Strona 13 z 22 PierwszyPierwszy ... 345678910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 218

Temat: alfa 159, 1.9 czy 2.4

  1. #121
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    [MENTION=47204]bobby[/MENTION] tak się zastanawiam co chcesz udowodnić - że jeździłeś jak sparaliżowany emeryt? dużo rzeczy "da się" zrobić, tylko niewiele z nich jest robić sens. można sobie wyobrazić jak musi wyglądać jazda tym autem, z tym silnikiem, żeby osiągnąć taki wynik - sensu to raczej nie ma, bo nie ma prawa mieć nic wspólnego z choćby namiastką przyjemności. Abstrahując już od tego, jak wyglądają silniki nie używane w pełnym zakresie obrotów, dynamicznie, przy dłuższym takim używaniu. Także no - spoko, gratulacje, tymczasem na realne użytkowanie nie ma to żadnego przełożenia.

  2. #122
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    [MENTION=47204]bobby[/MENTION] tak się zastanawiam co chcesz udowodnić - że jeździłeś jak sparaliżowany emeryt? dużo rzeczy "da się" zrobić, tylko niewiele z nich jest robić sens. można sobie wyobrazić jak musi wyglądać jazda tym autem, z tym silnikiem, żeby osiągnąć taki wynik - sensu to raczej nie ma, bo nie ma prawa mieć nic wspólnego z choćby namiastką przyjemności. Abstrahując już od tego, jak wyglądają silniki nie używane w pełnym zakresie obrotów, dynamicznie, przy dłuższym takim używaniu. Także no - spoko, gratulacje, tymczasem na realne użytkowanie nie ma to żadnego przełożenia.
    Przeczytaj moja pierwsza wypowiedź o zużyciu paliwa. Napisałem jakie jest przy normalnej, spokojnej jeździe, poza miastem i jakie może być przy eko-drivingu.
    Moje pytanie brzmi co chcą udowodnić ludzie oburzeni tym że komuś kto ma zadbany samochód spala on mniej paliwa niż im? Jaki jest cel tych prymitywnych docinek?
    Nie rozumiem.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 25-01-2019 o 23:06

  3. #123
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa156gta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    była alfa156 1.8 TS 1999r jest 156 2,0JTS 2002r ,159 2,4jtdm SW TI.
    Postów
    44

    Domyślnie

    Ale twój samochód nie spała na pewno mniej aniżeli mój.Tylko jeżeli ty masz zadbane auto i spalasz tylko ok. 6 litrów paliwa na 100km to cóż oby tak dalej ci palił a napewno daleko nim zajedziesz.

    - - - Updated - - -

    A tak nawiasem mówiąc to mój mi wpi....li ile bym mu nie wlał.I z tego powodu jestem bardzo zadowolony bo jadąc nim czerpię z jazdy tak wspaniałym autem satysfakcję.

  4. #124
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa156gta Zobacz post
    Ale twój samochód nie spała na pewno mniej aniżeli mój.Tylko jeżeli ty masz zadbane auto i spalasz tylko ok. 6 litrów paliwa na 100km to cóż oby tak dalej ci palił a napewno daleko nim zajedziesz.

    - - - Updated - - -

    A tak nawiasem mówiąc to mój mi wpi....li ile bym mu nie wlał.I z tego powodu jestem bardzo zadowolony bo jadąc nim czerpię z jazdy tak wspaniałym autem satysfakcję.
    Pół życia zastanawiałem się po co wprowadzono do edukacji "czytanie ze zrozumieniem". Jak można czytać i nie rozumieć. (To nie jest bezpośrednio do Ciebie)
    Napisałem ile pali za miastem, ile pali w mięscie i przy jakiej jeździe.

    Nie widziałem sensu pisania czegoś o jeździe tzw "dynamicznej" bo dla jednego to będzie 120 poza zabudowanym, dla drugiego 150, a dla trzeciego jazda zygzakiem na trójce i wyprzedzanie na 10 metrowe mijanki. I jakkolwiek by nie było nie da się tak przejechać całej trasy, zawsze gdzieś trzeba zwolnić. Raz możesz spalić 6.5 a raz 8 litrów.


    Tobie pali tyle a tyle. Super. Ja tego nie komentuje. Przyjmuję do wiadomości i tyle.
    Nie zaczynam jakiegoś bezcelowego pitolenia o tym że to nie możliwe.
    Przypomnę że sam producent deklarował coś koło 5.4 poza miastem o ile pamięć mnie nie myli. (Na standardowym sofcie i z ecoduperalami, nie mówiąc już o tym że w 2005 gdy debiutował model, opór toczenia przeciętnych opon był sporo większy niż dziś).

    Do czego zmierzam? Mając 2.4 jak masz potrzebę możesz jeździć ekonomicznie, a innym razem dynamicznie. Mając 1.9 możesz jeździć tanio, albo możesz piłować a nigdy nie będzie tak przyjemnie jak w 2.4. O tym był ten temat.

    A że po drodze wznieciły się ludziom w głowach jakieś dziwne frustrację to nie mój problem. Mnie to niesamowicie rozśmiesza. Jak dla mnie Ci którzy się tu produkują z roznymi teoriami mogą robić to dalej

    Ps. Jeszcze nie słyszałem żeby normalna jazda samochodem skracała jego resurs także zgadzam się w pelni, że przed moim jeszcze wiele km.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 25-01-2019 o 23:50

  5. #125
    Użytkownik Świeżak Avatar schab
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Radziszów k. Krakowa
    Auto
    Alfa 159 SW 2,4 Q4
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Ps. Jeszcze nie słyszałem żeby normalna jazda samochodem skracała jego resurs także zgadzam się w pelni, że przed moim jeszcze wiele km.
    Zdefiniuj co to jest normalna jazda ...

    A to jest fragment instrukcji poświęcony zużyciu paliwa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zużycie paliwa.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	96.3 KB
ID:	254305
    Przypominam , że wg obowiązującej ( wtedy ) normy - symulacja odbywała się na rolkach hamowni.
    Pomiar nie uwzględniał więc oporów toczenia , ani powietrza...
    Ostatnio edytowane przez schab ; 26-01-2019 o 17:44
    Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
    Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

  6. #126
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał schab Zobacz post
    Zdefiniuj co to jest normalna jazda ...

    A to jest fragment instrukcji poświęcony zużyciu paliwa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zużycie paliwa.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	96.3 KB
ID:	254305
    Przypominam , że wg obowiązującej ( wtedy ) normy - symulacja odbywała się na rolkach hamowni.
    Pomiar nie uwzględniał więc oporów toczenia , ani powietrza...
    Bardzo chciałbym aby moja 159 2.0 paliła tyle co w instrukcji, jej zużycie paliwa jest zbliżone do 1750 TBI.
    Tak na marginesie to moje berlingo z 2012 blaszak, 1.6 hdi 92 KM z pełną EKO ( jazda emerycka ) pali tyle co powinna palić moja 159...... eh te fabryczne pomiary.

  7. #127
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał schab Zobacz post
    Zdefiniuj co to jest normalna jazda ...

    A to jest fragment instrukcji poświęcony zużyciu paliwa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zużycie paliwa.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	96.3 KB
ID:	254305
    Przypominam , że wg obowiązującej ( wtedy ) normy - symulacja odbywała się na rolkach hamowni.
    Pomiar nie uwzględniał więc oporów toczenia , ani powietrza...
    Czyli Alfa Bobby'ego jest bardziej sprawna od auta testowego, więc nie wiem po co cała dyskusja. Może Bobby częściej hamuje silnikiem niż przyspiesza? Nie ma co się rozwodzić. Proponuję zakończyć dyskusję.

    Ja dodam, że mam chyba niesprawne V6, ponieważ w trasie pali mi 2 litry więcej niż wskazywałaby instrukcja.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #128
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie

    W sumie Moja 2.4 qtronic jak ją lepiej pocisnę to i 16 potrafi łykąć między wsiowymi drogami (lepsze drogi się tworzy to trzeba korzystać).

  9. #129
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Możemy zrobić fajny zakład np o x PLN. Jedziemy na stację. Tankujemy do pełna. Robimy trasę 300 km. Tankujemy na tym samym dystrybutorze znów do pełna. Liczymy spalanie. Skoro to niemożliwe to łatwa kasa do zgarnięcia.


    Bezcelowa jest ta dyskusja. Jeżeli ktoś ma zbyt wysokie spalanie, to jest to albo kwestia stanu techniczneo auta, albo stylu jazdy.

    Ci którzy jeżdżą w zawodach eco, robią wyniki sporo poniżej deklarowanych przez producenta i jaki z tego wniosek? To też jest niemożliwe? Kłamią wszyscy? Zmowa? Spisek? Iluminaci? UFO? Xd xd xd

    Ta dyskusja wygląda tak:
    Niskie spalanie?- " niemożliwe "
    Niskie spalanie? - "pewnie ktoś jedzie 70 km/h po.autostradzie"
    Niskie spalanie? - "pewnie z prędkością obrotową silnika 1300 obr/min"
    Niskie spalanie - "nierealne bo u mnie pali więcej. Nie rozumiem a jak czegoś nie rozumiem to znaczy że to jest głupie albo niemożliwe. Trzeba to wyśmiać. "
    Niskie spalanie - "ale jak to, bez sensu po to kupiłem samochód z 200 KM żeby dusić naprzemian gaz i hamulec"
    Niskie spalanie - nie no, bieda z nędzą, jakieś oszczędzanie, " ja tam wolę zalać olej na chińskiej bazie za 60 PLN za 5 litrów, wsadzić do auta najtańsze części, wymieniać części zawieszenia po sztuce nie w parach, nie ustawiać zbieżności bo po co i jeździć na paliwie z Tesco, ale Eco jazda to bieda xd "

    Co do jazdy ekonomicznej, polecam się zapoznać i spróbować a nie tylko wyśmiewać. W sumie proste zasady i odrobina wyobraźni wystarczy. Na początku jak ze wszystkim trzeba poświęcić temu jakaś część uwagi, ale później robi się to bezwiednie. W końcu czy zawsze wsiadając do auta się gdzieś spieszycie? Czy na trasie 150 km 3-4 minuty zrobią taka różnicę? Nie sądzę.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 27-01-2019 o 16:32

  10. #130
    Użytkownik Świeżak Avatar schab
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Radziszów k. Krakowa
    Auto
    Alfa 159 SW 2,4 Q4
    Postów
    227

    Domyślnie

    Dyskusja od początku była bezcelowa ... Ale dalej nie zdefiniowałeś, co to jest normalna jazda . Bo eko jazda - na pewno nie !
    Z racji wieku ( 60+) powinienem być po Twojej stronie, ale mnie uczyli , że jak nie wydasz na paliwo - wydasz na remont . Wiem, wiem - technologia poszła do przodu, ale cytując klasyka : "praw fizyki nie zmienisz i nie bądź pan głąb..." Każdy, kto choć trochę zetknął się z motoryzacją - potwierdzi , że dla silnika "najzdrowsza" jest jazda z prędkością obrotową silnika pomiędzy obrotami maksymalnego momentu , a maksymalnej mocy . A że nie jest to najbardziej ekonomiczne - patrz na początek mojej wypowiedzi.
    Natomiast jeśli chodzi o oszczędną jazdę - to po jakiego grzyba kupować auto z silnikiem 2,4 - by później walczyć o niespalone mililitry , zamiast kupić benzynowe 1,8 , zagazować i korzystając z jego normalnej dynamiki - śmiać Ci się w twarz ?
    A a propos 3-4 minut zaoszczędzonych na 150 km w stosunku do Twojego stylu jazdy - pozwól , że się nie zgodzę ... 30- 40 minut - tak.
    Ostatnio edytowane przez schab ; 27-01-2019 o 20:25
    Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
    Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory