Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Kodowanie kluczyka po wymianie baterii ?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    187

    Domyślnie

    Ja przy wymianie baterii nie musiałem kodować kluczyka

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    308

    Domyślnie

    w 159 nie masz osobnego programowania pilota. Przy programowaniu TEG od razu programują sie RF. Taki opis masz w ALFAOBD oraz MES

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał konstantyno110 Zobacz post
    Byłem u Pana który się zajmuje dorabianiem kluczy i centralami i sprawdził i mówił że pilot wysyła sygnał ale może go trzeba od nowa zakodować. A w urządzeniu do tego nie miał 159 do wyboru. Na forum Stilo wyczytałem że jak się ma kartę z kodem to taką opcję można w MES zrobić ale siedziałem w aucie z 20 min i nie znalazłem. Na szczęście mam drugi pilot ale wolałbym jakby ten był sprawny. Czy zostaje tylko ASO czy jest jakiś sposób ? Dzięki ludzie ogarnięci w temacie za pomoc

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Pan od kluczyków się nie domyślił, że jeśli nie ma tam 159 to nie trzeba i nie da się tak zakodować kluczyka?
    Skoro masz alfę to co Ci ma pomóc wiedza z forum Stilo? Nawet między Alfami jest spora różnica a co dopiero między Fiatem i AR...
    Ja bym sprawdził częstotliwość i moc sygnału gdzieś indziej porównując z działającym kluczykiem. Ewentualnie skontaktuj się z forumowiczem maly_777. On to ogarnia, jak nikt inny.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 08-04-2018 o 19:05

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar konstantyno110
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    159 1.9 16V (150KM) DFP+EGR ON
    Postów
    288

    Domyślnie

    W wersji 2.2 MES nie było takiej opcji. Teraz zainstalowałem 3.6 i w zakładce regulacja jest taka opcja. Jednak wszystkie takie opcje wolę robić przy połączeniu kablowym niż BT. Tylko czy to jest bezpieczne? Nie chciałbym stracić drugiego kluczyka Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem, myślałem że więcej osób miało taką przypadłość bo w sumie 159 nie jest już z byt młoda ale jak widać chyba nieliczni mają taki problem, albo opisują go na forum
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MES.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	73.9 KB
ID:	243733  

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Ja nigdy nic nie popsułem przy programowaniu. W razie problemów z brakiem wykrycia kluczyka podczas programowania kończysz procedurę tak aby nie zapamiętać efektów i wszystko zostaje po staremu. Oczywiście gwarancji Ci na to nie daję - że nie popsujesz
    Wg mojego doświadczenia kodowanie klucza nic nie da, piałem Ci o tym na FB. Wg mnie jest jednak uszkodzony.

    Ale możesz próbować, nie miałem identycznej sytuacji, może akurat będziesz miał farta.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar konstantyno110
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    159 1.9 16V (150KM) DFP+EGR ON
    Postów
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Ja nigdy nic nie popsułem przy programowaniu. W razie problemów z brakiem wykrycia kluczyka podczas programowania kończysz procedurę tak aby nie zapamiętać efektów i wszystko zostaje po staremu. Oczywiście gwarancji Ci na to nie daję - że nie popsujesz
    Wg mojego doświadczenia kodowanie klucza nic nie da, piałem Ci o tym na FB. Wg mnie jest jednak uszkodzony.

    Ale możesz próbować, nie miałem identycznej sytuacji, może akurat będziesz miał farta.
    A nie podróżujesz czasami trasa S8 w kierunku Wrocławia kurde bo do Warszawy trochę daleko, boję się to komuś na miejscu dawać do roboty żeby jakiś Mirek nie zepsuł a sam po przejściu symulacji i 3 ostrzeżeniach czy jesteś pewien czy na pewno nie jestem sam pewny czy to robić [emoji4]

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa
    Postów
    3

    Domyślnie nie dziala pilot

    witam,
    Mam problem z kluczykiem w alfie 159 2006r. Przy zakupie samochodu wszystko smigalo pieknie. Po 2 tyg zaczely sie problmy. Zeby otworzyc auto z pilota to musialem wyciagnac grot i normalnie zamkiem przekrecic w drzwiach, po tej operacji nast otawrcie i zamkniecie auta z pilota dzialalo bez problemu. Na poczatku byla to sporadyczna sytuacja, po pewnym czasie kazde poranne otawrcie musialo odbyc sie za pomoca przekrecania zamka a ostatnio to juz sytuacja byla taka ze kazdorazowe otwarcie po kilku minutowym postoju samochodu musialo byc z kluczyka. Teraz, mialem kilkudniowy wyjazd wiec samochod stal nieruszany, po powrocie klasycznie kluczyk do drzwi i otwieranie. Otworzylem, pojechalem, wysiadam i chce zamknac pilotem a tu zonk- zero reakcji wczesniej po jezdzie i wysiadaniu, pilot dzialal a teraz nic. Mam nadzieje ze opislalem czytelnie i jasno CO to moze byc? Gdzie szukac przyczyny? Prosze o pomoc bo zima idzie i wiadomo jak to jest z zamkami w zimie

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu poczytałbym temat dotyczący wymiany stacyjki na taka z nowym sw i hw. Gdzieś nawet bralem udział w takiej dyskusji, bo i mnie ten problem dotknął. Też w okresie jesienno zimowym i z tego co wiem tttm. Wymiana i przeprogramowanie rozwiązuje problem w 100%.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter_alfa Zobacz post
    Na Twoim miejscu poczytałbym temat dotyczący wymiany stacyjki na taka z nowym sw i hw. Gdzieś nawet bralem udział w takiej dyskusji, bo i mnie ten problem dotknął. Też w okresie jesienno zimowym i z tego co wiem tttm. Wymiana i przeprogramowanie rozwiązuje problem w 100%.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    a bez wymiany sie nie obejdzie? nic z tego mojego nie bedzie? ja sie nie znam na tym ale to takie dziwne ze dzialalo jako tako przez kilka miesiecy ale dzialalo a teraz po 1 takim dluzszym postoju przestalo calkowicie dzialac

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Ja tak miałem. Wiosna lato ok. Przyszła jesień zima i zaczęły się problemy. To nie jest wina kluczyka tylko modułu w stacyjce który zbiera sygnał z pilota centralnego. Wrażenie jeat takie jakby on po czasie usypial i nie chciał się wzbudził.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. (156) kodowanie kluczyka
    Utworzone przez matuch w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-06-2021, 21:58
  2. Szczecinek - kodowanie kluczyka
    Utworzone przez gigi w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-01-2017, 21:54
  3. kodowanie kluczyka
    Utworzone przez rafcio1233 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-07-2016, 09:26
  4. Kodowanie kluczyka
    Utworzone przez jogproof w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-02-2016, 20:38
  5. Po wymianie baterii kluczyk nie działa
    Utworzone przez Piotr18r w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory