Strona 1 z 22 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 218

Temat: alfa 159, 1.9 czy 2.4

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Mtd
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Podhale
    Auto
    byla 159 1.9 178/411..... jest 159 2.0 201/407
    Postów
    81

    Domyślnie alfa 159, 1.9 czy 2.4

    Witam wszystkich, jestem wlasnie przed kupnem samochodu, mialem kupic 147 no ale niestety dorwac taki egzemplarz jak ja szukam to praktycznie nie mozliwe.
    noi pomyslalem ze moze jednak dorzuce kilka tys i kupie 159, bo ich jest duzo, z kupnem nie bedzie problemu.


    pojawia sie pytanie czy brac 1.9 jtdm 150 czy 2.4 200/210km.

    w 2.4 mamy jedna sekunde do setki szybciej niz 1.9 to na plus. super dzwiek drugi plus, ale to chyba tyle. a koszty eksplatacji beda o wiele wieksze, 5 tlokow noi wyzsze spalanie noi pojawia sie pytanie czy warto?
    lepiej moze by zchipowac 1.9 na 170km i do setki bylo by podobnie. rozsadek przemawia za 1.9 , bo co jak co potrzebuje codziennie auta na dojazd do pracy

    i jeszcze takie pytanie co do 2.4, z tego co widze to ludzie chwala ten silnik, ja kiedys rozmawialem z mechanikami w warsztacie jak akurat skladali ten silnik, glowica byla peknieta w 5ciu miejscach, i Ci co regenerowali ta glowice mowili ze i tak bedzie pekac..... moglby ktos cos powiedziec o tym silniku?


    a przechodzac do 1.9 jak to jest z tymi klapami wirowymi? podobno sa do 2007r, i czy szukac na sile 159 po "lifcie?" czyli 08r?

    nigdy z alfa niemialem stycznosci, a slyszalem ze kazdy fan motoryzacji powinien chociaz raz w zyciu miec alfe noi pomyslalem ze czemu by nie , za 159 przemawia piekny wyglad, przod jak i tyl w sedanie

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Bierz 2,4....mam na sprzedanie Oczywiście SW

    Alfa 5 cylindrowa ma wygląd i dźwięk. Nie słuchaj mechaników.
    https://www.youtube.com/watch?v=fkAsUbpx3gE
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Masz jeszcze opcje 2.0jtdm 1.9 to silnik tani w utrzymaniu i prosty w budowie, 2.4 jest zajebisty ale drogi w utrzymaniu, choćby sprzęgło które jest dwa razy droższe. Pękające głowice są albo przez skopana mapę albo przez fabryczne ustawienie załączania wentylatorów chłodnicy i ten silnik najnormalniej w świecie się przegrzewa. Klapy wirowe chyba są we wszystkich rocznikach 159 różnica jest jedna plastikowy lub aluminiowy kolektor. Jak masz kupisz z plastikowym to jest możliwość że się klapą urwie i wpadnie do silnika.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar kamilos95
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti 2.0
    Postów
    134

    Domyślnie

    Do 2.0 sprzęgło i dwu mas droższy niż do 2.4 wiec tym nie ma co się sugerować.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Do 2.0 powinna być cena sprzęgła jak w 2.4 bo tam siedzi skrzynia f40.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie

    Biorąc 2.4 trzeba dokładnie przekalkulować czy tak naprawdę będzie nas stać na ten samochód, mimo że można ją kupić tak naprawdę już za dużo mniejsze pieniądze to kwestia utrzymania jest tu strategicznie ważna. Kupując swoją zaczynałem od spalania 7-8litrów w tym momencie moje średnie to 10l :/ i nie ma chęci w najbliższym czasie zejść niżej. Jeżeli robisz duzo kilometrów to ja bym brał 1.9 wyjdzie Cię to trochę taniej w kwestii spalania i zaoszczędzone pieniądze przeznaczyl na dopieszczenie alfy. Same naprawy są dość drogie, za wymianę kompletnego sprzęgła i dwumasy z wymianą zapłaciłem 3300zl i sporo nerwów, wiadomo jeden cylinder więcej=dużo kosztów więcej, ale reasumując to wszystko co napisałem, gdybym teraz mógł cofnąć się w czasie i miał możliwość kupić 1.9 no to jest chyba zbyt oczywiste nigdy nie sądziłem że tak pokocham ten silnik.
    Ostatnio edytowane przez bobik ; 02-04-2018 o 11:34

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar kamilos95
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti 2.0
    Postów
    134

    Domyślnie

    Tu kolega napisał do 2.4 3300 wymiana kompletu a u mnie z robotą 4700 więc trochę jednak różnica jest, skrzynia ta sama ale inny dwu mas siedzi w 2.4 niż 2.0

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    106

    Domyślnie

    Moim zdaniem bez sensu jest zakładać z góry że coś się będzie psuć Myśląc tym tokiem lepiej nie kupować nic Wszystko zależy od szczęścia i egzemplarzu który się kupi Czy w 2.4 100 procent głowic pęka? Jeden będzie jeździł Matizem 10 lat bez awarii drugiemu nowy Mercedes będzie się psuł Kolega w audi A4 do silnika benzynowe go dołożył 5 tys drugiemu wał strzelił też w A4 tdi nawet nie chce się przyznać ile go to Kosztowało Ja mam 2.4 w automacie Zrobiłem kolektor i jeżdżę Strzeli głowica to się zrobi No i główna zasada według mnie jest taka Alfę kupuje się sercem

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Przy kupnie samochodu liczy się stan danego egzemplarza, to pozwala uniknąć w przyszłości kosztownych wydatków. Ja uważam że nie ma zależności, że jak kupisz 1.9 to nie padnie sprzęgło lub nie pęknie głowica, równie dobrze możesz kupić inna wersję silnikową mniej chwaloną a i tak będziesz jeździł bezawaryjnie. Co do kosztów związanych z samą jazdą to najpierw odpowiedz sobie ile robisz km miasto/trasa. Jak robisz dużo km w mieście to 2.4 nie będzie ekonomiczną jednostką, zaś w trasie ten silnik potrafi być naprawdę ekonomiczny, ostatnio z trasy 400 km spalanie 6.4 l / 100 km. Podsumowując szukaj zadbanego egzemplarza, najlepiej od prywatnej osoby, która potrafiła dbać o samochód.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whiplash Zobacz post
    Do 2.0 powinna być cena sprzęgła jak w 2.4 bo tam siedzi skrzynia f40.
    Nie koniecznie w 2.0 jest f40. Ja mam c635. Chyba przy końcu produkcji dawali c635 właśnie. No, ale cena sprzęgła i dwumasy jest na poziomie 3k.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory