Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Distinctive 1.8 MPI?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Pyskowice
    Auto
    Alfa Romeo 146 16V 2.0TS 150KM
    Postów
    32

    Domyślnie Distinctive 1.8 MPI?

    Cześć, mam pytanko ponieważ przymierzałem się do zakupu Alfy 159 1.9jtdm, do czasu w którym nie spotkałem się ze starym znajomym. Ku mojemu zaskoczeniu podjechał po mnie Alfą 159 z silnikiem 1.8MPI. Co więcej w środku wyposażenie wersji Distinctive razem z przepięknym srebrnym ryflowanym panelem środkowym. Szczerze się zdziwiłem widząc taką konfigurację, tym bardziej, że kolega miał auto od dziadka z niemiec, z tamtejszego salonu, przebieg 29 tyś. Z tego co wiem to na polskim rynku nie bylo tego silnika w wersji innej niż Impression oraz Progression czyż nie?
    I teraz moje pytania:
    Czy wie ktoś czy na zachodnich rynkach były sprzedawane wersje Distinctive z tym właśnie silnikiem?
    Czy w każdej Distinctive były takie piękne aluminiowe (szczotkowane lub ryflowane) panele środkowe?
    Jeśli tak to chętnie nabyłbym 159 w takiej wersji i zagazował ;D
    Pozdro i wybaczcie jesli temat byl gdzieś wałkowany, choć ogólnie mało tu informacji o 1.8 MPI

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar grzesb156
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Byla -156fl 1,9jtd jest 159 2.4
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapol1118 Zobacz post
    Cześć, mam pytanko ponieważ przymierzałem się do zakupu Alfy 159 1.9jtdm, do czasu w którym nie spotkałem się ze starym znajomym. Ku mojemu zaskoczeniu podjechał po mnie Alfą 159 z silnikiem 1.8MPI. Co więcej w środku wyposażenie wersji Distinctive razem z przepięknym srebrnym ryflowanym panelem środkowym. Szczerze się zdziwiłem widząc taką konfigurację, tym bardziej, że kolega miał auto od dziadka z niemiec, z tamtejszego salonu, przebieg 29 tyś. Z tego co wiem to na polskim rynku nie bylo tego silnika w wersji innej niż Impression oraz Progression czyż nie?
    I teraz moje pytania:
    Czy wie ktoś czy na zachodnich rynkach były sprzedawane wersje Distinctive z tym właśnie silnikiem?
    Czy w każdej Distinctive były takie piękne aluminiowe (szczotkowane lub ryflowane) panele środkowe?
    Jeśli tak to chętnie nabyłbym 159 w takiej wersji i zagazował ;D
    Pozdro i wybaczcie jesli temat byl gdzieś wałkowany, choć ogólnie mało tu informacji o 1.8 MPI
    Byly takie 1.8MPI osobiscie jest u mnie w rodzinie, auto z rynku niemieckiego.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Pyskowice
    Auto
    Alfa Romeo 146 16V 2.0TS 150KM
    Postów
    32

    Domyślnie

    Teraz pytanie czy niemiecka wersja Distinctive odpowiada polskiej... Jeśli w każdej są aluminiowe wykończenia, multifunkcja w standardzie to zabieram się do szukania takiej sztuni
    Ostatnio edytowane przez kapol1118 ; 27-02-2018 o 23:22

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar grzesb156
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Byla -156fl 1,9jtd jest 159 2.4
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapol1118 Zobacz post
    Teraz pytanie czy niemiecka wersja Distinctive odpowiada polskiej... Jeśli są aluminiowe wykończenia, multifunkcja w standardzie to zabieram się do szukania takiej sztuni
    Raczej na 100% Distincitive obojetnie z jakiego rynku mialy dekory aluminiowe, przynajmniej te z przed liftu. Ja uwazam ze 1.8 MPI to najlepsza 159 na miasto, zadnego dpf , lekka a przy tym spalanie do zakceptowania.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Wyso
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Jeszcze nigdy nie spotkalem 1.8 mpi z multifunkcja w kierownicy.
    Sam mam 1.8 mpi i przyciski osobiscie dokladalem. Tak samo nie widzialem zeby 1.8 mpi mialy bluetooth.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Pyskowice
    Auto
    Alfa Romeo 146 16V 2.0TS 150KM
    Postów
    32

    Domyślnie

    A wielofunkcyjna kierownica nie była opcją? Poza tym na polski rynek nie było 1.8 w wersji Distinctive, także jeśli masz wersję krajową to chyba i takiego wyposażenia
    A wiecie coś o wersji Bussines? Jak z wyposażeniem i wykończeniami wnętrza?
    Ostatnio edytowane przez kapol1118 ; 28-02-2018 o 14:02

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesb156 Zobacz post
    Raczej na 100% Distincitive obojetnie z jakiego rynku mialy dekory aluminiowe, przynajmniej te z przed liftu. Ja uwazam ze 1.8 MPI to najlepsza 159 na miasto, zadnego dpf , lekka a przy tym spalanie do zakceptowania.
    fakt, 1,8 mpi to w sumie najlepsza opcja jak chcesz bezawaryjną 159 , następna w kolejce to jtd8v
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Ale co wyróżnia Distinctive od pozostałych wersji? Alu na desce i tyle. Dodatkowo zależnie od roczników i rynków ten pakiet obejmował różne rzeczy. Oprócz alu na desce reszta to po prostu kilka dodatków, które ani nie są na wyłączność (czyli można było je dokupić w tańszych wersjach), ani nie są jakoś specjalnie potrzebne i da się bez nich żyć.

    A najbardziej pożądane dodatki są i tak dodatkami, które można było brać w innych wersjach: czujniki parkowania, xenon, 3 strefa klimy, skóra lub alfatex. I nie były standardem w żadnej wersji.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    159 Sportwagon 1.8 MPI
    Postów
    60

    Domyślnie

    Hej,

    Moj egzemplarz 1.8 MPI polift - nie wiem jaka mam wersje - ma sterowanie z kierownicy, Blue@Me z glosowa navi, czujniki parkowania przod i tyl, nawiewy z tylu (nie wiem czy to jest dwustrefowa czy trzystrefowa klima). Tapicerka z alcantry. Z tego co wiem to nie mam xenonow, skorzanej tapicerki, podgrzewanych siedzen i sportowej kierownicy. Auto z rynku austriackiego.

Podobne wątki

  1. GT Distinctive
    Utworzone przez rastavman w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-06-2014, 12:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory