Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Temat: Czy 15k za Alfe 159 to nie za mało?

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 1.9 JTDM 8V 120km
    Postów
    22

    Domyślnie

    No właśnie to, że w takich cenach są na allegro to pisałem wyżej, ale chciałbym zobaczyć taki za 12 000. Nie chce mi się wierzyć żeby to było zadbane i ogarnięte auto..

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał van1ty Zobacz post
    No właśnie to, że w takich cenach są na allegro to pisałem wyżej, ale chciałbym zobaczyć taki za 12 000. Nie chce mi się wierzyć żeby to było zadbane i ogarnięte auto..
    Bo porostu nie będzie. Alfy może i lecą z ceny ale eksploatacja wciąż nie jest najtańsza, znam właśnie ziomka który za wszelką cenę chciał 159 i kupił za 12 kawałków a co tam, teraz bierze kredyt aby to w miarę ogarnąć i ożenić a przy tym chodzi i opowiada pierdoły jakie to Alfy są be a on poszkodowany biedak.
    Ostatnio edytowane przez FilipoInzhagi ; 04-04-2018 o 10:33

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Bo porostu nie będzie. Alfy może i lecą z ceny ale eksploatacja wciąż nie jest najtańsza, znam właśnie ziomka który za wszelką cenę chciał 159 i kupił za 12 kawałków a co tam, teraz bierze kredyt aby to w miarę ogarnąć i ożenić a przy tym chodzi i opowiada pierdoły jaki to Alfy są be a on poszkodowany biedak.
    Z drugiej strony ta Alfa nie wzięła się znikąd. Jej stan trochę świadczy o jakości tej marki....

    Duża utrata wartości też nie bierze się znikąd i nasuwa się stare giełdowe przysłowie spekulantów. "Rynek ma zawsze rację"
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Duża utrata wartości też nie bierze się znikąd i nasuwa się stare giełdowe przysłowie spekulantów. "Rynek ma zawsze rację"
    Czyli trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że największy szajs i tandetę produkuje Mercedes (klasa S najszybciej traci na wartości), BMW (seria 7 podobnie jak S klasa mercedesa) oraz marki brytyjskie jak Jaguar czy Bentley. Ogólnie największy syf, to auta luksusowe, bo w ich wypadku spadek na wartości jest największy.

    Rynek weryfikuje czy dany produkt spełnia wymogi konsumentów i nigdy na tej podstawie nie da się wyciągnąć wniosków dotyczących jakości produktu. Bo konsument mało kiedy posługuje się kryteriami racjonalnymi. W pierwszej dziesiątce aut najlepiej trzymających cenę w 2017 roku była bodajże Giulietta - a to też Alfa Romeo.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Da się trafić. Oglądałem Alfy w granicy 20k przez jakieś 2 miesiące. I od prywatnych były egzemplarze niezadbane i w komisach, ale w końcu znalazłem. Nie udało mi się zobaczyć dwóch fajnych a coś czuję że one też były ok, w tym jedna właśnie za 15. Ja za swoją , sprowadzoną dałem 18.7k o ile pamiętam dobrze i jestem zadowolony. Da się - ale trzeba szukać no i sprawdzać. Pamiętaj o stacji diagnostycznej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Z drugiej strony ta Alfa nie wzięła się znikąd. Jej stan trochę świadczy o jakości tej marki....
    Nie. To raczej świadczy o tym, że poprzedni właściciel po prostu nie serwisował. Po prostu chciał ją dojechać. Widziałem kilkanaście Alf i jeździłem egzemlarzem gdzie waliły przeguby wewnętrzne. Jak bardzo trzeba zaniedbać wymianę części eksploatacyjnych żeby doprowadzić do takiego stanu. To przeguby w takim np. audi, VW się nie zużywają?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Czyli trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że największy szajs i tandetę produkuje Mercedes (klasa S najszybciej traci na wartości), BMW (seria 7 podobnie jak S klasa mercedesa) oraz marki brytyjskie jak Jaguar czy Bentley. Ogólnie największy syf, to auta luksusowe, bo w ich wypadku spadek na wartości jest największy.
    Uprzejmie proszę nie zapomnieć o niezawodnym VW i jego Phaeton, który spadł na łeb, na szyję bo wygląda jak zwykły Passat
    https://www.youtube.com/watch?v=0xvKVY326bI

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Uprzejmie proszę nie zapomnieć o niezawodnym VW i jego Phaeton, który spadł na łeb, na szyję bo wygląda jak zwykły Passat
    Dokładnie to mam na myśli. Na spadek wartości danego modelu wpływa wiele czynników, większość z nich to czynniki nieracjonalne.

    To przeguby w takim np. audi, VW się nie zużywają?
    A to druga sprawa. Do Audi czy VW wchodzisz na Allegro i przebierasz w ofercie zamienników. Do Alfy, np. mojego modelu, zamienników nie ma. Oryginał to 1 100 - 1 300 zł zależnie od strony. Ponad dwa i pół koła za wymianę (części + robocizna). Kto tyle włoży w samochód za 12 000 zł, jak ma do wyboru wymienić przeguby, albo kupić felgi dziewiętnastki? Posiadaczy alf za 20 000 zł zjada ich eksploatacja. Dlatego po półtora roku lądują na Allegro za 12 000 zł, pomiędzy szrotem sprowadzanym zza granicy.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Dokładnie to mam na myśli. Na spadek wartości danego modelu wpływa wiele czynników, większość z nich to czynniki nieracjonalne.



    A to druga sprawa. Do Audi czy VW wchodzisz na Allegro i przebierasz w ofercie zamienników. Do Alfy, np. mojego modelu, zamienników nie ma. Oryginał to 1 100 - 1 300 zł zależnie od strony. Ponad dwa i pół koła za wymianę (części + robocizna). Kto tyle włoży w samochód za 12 000 zł, jak ma do wyboru wymienić przeguby, albo kupić felgi dziewiętnastki? Posiadaczy alf za 20 000 zł zjada ich eksploatacja. Dlatego po półtora roku lądują na Allegro za 12 000 zł, pomiędzy szrotem sprowadzanym zza granicy.
    Święta prawda,tu właśnie jest różnica między 159 za 12tysi a porządnym egzemplarzem amen.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    Do spadku wartości 159 przyczyniła się też ilość aukcji. Kupowałem w połowie 16 roku swoją i na aukcjach było mniej niż 400 Alf 159. Teraz około 600 szt. a widziałem momenty że było prawie 800 więc ciężej jest sprzedać auto

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Czyli trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że największy szajs i tandetę produkuje Mercedes (klasa S najszybciej traci na wartości), BMW (seria 7 podobnie jak S klasa mercedesa) oraz marki brytyjskie jak Jaguar czy Bentley. Ogólnie największy syf, to auta luksusowe, bo w ich wypadku spadek na wartości jest największy.

    Rynek weryfikuje czy dany produkt spełnia wymogi konsumentów i nigdy na tej podstawie nie da się wyciągnąć wniosków dotyczących jakości produktu. Bo konsument mało kiedy posługuje się kryteriami racjonalnymi. W pierwszej dziesiątce aut najlepiej trzymających cenę w 2017 roku była bodajże Giulietta - a to też Alfa Romeo.
    Właśnie konsument (rynek) kieruje się kryteriami racjonalnymi.
    Wspomniane klasy S tracą na wartości najwięcej ponieważ jako nowe kosztowały bardzo dużo pieniędzy i miały sprecyzowanego odbiorcę. Dla tego odbiorcy auto 5 letnie nie przedstawia już żadnej wartości. A kto to ma kupować poza "Cyganami'? Kogo stać na naprawę skomplikowanych systemów? We mnie klasa S czy siódemka budzi tylko politowanie...bo patrzę na nie przez pryzmat kosztów utrzymania. Dlatego rynek nisko to wycenia bo rynek jest mądry.
    Dlaczego rynek nisko wycenia 159, nowe passaty, peugeoty a wysoko np Mercedesa 124?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał maxer86 Zobacz post
    Do spadku wartości 159 przyczyniła się też ilość aukcji. Kupowałem w połowie 16 roku swoją i na aukcjach było mniej niż 400 Alf 159. Teraz około 600 szt. a widziałem momenty że było prawie 800 więc ciężej jest sprzedać auto
    Tu się nie zgodzę. Czym auto popularniejsze tym większe budzi zainteresowanie. Ludzie nie jeżdżą po Polsce w poszukiwaniach tylko kupują lokalnie. Ja szybciej zdecyduję się na model, którego mogę obejrzeć kilka sztuk jednego dnia robiąc 50 km.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Do Alfy, np. mojego modelu, zamienników nie ma. Oryginał to 1 100 - 1 300 zł zależnie od strony. Ponad dwa i pół koła za wymianę (części + robocizna).
    Nie ma?
    http://allegro.pl/przegub-wewnetrzny...339654982.html
    Widzę że zamienniki do Alf plasują się w cenach 100 - 500 zł więc to raczej nie dużo. Mój brat za wymianę w 156 zapłacił 1300 zł - a auto jest warte kilka tysięcy...
    Może po prostu pechowo trafiłeś z silnikiem, ale ogólnie nie są to wysokie ceny - poza tym Alfy z 2011 roku za 12k a nawet 20 chyba się nie znajdzie

Podobne wątki

  1. [155] 2.0 8v T.S mało mocy
    Utworzone przez DJBisonus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 30-09-2014, 05:35
  2. Jak kupić mało wadliwą alfe 156
    Utworzone przez qba_bzyku w dziale 156
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 20:07
  3. Wychłostac to mało !!!
    Utworzone przez QBA w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 19:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory