Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v - stuki na zimnym silniku z okolic skrzyni biegów

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sulik
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Nowy Dwór Maz.
    Auto
    159 1.9 8V + wirus
    Postów
    87

    Domyślnie Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v - stuki na zimnym silniku z okolic skrzyni biegów

    Cześć,

    Jestem umówiony na wizytę u pablagarage z mińska dopiero na termin 12.03.18r., samochód jest mi niezbędny na codzień, a jazda nim pomału zaczyna być dla mnie mało komfortowa.
    Potrzebuję zatem dla własnego spokoju potwierdzić swoją domniemaną diagnozę o usterce która pojawiła się w mojej alfie kilka dni temu.

    https://www.youtube.com/watch?v=2BK5BBQW1MA

    Objawy przedstawione na załączonym filmiku są tylko na zimnym silniku. Po wciśnięciu pedału sprzęgła, charakterystyczne stuki znikają. Gdy jadę samochodem, nic nie słychać w kabinie - charakterystyczne stuki są tylko na postoju (przynajmniej wtedy je słyszę)
    Biegi wchodzą normalnie, jazda na 5 i 6 biegu bez wycia skrzyni.

    Proszę o opinię, w mojej ocenie winowajcą jest wysprzęglik lub koło dwumasowe.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    U mnie też jest coś podobnego i też zimą to się ujawniło, latem nic nie słychać, jak wcisnę sprzęgło albo auto trochę się rozgrzeje to nie słychać. Po wymianie sprzęgła, wysprzęglika i dwumasy (w międzyczasie padł mi wysprzęglik) dalej ten dźwięk był. Tak to wyglądało:
    https://drive.google.com/file/d/1qEN...Opp_rhOkT/view
    https://drive.google.com/file/d/1kVJ...1tipoohya/view
    Potem regenerowałem jeszcze wtryski bo lały i po tej regeneracji stukanie ucichło, prawie wcale nie słychać. Pewnie przed regeneracją wtrysków silnik generował więcej drgań, które przenosiły się na resztę elementów i dlatego tak stukało ale co to stukało to nie wiem. Te dwa filmiki to przed regeneracją wtrysków.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sulik
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Nowy Dwór Maz.
    Auto
    159 1.9 8V + wirus
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzmot Zobacz post
    U mnie też jest coś podobnego i też zimą to się ujawniło, latem nic nie słychać, jak wcisnę sprzęgło albo auto trochę się rozgrzeje to nie słychać. Po wymianie sprzęgła, wysprzęglika i dwumasy (w międzyczasie padł mi wysprzęglik) dalej ten dźwięk był. Tak to wyglądało:
    https://drive.google.com/file/d/1qEN...Opp_rhOkT/view
    https://drive.google.com/file/d/1kVJ...1tipoohya/view
    Potem regenerowałem jeszcze wtryski bo lały i po tej regeneracji stukanie ucichło, prawie wcale nie słychać. Pewnie przed regeneracją wtrysków silnik generował więcej drgań, które przenosiły się na resztę elementów i dlatego tak stukało ale co to stukało to nie wiem. Te dwa filmiki to przed regeneracją wtrysków.

    Nie zabardzo rozumiem czemu po wcisnieciu sprzegla by dzwiek ustawal - w przypadku wtryskow.
    Ostatnio edytowane przez sulik ; 04-03-2018 o 14:01

  4. #4
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    96

    Domyślnie

    Ja obstawiam dwumas, mam to samo tylko jeszcze niedawno zaczęło ślizgać się sprzęgło. Szykuje się do wymiany niedługo.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał sulik Zobacz post
    Nie zabardzo rozumiem czemu po wcisnieciu sprzegla by dzwiek ustawal - w przypadku wtryskow.
    Bardziej chodzi mi o to, że po regeneracji wtrysków silnik generuje mniej drgań, które są przenoszone na to coś co tak stuka i teraz jest ciszej. Sama regeneracja wtrysków nie naprawiła tego co tak stuka a wymiana dwumasy nie rozwiązała problemu.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    Była: AR 147 1.9 JTD| AR 159 2007 1.9 JTDm, AR Mito 1.3 JTDm, Jest: AR Giulietta 2011 2.0 Jtdm
    Postów
    158

    Domyślnie

    Nie pomogę ale na pocieszenie powiem, ze ja mam takie coś od około 4 lat, pojawia sie w zimie i znika na wiosnę. Tak wiec jak nie będziesz nic robić i nie wkurza za bardzo to przeczekaj

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Myślę że wtryski nic nie mają do takich pukań jak u Grzmota. U mnie też to jest tylko bardzo cicho. Wymieniłem 3 lata temu 2mase, sprzęgło, łożysko a korekty mam w normie. Przed wymianą kompletu tych stuków, a bardziej chce mi się to nazwać grzechotką nie było słychać. Jak odbierzesz auto to daj znaka jaką diagnozę postawili. Jedni mówią że sprzęgło inni że łożysko oporowe.
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar matysek_alf
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Domaradz/ Stuposiany [RBR]
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 16v '06
    Postów
    106

    Domyślnie

    U mnie też słychać podobne dźwięki. Co najlepsze, to już od kilku lat.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159SW 08' JTD 150KM Nero Carbonio, GTV 96' 2.0V6 Rosso Proteo Met.
    Postów
    90

    Domyślnie

    Spotkałem się ze zdaniem że to jakieś poliuretanowe podkładki czy inne cuda w dwumasie lubią postukiwac zimą. To by było o tyle sensowne że też to mam, też tylko na zimnym, a jeżeli niektórzy mają to od lat, to też by potwierdzało poliuretan, jest mega wytrzymały i nie robi to na nim dużego wrażenia. Gdzieś jest nawet temat na forum.
    Były:
    156 SW 01' 1.9 JTD 115 cosmo blu, 156 SW 02' 1.9 JTD 140 nero metallico
    147 5D 03' 1.9 JTD 140 nero fuoco, 156 SW fl 03' 2.4 JTD 175 nero
    BMW e39 Touring 01' 2.2 170 titansilber metalic, Mazda MX-5 98' 1.8 140 18K
    147 3D fl 05' 1.9 JTD 115 nero metallico
    Jest:
    159 SW fl 08' JTD 150 nero carbonio
    147 3D 03' 1.6 T.S. 120 verde acero
    GTV 96' 2.0 v6 TB 202 rosso proteo met.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Rafael21
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 150KM
    Postów
    100

    Domyślnie

    U mnie to samo od 3 lat. Latem mija jak temperatura nie spada poniżej 5 stopni. Taka ciekawostka jak delikatnie próbuje przesunąć drążek zmiany biegów na bieg 3 bez sprzęgła to dźwięk także znika

Podobne wątki

  1. Stuki na zimnym silniku
    Utworzone przez Danielloo w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-05-2017, 22:18
  2. Stuki na zimnym silniku. 2.0 v6
    Utworzone przez Maximdj1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-07-2014, 10:45
  3. Stuki na zimnym silniku
    Utworzone przez michu w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 21:36
  4. stuki na zimnym silniku
    Utworzone przez kowall85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-12-2010, 21:09
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 11:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory