Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Brera 2.2 JTS 2006 nie odpala na ciepłym silniku - Efekt "cyk cyk"

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS 2006
    Postów
    4

    Domyślnie Brera 2.2 JTS 2006 nie odpala na ciepłym silniku - Efekt "cyk cyk"

    Witam serdecznie,
    temat był już eksploatowany na forum bo szedłem śladem wskazówek ale dobrnąłem do ściany więc proszę o pomoc. Przeczytajcie dokładnie opis. postaram się krótko.
    Sytuacja: Brera pali na zimno zawsze od strzała. Sytuacja wydarza się w tylko momencie kiedy jest ciepła i pojeżdzone jest (dłuższa trasa, stanie w korkach). Efekt: to po wciśnięciu startu następuje z rozrusznika efekt cyk cyk. i tak można sobie cykać aż do momentu kiedy auto ostygnie. wtedy znowu odpala bez problemu. Czasami udaje się szybciej.
    To co zrobiłem do tej pory:
    1. akumulator jest nowy
    2. Przycisk start działa (nie odpalałby na zimnym).
    3. Kable przeczyszczone bez ubytków.
    4. Rozrusznik nowy
    5.Brak błędów na elektronice/auto jeżdzi bez zarzutów.
    6. UWAGA: zdiagnozowany problem - prąd nie wychodzi z Modułu sterującego na rozrusznik (lub prąd jest za słaby - rozrusznik nie kręci i daje efekt cyk cyk).Sprawdzone w trakcie występowania cykania.
    7.Moduł sterujący wymieniony na NOWY (oryginalny) - Po wymianie efekt znowu się pojawił po dłuższej trasie[/B].
    8. Moduł sterujący ponownie wymieniony na gwarancji. - Po wymianie drugiego modułu efekt ponownie wystąpił.

    Szczerze mówiąc nie ma tam już za dużo do wymienienia i jestem lekko załamany bo udało się wywołać efekt w serwisie i ewidentnie moduł sterujący nie daje sygnału na rozrusznik. Ale nic nie dała wymiana modułu (dwukrotna), który jak wiadomo tani nie jest. Tu się kończą moje pomysły i z tego co widziałem pomysły na forum .
    Jeśli ktoś przeszedł to samo prosze o wskazówki.
    Z góry dziękuję
    Maciek
    Ostatnio edytowane przez maciej klaas ; 26-03-2018 o 15:10

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Cześć Maciek.
    Reklamuj do skutku (w sensie reklamacji a nie reklamy
    Sprzedaj brerę i kupuj giulię.

    A tak na poważne, to musiałby jakiś ogarnięty elektryk wysokich napięć zerknąć, czy u Ciebie nie występuje ten problem z "za słabym przekaźnikiem". Ktoś na forum pisał o dorobieniu (w formie lekkiego druciarstwa), ale jednak dodatkowego przekaźnika, mocniejszego, który bez problemu jest w stanie puścić prąd na rozrusznik. Szczególnie jak silnik jest nagrzany.
    Nie wiem, czy w Twoim przypadku to jest dokładnie taka sama sytuacja. Ale skoro tyle już wymieniłeś, to jeszcze kilka rzeczy nie zrobi dużej różnicy finansowej . Szczególnie, że elektronik za taki przekaźnik nie krzyknie sobie dużo. Tylko - najpierw trzeba to sprawdzić i potwierdzić.

    Porażka, że nowe moduły też dają dupy...
    Ostatnio edytowane przez mateuszszar ; 26-03-2018 o 20:25

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Ja pisałem o druciarstwie przeczytaj mój post - dodanie dodatkowego przekaźnika na module przy Body Compie rozwiązało mi problem. Miałem tak samo, koszt to max 100 zł.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Przeczytałem Twój wpis. Właśnie wydawało mi się, że ten problem już był na forum. Stąd hasło "druciarstwo" zapadło mi w głowie. Ale faktycznie jeśli moduł sterujący podaje za słaby prąd, to raczej druciarstwem należy nazwać to, co zrobiła alfa dając taki moduł.
    Swoją drogą ciekawa historia kolegi Macieja, który wymienił wadliwy moduł - i ten nowy z ASO również miał problem. Więc poszedł na gwarancji -> i w tym momencie założony jest trzeci moduł -> i znów ten sam problem.

    Czy u Ciebie [MENTION=24373]songokudj[/MENTION] problem jest w 100% rozwiązany? Ile jeździsz z takim "dołożonym" przekaźnikiem? Od października 2016r? I nigdy się problem nie powtórzył?

    I jeszcze jedna sprawa.
    W którym miejscu jest podłączony dodatkowy przekaźnik?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Ja z tym tematem walczyłem pół roku oddałem do elektryka po wymianie rozrusznika i paru innych rzeczy, dodatkowy przekaźnik zamontowany mam przy module pomiędzy stacyjka modułem i Body compem i rozrusznikiem. W taki sposób ze zastępuje on przekaźnik na module łącznie chyba 3 przewody. Od tamtej pory nigdy nie miałem juz problemu z odpalaniem .

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Czyli wniosek - [MENTION=41232]maciek[/MENTION], oddaj ten moduł, niech sobie ASO wsadzi głęboko do magazynu. I trzeba podjechać do elektryka po dorobienie przekaźnika.
    Ciekawe, że ten problem występuje jedynie w 2.2JTS.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS 2006
    Postów
    4

    Domyślnie

    To chyba też tak zrobię. A mógłbyś jeśli możesz [MENTION=24373]songokudj[/MENTION] dac namiar na zakład w którym ci zrobili to obejście?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    159
    Postów
    91

    Domyślnie

    powiem tak, mi osobiscie sie nigdy to jeszcze nie zdazyło, ale podobno 1,9jts i 2,2jts nie odpalisz jak masz wysoką temperature oleju, poszedłbym własnie w tą strone i to sprawdził

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Huberto
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    116

    Domyślnie

    Wymiana rozrusznika na inny rozwiązuje problem, z tego co się dowiedziałem problemem jest uzwojenie silnika elektrycznego w rozruszniku, nie da się tego zregenerować a jeśli się da to się raczej nie opłaca z tym bawić, używki w dobrym stanie na allegro są od 50 do 200 zł, u mnie rozwiązało problem z cykaniem na ciepłym silniku, od roku mam radość z odpalania rozgrzanego silnika nawet na 35 stopniowych upałach od strzała

Podobne wątki

  1. Ciężko odpala na zimnym i ciepłym silniku
    Utworzone przez DiegoGreen w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 11:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory