Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 218

Temat: alfa 159, 1.9 czy 2.4

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    A właśnie. Tylko ta skrzynia ma droższe sprzęgło od 2.4 choć ja śmigam 2.4 z dwumasa i sprzęgłem z 1.9 i nie narzekam a jest 240km 508nm i Q4

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel75 Zobacz post
    Moim zdaniem bez sensu jest zakładać z góry że coś się będzie psuć Myśląc tym tokiem lepiej nie kupować nic Wszystko zależy od szczęścia i egzemplarzu który się kupi Czy w 2.4 100 procent głowic pęka? Jeden będzie jeździł Matizem 10 lat bez awarii drugiemu nowy Mercedes będzie się psuł Kolega w audi A4 do silnika benzynowe go dołożył 5 tys drugiemu wał strzelił też w A4 tdi nawet nie chce się przyznać ile go to Kosztowało Ja mam 2.4 w automacie Zrobiłem kolektor i jeżdżę Strzeli głowica to się zrobi No i główna zasada według mnie jest taka Alfę kupuje się sercem
    Lepiej założyć, że usterka (w przypadku 2.4 dość popularna) się wydarzy i być na to przygotowanym niż potem płakać jakie to Alfy są zrypane albo drutować auto w szopie bo brak kasy na utrzymanie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Mtd
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Podhale
    Auto
    byla 159 1.9 178/411..... jest 159 2.0 201/407
    Postów
    81

    Domyślnie

    Dobra koledzy, zdecydowalem ze wezme "zwykle" 1.9 i nie bede kombinowal

    dzis ogladalem 159, przejechalem sie, co prawda myslalem ze te 150km bedzie robilo wieksza robote a jedzie "tak normalnie" tzn nie wbija w fotel
    06r. ladna, co prawda prawie kazdy element troszke jakos tam przyrysowany. mam dwa pytania skoro zalozylem juz temat.

    KIEROWNICA, czuć że przy skrecaniu kierownica tak jakby chrupie/charczy ale to naprawde minimalnie odczuwalne (chodzi o dzwiek) no a z tego co widze po internetach to 159 cierpi na wspomaganie.
    a druga sprawa, przebieg NIBY 180tys, jest jakas ksiazeczka (nieznam sie) z tym przebiegiem koncem 2016r. auto z wloch, fotele itd zadbane, kolor bezowy ALE jest BARDZO dodrapana przy wlacznikach szyb(uchwyt dzwi), i przy lewarku zmiany biegow i recznego (radio itd git) poprostu wyglada jak w lawecie po przebiegu 400tys. noi sam niewiem czy wierzyc w ten przebieg z drugiej strony sprzedawca zademonstrowal mi jakie lipne te plastiki bo rzeczywiscie wystarczy przejechac paznokciem po plastiku i zostaje wielka rysa.


    PS: co ta 159 jest taka ciasna w srodku ? wsiadajac musialem odrazu fotel cofnac max do tylu i max na dol zeby jako tako ujechac, potem wsiadlem jeszcze do 147 i tam miejsca jest o wiele wiele wiecej !

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    myslalem ze te 150km bedzie robilo wieksza robote a jedzie "tak normalnie" tzn nie wbija w fotel
    Kwestia sposobu rozwijania mocy i momentu obrotowego. Ja czasem mam wrażenie, że przyspieszenie jest gorsze niż w poprzednim, stukonnym dieslu (w tamtym nic się nie działo, potem kopnięcie w plecy). Ale liczby nie kłamią. Mimo, że się tego nie odczuwa, Alfa robi 8,4 sekundy do setki, a poprzedni potrzebował na to 11,3 sekundy.

    wsiadajac musialem odrazu fotel cofnac max do tylu i max
    A ile masz wzrostu? Ja przy 175 na max odstawieniu, nie dotykam nogami do pedałów. Może fotel nie odsuwa się do końca.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar grafi
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Giulia 2.0 Super
    Postów
    17

    Domyślnie

    2.4 wcale dużo więcej nie pali. Ja mieszczę sie w sporawych korkach w Warszawie w 10l /100 . w/g mnie 1.9 w 159 jakoś tak przeciętnie sie zbiera w 2.4 te 400Nm robi robotę polecam w automacie jest troszke szybsza w/g danych technicznych i nie ma koła dwu masowego jeśli sie ktoś tego boi. i bardzo ładnie mruczy na wyższych obrotach :-)

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar ŁukaszKG
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Grzybowo k. Kołobrzegu
    Auto
    Alfa Romeo 159. 1.9 JTD.
    Postów
    109

    Domyślnie

    1.9 zawsze można podkręcić do prawie 400 Nm:p

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar grafi
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Giulia 2.0 Super
    Postów
    17

    Domyślnie

    No tak. z forum wynika , że i 2.4 można podkręcić do prawie 500 Nm, no ale porównujemy raczej serie w tym przypadku

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Kwestia sposobu rozwijania mocy i momentu obrotowego. Ja czasem mam wrażenie, że przyspieszenie jest gorsze niż w poprzednim, stukonnym dieslu (w tamtym nic się nie działo, potem kopnięcie w plecy). Ale liczby nie kłamią. Mimo, że się tego nie odczuwa, Alfa robi 8,4 sekundy do setki, a poprzedni potrzebował na to 11,3 sekundy.
    Seria 1.9 16v 150 setkę ogarnia po 9.4s

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    150 koni nie wbija w fotel? A co byś chciał przy masie 1700 kg?

    Kupiłem inne auto...takie co ma akumulator w bagażniku, silnik mocno przesunięty do tyłu, żeby wyważyć auto i oczywiście tylny napęd. Jest szybsze od 200 konnej Alfy (7,8 do setki) i pali 2 litry mniej w mieście.

    Jestem rozdarty....z jednej strony moja Alfa jest piękna, wygodna, 5 cyl brzmią nieporównywalne, a z drugiej prowadzi się jak taczka z betonem w płynie. Oczywiście w porównaniu do nowej zabawki.


    Po co to piszę? Żeby powiedzieć że 1,9 nie ma najmniejszego sensu
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #20
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Seria 1.9 16v 150 setkę ogarnia po 9.4s
    Ale ja mam serię 2.0 170. Ona ma setkę fabryczną w 8.8, mierzoną w 8.4. Czy 1.9 czy 2.0 ma podobny przebieg krzywej momentu i mocy, a przebieg ten jest bardziej liniowy niż w np. w VAG-u. Dlatego znacznie słabsze VAG-i dają kopa w pewnym momencie. Sumarycznie przyspieszenia są gorsze, ale odnosi się wrażenie, ze samochód zbiera się lepiej.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory