Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Problem z Alfa 159 1.9 16V

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfą Romeo 159 1.9 16V 150km 2007
    Postów
    7

    Domyślnie Problem z Alfa 159 1.9 16V

    Witam wszystkich!!

    Na wstępie chciałem przeprosić jeśli pisze wątek w niewłaściwym dziale ale jestem nowy a bardzo potrzebuje pomocy, mianowicie tydzień temu odebrałem Alfę po regeneracji wtrysków i wszystko było ok aż do dziś, jadąc spokojnie nagle auto zaczęło się dławić po czym wyłączyły się wszystkie systemu bezpieczeństwa, dodatkowo wyświetliło błąd silnika a wskaźnik paliwa zwariował, raz pokazuje prawidłowy stan paliwa a za chwilę totalną pustkę, oprócz dławienia, przy przyspieszaniu mocno było czuć trzęsienie silnika a na wolnych obrotach paskudne terkotanie silnika..samochód odstawiłem i nie wiem co robić i co to może być, będę bardzo wdzięczny za Waszą pomoc..dodam że odpala bez żadnego problemu.


    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Przeczysc styki na wtryskiwaczach

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfą Romeo 159 1.9 16V 150km 2007
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dziękuje za pomoc, problem rozwiązany, wtyczki przeczyszczone ale dodatkowo były do przelutowania dwa przewody ale to nie koniec moich problemów, mianowicie podczas pracy silnika na biegu jałowym nie zawsze ale ostatnio coraz częściej zdarza się że, silnik przerywa/dławi czasami delikatnie ale zdarzyło się już dwa razy że podczas tego przerywania po prostu zgasł..dodam, że objawy są widoczne na zimnym silniku oraz gdy podczas postoju temp spadnie..przy temp na max wszystko jest ok, silnik pali raczej bez problemów, podczas mrozów również ale zdarza mu się zakręcić sekundę dłużej np po 5h postoju i wtedy dość odczuwalnie zatrzęsie budą jakby odpalił z trudem, nie mam za bardzo pojęcia w co celować a jak na złość gdy jestem u mechanika wszystko chodzi jak w zegarku i żadnych błędów też nie ma, nadmienię, że wtryski są zregenerowane, dwumas i sprzęgło nowe, dpf wycięty a egr zaślepiony, uszczelka pod głowicą wymieniona..... w każdym razie będę bardzo wdzięczny za podpowiedź.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Dawidalfa ; 29-03-2018 o 22:25

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tak profilaktycznie dolej jakiś dodatek do paliwa który poradzi sobie z wodą która się skrapla w baku. filtr paliwa/ powietrza kiedy był wymieniany? czujnik pozycji wału korbowego można wyczyścić. błędów żadnych nie ma? kompresja tip-top? ciśnienie z listwy common rail OK (sprawdzałeś przy rozruchu komputerem)? wyczyść połączenie przewodu masowego od aku z budą i połączenie z podłużnicy na silnik, bo w 159 po tylu latach to już duża szansa że coś może tam być nie tak i elektronika wariuje. klapy wirowe usunięte?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfą Romeo 159 1.9 16V 150km 2007
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, zastsouje wskazówki i dam znać, a co do klap wirowych to nie było już to poprawione w tym roczniku? poprawcie jak się mylę\\

    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawidalfa Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź, zastsouje wskazówki i dam znać, a co do klap wirowych to nie było już to poprawione w tym roczniku? poprawcie jak się mylę\\

    Pozdrawiam
    2007 to mozesz miec zarowno alu kolektor wktory sie rozszczelnia i spada listwa sterujaca klapami (problemy z odpalanie, tzw turbodziury itp) albo plastikowy ktory juz takich przypadlosci nie ma ale za to moze sievurwac klapka wirowa wpascdo cylindra i zrobic kuku silnikowi, wiec tak czy siak temat do ogarniecia asap.

Podobne wątki

  1. Problem z AUX, ALFA 147
    Utworzone przez loczeq22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-03-2017, 15:36
  2. [159] Problem z Alfa 159
    Utworzone przez czahator w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-02-2016, 09:10
  3. problem z alfa 156 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez bartoszkg w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2015, 17:11
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 18:18
  5. [145] Problem Alfa 145 1.4 TS
    Utworzone przez muro87 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 16:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory