Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: JTD - wibracje podczas hamowania silnikiem od 3000 do 2000 obrotów.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bychawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170 km
    Postów
    50

    Domyślnie JTD - wibracje podczas hamowania silnikiem od 3000 do 2000 obrotów.

    JTD - wibracje podczas hamowania silnikiem od 3000 do 2000 obrotów.

    Objawy znane, szukamy rozwiązania dla silników JTDM.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 24-03-2018 o 22:08

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Żeby było bardziej merytorycznie:

    OBJAWY:
    Odczuwalne wibracje o średniej amplitudzie i krótkim okresie, występujące podczas hamowania silnikiem, w zakresie pomiędzy 2000, a 3000 obrotów na minute. Wibracje odczuwalne głównie na kierownicy i pedałach, przenoszone na karoserię, przypominające charakterystyką najechanie kołem na linię malowaną na jezdni, na trasach szybkiego ruchu. Im niższy bieg, tym wyższa amplituda, na szóstym biegu praktycznie niewyczuwalne. Objaw jest wyraźniejszy w sytuacjach hamowania silnikiem po gwałtownym zwiększeniu obrotów do 4-4,5 tys obr/min. Objaw nie występuje w czasie postoju.

    WYELIMINOWANO:
    - zużyte zawieszenie silnika i skrzyni biegów. Brak poprawy po wymienieniu na nowe.
    - zużyte przeguby wewnętrzne. Brak poprawy po wymianie, zresztą bez sensu, bo objaw zależny jest od prędkości obrotowej silnika, a nie kół.
    - uszkodzenie półosi napędowej i łożyska podpory półosi. Powód jak wyżej.
    - uszkodzenie tarczy hamulcowej. Powód jak wyżej.
    - uszkodzenie opon. Powód jak wyżej.

    DO SPRAWDZENIA - MOŻLIWE PRZYCZYNY:
    - zużycie skrzyni biegów i mechanizmu różnicowego. W moim przypadku wyczuwalne luzy na mechanizmie różnicowym (skrzynia C635).
    - zużycie koła dwumasowego. W moim przypadku brak innych symptomów zużycia.
    - układ wtryskowy silnika.

    Przebieg: 150 000 km, oryginalny, silnik 2.0 JTD 170 KM ze skrzynią biegów C635.
    Ostatnio edytowane przez dpar ; 24-03-2018 o 11:33

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bychawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170 km
    Postów
    50

    Domyślnie

    Opis idealnie pasuje do moich objawów, ten sam silnik, skrzynia biegów, przebieg 182000 km.
    Na liście podejrzanych jest jeszcze sam silnik, a dokładniej układ wtryskowy. Na wolnych obrotach rozjeżdża mi się korekta 3 cylindra i po rozgrzaniu silnika odczuwalne są delikatne wibracje wewnątrz kabiny.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    No to podobnie jak u mnie. U mnie na plusie mam drugi cylinder (wyraźnie na plusie) i 3 na minusie (lekko ponad normę), ale mierzone w nieodpowiednich warunkach (pracująca klima i radio). Wtryski były robione jakieś 25 000 km temu.
    Po rozgrzaniu wibracji na karoserii nie czuję, za to gdy jest zimny wibracje są widoczne (nie mam możliwości zweryfikować jak to powinno działać).

    Też przez moment myślałem w sumie, że coś może być z układem wtryskowym. Tylko czemu ci z TBi mają identyczne problemy?!

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    No to podobnie jak u mnie. U mnie na plusie mam drugi cylinder (wyraźnie na plusie) i 3 na minusie (lekko ponad normę), ale mierzone w nieodpowiednich warunkach (pracująca klima i radio). Wtryski były robione jakieś 25 000 km temu.
    Jak dużo masz na plusie? Pomiar robiłeś na biegu jałowym czy w trakcie jazdy?
    Lekko ponad normę i -3. Jaką normę? (z ciekawości pytam)

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Jak dużo masz na plusie? Pomiar robiłeś na biegu jałowym czy w trakcie jazdy?
    3 w sensie trzeci cylinder.

    Na biegu jałowym. Silnik lekko ostudzony, 70+ stopni. Włączona była klima i radio - pomiar zrobiłem tylko celem sprawdzenia czy działa mi MES.
    1 - -0,96 mm/W
    2 - +2,16 mm/W
    3 - -1,26 mm/W
    4 - +0,05 mm/W

    Przyjmuję normę +/- 1 mm/W. Na drugim cylindrze wyraźnie jest za dużo, trzeci lekko ponad normę.
    Jest też tak, że wcześniej zalałem jakieś kiepskie paliwo. Dodatnie korekcje wskazują chyba na zapchany wtrysk. Te ponad 2 mm/W to wskoczyły po dodaniu gazu. Wcześniej nie przekraczało 1,4 mm/W.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Trzeci zapewne robi korektę drugiego.
    Ciekawe jak to się prezentuje przy jeździe i obciążeniu...

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 150KM diesel 2007
    Postów
    9

    Domyślnie

    Ja u siebie znowu mam objaw przy owym hamowaniu w tym przedziale obrotów jakby się ocierał "wiatrak o np blachę"(Nie zawsze to występuje,ale wkurza). Według mnie jest to tłumnik drgań(siatki w strzępach) Będę wymieniał w kwietniu.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Panowie ja się pozbyłem tego irytującego masażu Belli wymieniłem wszystkie poduszki pod silnikiem i problem wibracji zniknął mam nadzieje że na zawsze a było identycznie czyli wibracje do zbliżonych jaki występują po najechaniu na białą linie na autostradzie głównie w zakresie obrotów 2000/2500, przy redukcji np.przed światłami rezonans był wyczuwalny na kierownicy, pedale hamulca, sprzęgła i przechodził na karoserię okropnie wqrwiające doznania. Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bychawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170 km
    Postów
    50

    Domyślnie

    Napisz jakiej firny założyłeś poduszki bo kolega dpar wymienił całe zawieszenie silnika, skrzyni i nie pomogło. To samo pytanie do koleni [MENTION=74144]dpar[/MENTION]?

Podobne wątki

  1. [159] TBI - wibracje podczas hamowania silnikiem od 3000 do 2000 obrotów.
    Utworzone przez Rafal_TBI w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 21-02-2019, 23:46
  2. [159] Szum podczas hamowania silnikiem.
    Utworzone przez Patryk95 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 10:07
  3. Wibracje na kierownicy podczas hamowania
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 22:29
  4. Stuki podczas hamowania silnikiem, JTD 16V
    Utworzone przez mkafar w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 12:09
  5. [156] Rzegotanie podczas hamowania silnikiem
    Utworzone przez marcin_512 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 14:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory