Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: W końcu ciepło :) to zaczynamy dłubać ;)

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Jutro sprawdzę płyn chłodniczy, jeżdżę już rok i nie było wcześniej podobnych problemów, auto nie było bite ani kręcone co w Cinsofcie potwierdzili.
    Jutro podjadę jeszcze do mechanika który kręcił przeguby bo po robocie jeździł po placu i sprawdzał i jak odbierałem auto to w komputerze opcje były przestawione - ale wątpię aby to była przyczyna.

    Jak pojawił się komunikat o zbliżającym się przeglądzie to nie mogłem usunąć w fileecuscan, nie pojawiły się żadne błędy do sprawdzenia/skasowania.
    Trochę lipa bo od poniedziałku mam podróż służbową..
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przegląd zerujesz w odpowiednim menu, żaden błąd się nie pojawi. I nie musisz się tym martwić, bo to tylko wskazanie. Samochód z tego powodu nie stanie
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ten dym z wydechu to może być para wodna. Jeśli nie ubywa płynu chłodniczego to nie masz się czym martwić.
    Co do wskazania spalania, to jeśli toczysz się z niewielką prędkością to jest normalne, że wskazanie szaleje.
    Info o przeglądzie można dowolnie ustawić. Ktoś przy wymianie oleju nie skasował inspekcji.
    Czytałem wcześniej na forum o tym spalaniu ale osobiście się z tym nie zgadzam; auto toczy się na luzie i silnik nie jest obciążony niczym poza własną pracą - więc nie ma podstawy do tego aby spalać więcej paliwa, ponadto gdyby nawet fizycznie spalał więcej paliwa powinno mieć to odbicie na zegarze obrotów lub dźwięku silnika. Hamuję silnikiem i widzę że spada spalanie ale problem pojawia się podczas jazdy na luzie czyli rozłączonej skrzyni biegów.
    Jutro sprawdzę ten płyn chłodniczy.

    Gdyby ktoś mógł mi jeszcze wyjaśnić krok po kroku jak w Multiecuscan3,6 skasowac przegląd?
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaOne Zobacz post
    Czytałem wcześniej na forum o tym spalaniu ale osobiście się z tym nie zgadzam; auto toczy się na luzie i silnik nie jest obciążony niczym poza własną pracą - więc nie ma podstawy do tego aby spalać więcej paliwa, ponadto gdyby nawet fizycznie spalał więcej paliwa powinno mieć to odbicie na zegarze obrotów lub dźwięku silnika. Hamuję silnikiem i widzę że spada spalanie ale problem pojawia się podczas jazdy na luzie czyli rozłączonej skrzyni biegów.
    Nie napisałem, że auto wtedy więcej spala. Napisałem, że wskazanie szaleje. Generalnie to wskazanie w 159 nie jest dopracowane jak widać, algorytm w tym momencie niepoprawnie je oblicza. Rzeczywiste spalanie możesz też podejrzeć w MES.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Rzeczywiste spalanie możesz też podejrzeć w MES.
    Nie próbowałem jeżdzić z podpiętym laptopem, stojąc w miejscu na włączonym silniku komp pokładowy nie pokazuje aktualnego spalania, a dobrze było by porównać spalanie kompa alfy z tym z MES :/

    Przez rok po zdjęciu nogi z gazu i wrzuceniu luzu czy odpięciu skrzyni poprzez wciśnięcie dźwigni sprzęgła - spalanie miarowo spadało do jedynej stałej czyli 2L i do puki nie dodałem gazu lub obciążyłem silnika biegami, spalanie utrzymywało się na pułapie 2L/100km bez względu na to z jaką prędkością bym się toczył (toczył a nie jechał na obciążonym oporami toczenia/przekazywaniu napędu silniku).


    Sprawdziłem płyn chłodniczy i nie ma w nim oleju, poziom jest maksymalny (mechanik wlał trochę więcej) ale mam wrażenie, że i tak było więcej.. Obejrzałem silnik i od góry jest sucho, z boku na przewodach tez nic nie wycieka.. Będę musiał zaznaczyć markerem na zbiorniku i się trochę przejechać.

    Znalazłem na ytube jak usunąć komunikat serwisowy ale muszę kupić oryginalny MES bo pomimo, że widzi mój interface(taki elm chiński) to nie łączy go z modułem serwisowym.. :/
    Ostatnio edytowane przez AlfaOne ; 14-04-2018 o 10:02
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Sprawa rozwiązana, wszystkie moduły pokasowane. Sytuacja zwiększającego się spalania nie powtórzyła się ponownie - teraz myślę, że może pedał gazu jakoś się przyciął o chodniczek czy coś..
    Nie ważne, wszystko śmiga
    Zalałem do pełna z 2T i pokasowałem wszystkie Trip'y/km, po trzech ponad 100km trasach wyszło mi spalanie na poziomie 5,5l, wszystko śmiga jak w szwajcarskim zegarku
    Zmieniłem koła na policyjne 17" z oponami pirelli i miałem małe problemy z dostosowaniem stylu jazdy po mieście, wcześniej 16" 55/215 pozwalało na ekowleczenie się, teraz na większych felgach jazda musi być hmm.. jakby bardziej "zdecydowana"

    Kolejną sprawą będzie montaż rej. jazdy i tych świateł dziennych/kierunków bo od roku jeździ to w bagażniku, niestety na forum nie pojawił się żaden tutek "dla ubogich w rozum" jak co gdzie podpiąć a szkoda:/

    Jeśli mam coś ponarzekać na chwilę obecną to tylko jakiś żółty pyłek na karoserii osiada, coś pyli :/ xP
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Ja w temacie o dziennych w 159 pisałem w któryms poście przy końcu tematu jak podpiąć dzienne z kierunkami poprzez przekaznik. Poszukaj

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ysly_-220.html post 2195 pzdr

    - - - Updated - - -
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Dzięki Mike ale zrezygnowałem z DLR mam swój komplet do sprzedania - elektromachanik wybił mi to z głowy, przy trasach jakie robię nie ma sensu ani żadnej praktycznie oszczędności..
    Zamontowałem za to rejestrator taki: https://www.google.pl/search?q=junsu...h=668&dpr=1.38

    Gościu podpiął pod zapłoni mam mały dylemat bo po wyjęciu klucza wszelkie ustawienia na kamerze szlag trafia.. Za każdym razem muszę łaczyć kamerę przez wifi z telefonem i wtedy kamera aktualizuje datę i godzinę. Nie mam tez możliwości ustawienia nagrywania filmów dłuższych niż 1min..:/ Ale jakość filmów w dzień jest bardzo dobra full hd, w nocy jeszcze nie jechałem.
    Ostatnio edytowane przez AlfaOne ; 29-05-2018 o 13:53
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    moze konus sie przyda. moja viofo a119s nie gubi czasu po odpieciu jej z zasilania, ale mam i tak ja podlaczona na stale 12v (przez zabezpieczenie zeby totalnie nie rozladowala aku przy wielodniowej pracy) i sobie czuwa tez w trybie parkingowym co jest dla mnie fajna opcja.

Podobne wątki

  1. [159] Ciepło z klimatyzacji
    Utworzone przez sprajt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 31-05-2017, 12:25
  2. zaczynamy sezon,czy jakoś tak :) SPOT
    Utworzone przez Abu w dziale Opolskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-04-2016, 06:52
  3. Gaśnie gdy ciepło 2.4 JTD
    Utworzone przez Mistiq w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 21:41
  4. [146] chłodnica = ciepło???????
    Utworzone przez remi200833 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory