Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: alfa nie widzi kluczyka

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie alfa nie widzi kluczyka

    witam niedawno zakupiłem swoja belle i mam z nią pewien problem , a mianowicie zdarzało mi się kilkukrotnie ze podczas jazdy zgasł mi licznik czy radio. Radio można było ponownie włączyć a licznik po paru chwilach włączał się sam . Dzisiaj również wyłączył mi się licznik stwierdziłem ze zgaszę silnik i uruchomię ponownie . po zgaszeniu silnika wyciągnąłem kluczyk , gdy go ponownie włożyłem alfa go nie czytała, sprawdziłem bezpieczniki odpiłem na chwile akumulator (myślałem ze się zresetuje) ale dalej nie reagowała po kilku próbach zczytała kluczyk ale dalej nie mogłem uruchomić silnika (zegary były padnięte tak jak zdarzało się to podczas jazdy) zadzwoniłem po pomoc i odszedłem na kilka minut , gdy wróciłem do samochodu chciałem spróbować raz jeszcze włożyłem kluczyk i samochód normalnie odpalił. Ma ktoś jakieś pomysły o co możne chodzić ?

    159 2006 r
    Silnik 1.9 jtd 150 km
    Ostatnio edytowane przez KrystianR ; 14-03-2018 o 20:42

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrystianR Zobacz post
    witam niedawno zakupiłem swoja belle i mam z nią pewien problem , a mianowicie zdarzało mi się kilkukrotnie ze podczas jazdy zgasł mi licznik czy radio. Radio można było ponownie włączyć a licznik po paru chwilach włączał się sam . Dzisiaj również wyłączył mi się licznik stwierdziłem ze zgaszę silnik i uruchomię ponownie . po zgaszeniu silnika wyciągnąłem kluczyk , gdy go ponownie włożyłem alfa go nie czytała, sprawdziłem bezpieczniki odpiłem na chwile akumulator (myślałem ze się zresetuje) ale dalej nie reagowała po kilku próbach zczytała kluczyk ale dalej nie mogłem uruchomić silnika (zegary były padnięte tak jak zdarzało się to podczas jazdy) zadzwoniłem po pomoc i odszedłem na kilka minut , gdy wróciłem do samochodu chciałem spróbować raz jeszcze włożyłem kluczyk i samochód normalnie odpalił. Ma ktoś jakieś pomysły o co możne chodzić ?

    159 2006 r
    Silnik 1.9 jtd 150 km
    Brak masy, do sprawdzenia przewód minus od akumulatora do budy

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Niedługo gniazdo na kluczyk będzie do wymiany. Mozna przelutować pamięć podobno

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Patryk20
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 - 1.75 tbi - 200km
    Postów
    97

    Domyślnie

    Może byc tak, ja mówi kolega Bera5, Ja miałem w zeszłym roku podobny problem. Czasami po włożeniu kluczyka nic się nie działo, nie zapalały się kontrolki - kompletnie nic. Nawet po kilku razach nic się nie działo dopiero np. po południu lub na drugi dzień zaskoczyło. Musiałem niestety kupić używaną stacyjkę, potem obie były wysyłane razem z kluczykami do Tych do Fiata i były przekodowywane. Mechanik włożył nową stacyjkę po przekodowaniu i od tamtej pory żadnych problemów.

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...#ixzz59toXWeOj

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Wywala mi też błąd od blokady kierownicy, czy jest możliwe że to przez to?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Patryk20
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 - 1.75 tbi - 200km
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrystianR Zobacz post
    Wywala mi też błąd od blokady kierownicy, czy jest możliwe że to przez to?
    Poszukaj na forum, bo z tego co pamiętam, gdzieś wtedy o tym czytałem, że w niektórych przypadkach jest to lub może być powiązane z blokadą kierownicy. Mi żaden błąd ani żaden komunikat się nie wyświetlał.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryk20 Zobacz post
    Poszukaj na forum, bo z tego co pamiętam, gdzieś wtedy o tym czytałem, że w niektórych przypadkach jest to lub może być powiązane z blokadą kierownicy. Mi żaden błąd ani żaden komunikat się nie wyświetlał.
    Czytałem cały ten temat aczkolwiek nie znalazłem powiązania z gasnacymi zegarami podczas jazdy dlatego też założyłem swój temat

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 key not rocognized- nie widzi kluczyka- potrzebna porada elektormechanika :(
    Utworzone przez Pucjan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-07-2017, 20:32
  2. [159] Nie widzi kluczyka
    Utworzone przez grabo_s w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2017, 10:46
  3. Nie widzi kluczyka :/
    Utworzone przez Bambosz w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 11:46
  4. [159] Alfa nie widzi kluczyka - problem z immo po wymianie aku ???
    Utworzone przez mcbartkwoiak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 06:55
  5. Jak Wam się widzi ta Alfa
    Utworzone przez SEBEK w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory