Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Przejściówka z USB na JACK/ AUX

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar MateuszLódź
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 JtdM
    Postów
    5

    Domyślnie Przejściówka z USB na JACK/ AUX

    Witam.
    Koledzy wszystko jak w temacie.
    Istnieje jakieś magiczna przejściówka którą mógłbym wpiąć w standardowe miejsce na pena, a następnie od niej pociągnąć sobie kabel to telefonu?
    Kiedyś na niemieckiej stronie z samochodami natknąłem się na ogłoszenie w którym taka 159 miała coś takiego.
    Ktoś pomoże?
    Najlepiej jakby to było sprawdzone info, ponieważ nie chce kupować 10 kabelków ktore nie działają.
    Pozdrawiam serdecznie
    Ostatnio edytowane przez MateuszLódź ; 10-03-2018 o 21:36

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Tha
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 Berlina TBi '10 (Progression)
    Postów
    66

    Domyślnie

    A po USB telefonu nie da się skonfigurować jako urządzenia multimedialnego?

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Jemu chodzi pewnie o to, żeby Spotify ogarnąć, albo coś takiego. Znaczy puścić muzykę ze streema na głośniki samochodu.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    http://allegro.pl/kabel-przejsciowka...1-479d8dfc398f tu masz coś takiego, ale trzeba by było do tego przedluzke usb i nie wiem czy działało by jak trzeba

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar MateuszLódź
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 JtdM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Jemu chodzi pewnie o to, żeby Spotify ogarnąć, albo coś takiego. Znaczy puścić muzykę ze streema na głośniki samochodu.
    Właśnie o to mi chodziło. Trochę denerwuje mnie dogrywanie na pena co chwile nowych kawałków, bądź szukanie ich przez 10 min poprzez przyciski na kierownicy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tha Zobacz post
    A po USB telefonu nie da się skonfigurować jako urządzenia multimedialnego?
    Niestety nic z tego, samochód nie widzi telefonu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    tu masz coś takiego, ale trzeba by było do tego przedluzke usb i nie wiem czy działało by jak trzeba
    Ciekawy jestem bardzo czy coś takiego ma prawo zadziałać...

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Radia w 159 nie mają funkcji HOST. Podobnie, jak większość telefonów. Mam np starą Nokię N8, która nie dość, że miała funkcję HOST to jeszcze kiedyś udało mi się ją wykorzystać, jako nośnik danych i odtwarzałem z niej muzykę w 159!

    To nie jest tak prosto zmienić sygnał analogowy z jack'a w zapis cyfrowy, dla odczytu w USB.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar MateuszLódź
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 JtdM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Czyli rozumiem ze mogę sobie darować kupowanie kabelków bo i tak nic z tego nie będzie?
    Jedyna opcja to wymiana radia...

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar achtung
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    AFLA ROMEO 159 1.9JTD 16V ELEGANT/SPORT AUTOMATIC
    Postów
    115

    Domyślnie

    Zestaw TP-Link HA100 + przewód AUX do radia umożliwi streaming. Minusy: trzeba zasilić 5V, trochę szumi na wejściu AUX.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ale to ma tylko funkcję konwersji audio poprzez Bluetooth z telefonu do sygnału analogowego. Jeśli ktoś sobie w 159 zrobi wejście AUX to po co mu jeszcze taki "bajer"?

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    proponuję symulator zmieniarki cyfrowej z wbudowanym Bluetoothem. Dension robi coś takiego (Lite BT), ale mam to w Giulietcie i gra cicho i trochę słabo. Chyba Yatour też coś takiego ma, może lepsze? zaleta że zostaje Blue&me - parujemy telefon ale nie pozwalamy na przekazywanie rozmów, tylko media, dzięki temu mamy telefon przez blue&me (przyciski kierownicy działające, komendy głosowe, wybieranie z menu itp), natomiast muzę przełączamy przyciskiem Source czy CD na CD Changer (który pojawia się jak dodamy ten symulator zmieniarki).
    Obecnie w 159 mam podobnie, z tą różnicą że mam stary symulator zmieniarki Xcarlink, który nie ma Bluetooth (tylko USB, SD i jack), ale do niego dorzuciłem takiego pena wpinanego w USB (z USB Xcarlinka bierze zasilanie tylko) - ten pen to moduł Bluetooth z wyjściem jack, taka taniocha za 30zł czy coś takiego z allegro. Jack z tego pena wpięty jest do jacka Xcarlinka, no i sobie mogę puszczać muzę z komórki przez bluetooth. jakość całkiem dobra. Blue & me działa OK, tylko nie pauzuje muzyki z komórki jak jest rozmowa i nie ma sterowania przyciskami z kiery. Ale tego problemu chyba nie będzie jeśli weźmie się gotowy symulator zmieniarki z bluletoothem (w Giulietcie przerzucanie utworów/pauzowanie działa z kiery).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Jack 3,5mm
    Utworzone przez Maydrax w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-09-2015, 17:52
  2. Przejściówka do kabla jaka?
    Utworzone przez cj.slaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 21:12
  3. [159] Przejściówka do IPODA - instrukcja
    Utworzone przez szejk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 11:24
  4. [164] Przejściówka OBD na 3 PINy
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 22:10
  5. [159] ELM 327+Przejściówka 1+ Multiecuscan i połączenie z VDC/ABS
    Utworzone przez juhass w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 21:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory