Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Temat: Skrzynia biegów M32

  1. #21
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ktoś kiedyś pisał, że dostępne są dwa rodzaje łożysk i jeden z nich jest kiepski - są mniejsze czy coś w tym stylu. Więc może regeneracja nie została wykonana na dobrych częściach.
    Moim zdaniem wymiana oleju w skrzyni nie pomoże na hałasy. Za duże obciążenia. Ew. trocin można dosypać i sprawdzić

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MatiMatteo
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    677

    Domyślnie

    Jakie olej polecacie?

  3. #23
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wymieniałem raz na Tutelę 75W85, innym razem na Mobil SHC 75W90, jeszcze innym na Motyl 75W85 i za każdym razem praca skrzyni była podobna.
    Najlepsza praca skrzyni była o dziwo na Millersie 75W140, no ale to olej do motorsportu i wychodzi trochę drogo

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=qXeRqGppugk na ten dźwięk u mnie pomogła wymiana oleju i jest cisza spokój od 15 tyś km. tylko że pojawiał się po 2-3 km zawsze w tym samym miejscu po drodze do pracy i po chwili znikał, po wymianie oleju na Motul błoga cisza.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar kiluk
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 1.9 8v 2009, Giulia 2.0 2016
    Postów
    54

    Domyślnie

    U mnie odgłos przypomina z poniższego filmu, przy czym jest bardziej nierównomierny i słychać go cały czas, a własnie wycisza się przy poruszaniu drążkiem.
    https://www.youtube.com/watch?v=eqOTKZf2ilY
    biegi wchodza idealnie na zimnym i ciepłym

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    czyli inny dźwięk niż był u mnie. Gdzieś jeszcze czytałem jak szukałem przyczyny swojego dźwięku żeby linki wyregulować kiedy na postoju słuchać szumy a podczas próby włączenia biegu bez sprzęgła na luzie szmery cichną.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MatiMatteo
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxer86 Zobacz post
    https://www.youtube.com/watch?v=qXeRqGppugk na ten dźwięk u mnie pomogła wymiana oleju i jest cisza spokój od 15 tyś km. tylko że pojawiał się po 2-3 km zawsze w tym samym miejscu po drodze do pracy i po chwili znikał, po wymianie oleju na Motul błoga cisza.
    Dokładnie ten sam dźwięk mam. Jaką ilość zalałeś?

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxer86 Zobacz post
    mechanik się dziwił co ja chce żeby dolać do fula oleju a nie w/g katalogu. Oleju może być pod korek górny a nie przelewowy z boku skrzyni
    wlewa sie te 0.5l, max 0.7l wiecej niz w instrukcji (czyli o tyle wiecej niz zaczyna wylewac przez boczny przelew, zakrecamy przelew I dolewamy te 0.5l). Lanie pod korek przelewowy (moze sie nie znam?) wyglada mi jak gruba przesada. Gdzies czytalem ze byl juz taki madry co wlal 4L I bardzo szybko wymienial skrzynie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Gdzies czytalem ze byl juz taki madry co wlal 4L I bardzo szybko wymienial skrzynie.
    dolane mam 0,5 max 0,7 litra ponad przelewowy jak zalecali z forum (czyli mam niecałe 3 litry). Pytałem mechanika czy można lać więcej to powiedział że nadmiar oleju w skrzyni nie zaszkodzi w eksploatacji. Też czytałem o 4 litrach ale z tego co pamiętam to miał tą skrzynie od początku źle poskładaną i dlatego szybko padła.

  10. #30
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Teoretycznie nadmiar powinien uciec przez odpowietrznik.

Podobne wątki

  1. [159] Skrzynia biegów AR 159 1.9 JTDM 8v 120 KM ; 6 biegów
    Utworzone przez BaQPRZCH w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 12:37
  2. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 15:16
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory