedy można by sądzić że to pompka jest uszkodzona i ciężko jej zasysać paliwo i stąd problem z rozruchem. 90% regeneracji tych pomp to wymiana uszczelnień i wałka, który nie ma nic wspólnego z odpalaniem. Spróbuj zrobić test przelewowy na wtryskach, może one nie trzymają ciśnienia.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    a może być to przez złej jakości paliwo.podobno tam gdzie tankuje jest afera każdemu niiechce diesel palić na tym mrozie

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar tika777
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Laskowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    Dzisiaj rano problem się powtórzył. Na szczęście wziąłem aku na noc do domu i miał rano więcej werwy do kręcenia i po 10 min grzania opalarką i kręcenia w końcu zapalił.

    Oddaję wieczorem samochód do mechanika który raz a dobrze zdiagnozuje moją usterkę. To jest mój drugi rozrusznik dlatego stawiam na niego w pierwszej kolejności. Jak pierwszy mi się zapchał syfem z odmy (latem) to podobne były problemy. Ale nie wykluczam innych problemów.

    Problem z paliwem odrzuciłem w moim przypadku na wstępie. Tankuję zawsze na jednej sprawdzonej stacji i nigdy nie miałem z nim problemu, znam jedną stację gdzie "chrzczą" paliwo i po zatankowaniu tam do pełna od razu zapala się kontrolka wody w filtrze paliwa. Alfa jest bardzo wyczulona na jakość paliwa i czujnik obecności wody pracuje bez zarzutu

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    no daj znać co i jak ja też z tym sie borykam,ciekawy jestem.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar tika777
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Laskowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    Więc tak. Samochód od wtorku u mechanika. Posprawdzał wszystko, masy, aku, rozrusznik. Tego ostatniego wyczyścił i włożył. Dziś rano niestety problem nadal występuje. Założył większy aku 80ah i nadal nie odpala. Zamówił nowy rozrusznik na podmiankę, żeby potwierdzić lub obalić teorię o wykończeniu starego.

    Zwrócił też uwagę, że problemem może być olej. Olej wymieniany w styczniu po remoncie głowicy i zalany jak zawsze Castrol Magnatec 10W-40. Zaproponował, że gdy jednak nowy rozrusznik też nie podoła spróbować wymienić olej na rzadszy np 5W-40. I tu pytanie, jaki olej lejecie do swoich Alf?
    Bo może faktycznie to problem z olejem, w zeszłym roku na mrozach problem wyglądał identycznie ale mrozy krócej trzymały i nie zdążyłem zdiagnozować problemu.

Podobne wątki

  1. Problem z uruchomieniem JTD
    Utworzone przez Slom w dziale GT
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 23:02
  2. Problem z uruchomieniem JTD
    Utworzone przez Slom w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 09:39
  3. Problem z uruchomieniem silnika w 156
    Utworzone przez Arzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 23:24
  4. 147 jtd problem z ponownym uruchomieniem
    Utworzone przez keyno w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 12:41
  5. Problem z uruchomieniem
    Utworzone przez Bartosz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2007, 10:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory