Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Pomoc 159

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ballak Zobacz post

    Panowie kupiłem 10 marca 159 1.9 jtdm stanęła 3 kwietnia
    Cytat Napisał Ballak Zobacz post

    Przed zakupem było słychać nie raz metaliczny dziwek
    Nie chcę stawać po niczyjej stronie, najlepiej jakby nigdy do tej sytuacji nie doszło, ale od zakupu minęło sporo czasu, po drugie jak widać wiedziałeś o usterce, a niestety nie zweryfikowałeś jej przed zakupem.
    Moim zdaniem sprzedawca nie jest tutaj winien, ale życzę powodzenia, byście doszli do porozumienia.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Czyli kupiłeś od żony prowadzącej sklep...ale z czym bronią, ciuchami czy samochodami?

    Bo jeśli nie samochodami to raczej profesjonalista to nie jest.
    Piszesz, że było słychać stuki...czyli wada ukryta odpada.

    Próbować odzyskać pieniądze warto...tylko trzeba sprawdzić czy koszty prawnika nie przekroczą kosztów remontu.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    to jest 1.9jtdm, z anglika przywleczonego na rozbiórkę na części kompletny(tak, bo niektórym handlarzom nie chce się nic nawet z nich wyciągać) silnik (z auta które można było odpalić) można było wyrwać za 1.5tyś zł, przekładka ile 500? gorzej byłoby jakbyś miał3.2JTS - tam silnika nie idzie znaleźć a jak jest to np za 12tyś zł...

    to teraz kwestia żeby się jakoś dogadać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Jak w umowie masz zapis że zapoznałes się ze stanem technicznym to życzę powodzenia.
    Nie ma to żadnego znaczenia. Jeśli kupujący nie jest mechanikiem, rzeczoznawcą czy kimkolwiek innym, kogo wiedza i kompetencje pozwalają na ocenę stanu technicznego pojazdu, to na logikę nie był w stanie dokonać oceny prawidłowo. Ten zapis w tych wszystkich umowach podchodzi pod klauzulę niedozwoloną i jest przeważnie zlewany przez sąd.

    Druga rzecz usterka pojawiła się po prawie miesiącu. Więc jaka to wada ukryta?
    Wada nie musi być ukryta!!! Wystarczy, że była obecna w momencie sprzedaży. Sprzedawca odpowiada przed kupującym przez okres od 12 do 24 miesięcy, a jeśli wada została ujawniona w ciągu pierwszych 12 miesięcy zakłada się, że sama wada lub jej przyczyna obecne były w momencie sprzedaży. Ważne jest tylko by zgłosić wadę sprzedającemu w okresie do dwóch miesięcy po jej ujawnieniu.

    Gość nie przyjmie ci auta po miesiącu eksploatacji.
    Łaski nie robi. Jeśli nie przyjmie to ma obowiązek usunąć wadę lub obniżyć cenę rzeczy sprzedanej.

    Mimo wszystko prawo prawem / rzeczywistość jest inna - nawet jeżeli owa sprzedawczyni w PKD ma sprzedaż samochodów - czyli teoretycznie zna się na tym co sprzedaje.
    Jeśli zna się na tym co sprzedaje, to tym gorzej dla pani, bo wtedy istnieje domniemanie, że o wadzie mogła wiedzieć w momencie sprzedaży i ją po prostu zataiła.

    Udowodnienie faktu, że w momencie sprzedaży auto miało wadę ukrytą (która pojawiła się po miesiącu od zakupu), o której wiedziała Pani sprzedająca graniczy z cudem.
    Jeśli wadę ujawniono w okresie pierwszych 12 miesięcy od zakupu, to kupujący nic nie musi udowadniać. Zachodzi domniemanie, że wada była w momencie sprzedaży i to co najwyżej sprzedający musi udowodnić, że jej tam wtedy nie było. Pani sprzedająca nie musiała nic wiedzieć o wadzie. Ważny jest fakt istnienia wady, a nie świadomość sprzedającego.

    Minął miesiąc od zakupu więc poprzez drogę sądową wydasz 10x krotność tego co zapłaciłeś za samochód bez jakiejkolwiek gwarancji sukcesu.
    Koszty sądowe nie zależą od tego ile czasu minęło od zakupu i na pewno nie wyniosą dziesięciokrotności wartości pojazdu. Nawet jeśli trzeba będzie zabezpieczyć wynagrodzenie biegłego, to jego opinia w tej sprawie będzie kosztem w wysokości kilkuset złotych (zgodnie z raportem NIK, średnio 800 zł). Ponieważ jak wskazuje ustawa to sprzedający będzie musiał udowodnić brak wady w momencie zakupu, to on jako strona będzie musiał zabezpieczyć koszty poniesione na wywołanie ekspertyzy biegłego.

    Przed zakupem było słychać nie raz metaliczny dziwek
    No i tu jest twój problem. Skoro słychać było dźwięk, to znaczy, że o istnieniu wady wiedziałeś (co najwyżej nie zdawałeś sobie sprawy z jej skutków), a świadomość istnienia wady wyklucza odpowiedzialność sprzedającego z tytułu rękojmi za wady fizyczne (jak i niezgodności towaru z umową). Sprzedawca nie musi wiedzieć czego wynikiem jest dźwięk który zauważyłeś - chyba, że jednocześnie miał kwalifikacje mechanika samochodowego (wtedy można próbować z wprowadzeniem w błąd przez sprzedającego).
    Ostatnio edytowane przez dpar ; 07-04-2018 o 22:53

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    159 Ti
    Postów
    42

    Domyślnie

    No i tu jest twój problem. Skoro słychać było dźwięk, to znaczy, że o istnieniu wady wiedziałeś (co najwyżej nie zdawałeś sobie sprawy z jej skutków), a świadomość istnienia wady wyklucza odpowiedzialność sprzedającego z tytułu rękojmi za wady fizyczne (jak i niezgodności towaru z umową). Sprzedawca nie musi wiedzieć czego wynikiem jest dźwięk który zauważyłeś - chyba, że jednocześnie miał kwalifikacje mechanika samochodowego (wtedy można próbować z wprowadzeniem w błąd przez sprzedającego

    A co jeśli sprzedający zapewniał mnie ze z samochodem jest Okey i jego mechanik który zmieniał turbo potwierdził ro samo ze wszystlomjest w jak najlepszym porządku ? Może mi ktoś z was teraz napsiac co pokolei mam robić jeśli nie dogadam się z nim w kosztach naprawy ?

    Jeśli znajdziesz silnik za 1500 i przekładkę 500 to jestem u ciebie w poniedziałek . Ja dostałem informacje ze silnik kompletny 3600 albo goły słupek 1800 przekładka o 1000-1300 do słupka trzeba doliczyć planowanie głowicy . Remont 4-5k

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    GOP
    Auto
    159 SW | 1.9 JTDm | 150+ KM | 2007
    Postów
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ballak Zobacz post
    A co jeśli sprzedający zapewniał mnie ze z samochodem jest Okey i jego mechanik który zmieniał turbo potwierdził ro samo ze wszystlomjest w jak najlepszym porządku ? Może mi ktoś z was teraz napsiac co pokolei mam robić jeśli nie dogadam się z nim w kosztach naprawy ?
    A masz to na piśmie/nagrane?

    Z drugiej strony, oni też zapewne nie mają informacji, że przy zakupie słyszałeś te stuki, to przed sądem walisz głupa... choć to nielegalne ...
    Ostatnio edytowane przez beowolf.world ; 08-04-2018 o 00:56

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    159 Ti
    Postów
    42

    Domyślnie

    Dodam ze sprzedający zmienił układ wydechowywrqz z dpf bez mojej wiedzy mam zdjęcia przed tym jak oglądałem samochod układ był inny jak mi go przywieźli jest inny mieli druga taka sama alfę mam tez podejrzenia ze silnik tez był przełożony z drugiego samochodu, bo jeśli przekładali wydech to czeku tez nie silnik?

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    A co jeśli sprzedający zapewniał mnie ze z samochodem jest Okey i jego mechanik który zmieniał turbo potwierdził ro samo ze wszystlomjest w jak najlepszym porządku ?
    Jeśli nic nie nagrałeś to jest słowo przeciwko słowu. On pewnie znajdzie sobie pięciu świadków którzy wtedy byli na placu i słyszeli, że o wadzie zostałeś poinformowany, natomiast żaden nie będzie pamiętał, żeby sprzedawca upewniał cię co do jej nieistotności.

    Jeśli nie dogadasz się z nim w zakresie kosztów naprawy, to niestety musisz złożyć pozew w sądzie. Błędem Twoim, jak i wielu innych kupujących było to, że nie nagrałeś rozmów ze sprzedawcą. Ani tych telefonicznych, ani tych na żywo. Dla mnie standardem przy sporządzaniu umów kupna sprzedaży jest załącznik, w którym sprzedawca deklaruje wady pojazdu o których mu wiadomo. Spisujemy co w samochodzie nie działa i nie ma wtedy gadania kto o czym wiedział, a o czym nie wiedział.
    Panuje też nieprawdziwe przekonanie, że rozmów nie można nagrywać, a jeśli już się je nagrywa, to trzeba o tym poinformować współrozmówce. Nie jest to prawdą. Możesz rejestrować wszystkie informacje które przeznaczone są do twojej wiadomości, a więc zarówno rozmowy telefoniczne jak i rozmowy w których uczestniczyłeś lub których byłeś jawnym świadkiem. Nie możesz jedynie nagrywać tych treści, które nie były przeznaczone dla twojej wiadomości. Nie musisz też nikogo o niczym powiadamiać. Wymóg informowania o nagrywaniu dotyczy podmiotów przetwarzających dane osobowe, które mogą zostać zapisane podczas rejestracji nagrania.

    Na ten moment sprawa wygląda tak, że sprzedawca powie iż o wadzie cię informował, a ty kupiłeś samochód ze świadomością jej obecności. I będzie to prawdą. Twoja riposta dotyczące zapewnień sprzedawcy zostanie przez niego skwitowana w taki sposób, że powie iż nie pamięta niczego takiego. O ile nie masz świadków, ani dowodów na to że faktycznie umniejszał skutki wady to niestety, stoisz na straconej pozycji. Rób wszystko by dogadać się bez rozprawy, bo w sądzie raczej przewalisz. Skoro sprzedawca jest skłonny do partycypowania w kosztach, to znaczy, że ma pewne obawy lub nie ma odpowiednich świadków. Ale jeśli skłonność mu przejdzie, to będzie to poważną przesłanką do tego, że takich świadków pozyskał lub ktoś mu podpowiedział jak ma działać. Wtedy sąd możesz sobie darować...

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    .........do usunięcia. Poranno-niedzielny dubel.............
    Ostatnio edytowane przez dpar ; 08-04-2018 o 08:20

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ballak Zobacz post

    Jeśli znajdziesz silnik za 1500 i przekładkę 500 to jestem u ciebie w poniedziałek . Ja dostałem informacje ze silnik kompletny 3600 albo goły słupek 1800 przekładka o 1000-1300 do słupka trzeba doliczyć planowanie głowicy . Remont 4-5k
    za tyle jakis rok temu znajomy ktory sprowadza 159ki na czesci wystawial taki. on nie robi tego biznesu jako swoje główne zrodlo utrzymania i nie ma czasu bawic sie w demontaż na czescu pierwsze, tym bardziej ze 1.9 jest na peczki i ciezko sprzedac.

    zadzwon sobie do niego 519 572 704 i zapytaj, on stale ma ze 2-3 angliki na placu.

    moze bylivy tez w stabue przelozyc silnik? z tego co gdzies indziej kiedys patrzylem (oferty z allegro) to wtedy ktos pusal ze przekladka silnika 500zl jak u nich kupujesz. to byli oare lat temu. oczywiscie nie piszemy o mega profesjonalnych warsztatach, ja bym im oatrzyl na rece podczas calj przekładki bo to czesto goście którzy raczej nie sa mechanikani a glowbie rozbieraja auta.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo BRERA - pomoc przy zakupie pierwszej Alfy.Prośba o pomoc przy oględzinach
    Utworzone przez Alficzka<3 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2017, 07:42
  2. Pomoc przy kupnie auta Alfa 147 - Zapłacę za pomoc - Rzeszów
    Utworzone przez MarekR w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 07:27
  3. POMOC, 156, 2.4 jtd, praca silnika, POMOC
    Utworzone przez Gwynbleidd w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 23:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory