Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Pomoc 159

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    159 Ti
    Postów
    42

    Domyślnie Pomoc 159

    Panowie kupiłem 10 marca 159 1.9 jtdm stanęła 3 kwietnia zaczęło coś bić w silniku myślałem ze alternator ale wszystko działa mechanik działa dzwoni i mówi ze remont bo na 1 cylindrze mała kompresja i pompa oleju słabo podaje . Moje pytanie brzmi mam jakieś prawo oddać samochod ? Czy co robić mam fakturę vat

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    TK
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    44

    Domyślnie

    Masz prawo rękojmi. Poczytaj o tym

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Podstawowe pytania:
    1. Od kogo kupiłeś? Sprzedawca prywatny, czy firma?
    2. Jako kto kupiłeś? Nabywca prywatny czy na firmę?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    159 Ti
    Postów
    42

    Domyślnie

    Od Osoby prywatnej ale dostałem fakturę VAT jego żony sklep
    Ja kupiłem jako nabywca prywatny

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    To jeszcze istotne, czy sprzedaż odbyła się w związku z prowadzoną przez żonę działalnością gospodarczą. Jeśli tak (w PKD ma sprzedaż samochodów), reklamujesz z tytułu niezgodności towaru z umową. Jeśli nie, korzystasz z rękojmi za wadę (art. 556 KC i następne).

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Jak w umowie masz zapis że zapoznałes się ze stanem technicznym to życzę powodzenia. Druga rzecz usterka pojawiła się po prawie miesiącu. Więc jaka to wada ukryta? Umożliwiająca odstąpienie od umowy? Chyba że coś wcześniej się działo i tak jeździłes. Gość nie przyjmie ci auta po miesiącu eksploatacji. To tak jakbys wjechal w dziure w drodze po jakims czasie od kupna auta i pekl by ci wahacz. Zwracam auto bo pewnie gosc go nie wymienil i teraz pekl. Pozostaje sąd lub rzeczoznawca ale marnie to widze... Chyba że gość pójdzie na taka ugodę i przyjmie z powrotem auto w co wątpię
    Ostatnio edytowane przez MikeDraven ; 07-04-2018 o 19:31

  7. #7
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Kolego po pierwsze nic nie uzyskasz na podstawie opinii pana Ryśka z warsztatu. Jeśli sprzedający prowadzi firmę to znaczy, że co nieco orientuje się w prawie. Powinieneś uzyskać ekspertyzę (najlepiej rzeczoznawcy albo jakiegoś porządnego serwisu. na papierze) tego silnika co spowodowało usterkę. jeśli będziesz w stanie wykazać, że usterka powstała na skutek zaniedbania lub zatajenia informacji przez poprzedniego właściciela to masz szansę odzyskać pieniądze. Dobrze by było żeby jakiś prawnik ci napisał stosowne żądanie i wystąpił w twoim imieniu. kosztuje to niewiele a ma dużą większą "siłę rażenia". Natomiast jeśli usterka była nagła np. urwanie klapy wirowej, to niestety ale sprzedający tu nic nie jest winien.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    brzydki
    Postów
    14

    Domyślnie

    Rzeczoznawcę do udowadniania tego typu wałków mam. Pomogę za free jakby co. Oszustów nie trawię i odzywają się we mnie wtedy pierwotne instynkty. Pw jakby co.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar staniapl
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Zambrów
    Auto
    AR 159 - 2.2 JTS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    To jeszcze istotne, czy sprzedaż odbyła się w związku z prowadzoną przez żonę działalnością gospodarczą. Jeśli tak (w PKD ma sprzedaż samochodów), reklamujesz z tytułu niezgodności towaru z umową. Jeśli nie, korzystasz z rękojmi za wadę (art. 556 KC i następne).
    Mimo wszystko prawo prawem / rzeczywistość jest inna - nawet jeżeli owa sprzedawczyni w PKD ma sprzedaż samochodów - czyli teoretycznie zna się na tym co sprzedaje.

    Udowodnienie faktu, że w momencie sprzedaży auto miało wadę ukrytą (która pojawiła się po miesiącu od zakupu), o której wiedziała Pani sprzedająca graniczy z cudem.

    Minął miesiąc od zakupu więc poprzez drogę sądową wydasz 10x krotność tego co zapłaciłeś za samochód bez jakiejkolwiek gwarancji sukcesu.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    159 Ti
    Postów
    42

    Domyślnie

    Przed zakupem było słychać nie raz metaliczny dziwek i tej sprzedawca powiedział ze to pewnie popychacz na zaworach ze te silnika tak lubią mówił ze napewno nic nie poważnego a teraz okazało się ze pierwszy tłok ma bardzo słaba kompresje pompa oleju daje tylko dwa bary a powinna dawac 4.5 i mówi ze przekręciło panweke i wpadła do walka. Dzwoniłem do typa i mówi ze to moja wina bo pewnie upalalem auto i stało się to przez przegrzanie niestety tak nie kest nie mogliśmy się dogadac. Powiedziałem mu ze rozmawiałem z radca prawnym i ze mogę się domagać pokrycia za naprawdę oraz ze jeżeli nie dogadamy się jak ludzie to zanize mu reputacje , a sprowadza większości alf . Zmienił troszkę zdanie i ze w poniedziałek zadzwoni do mechanika który mu powie jaki to koszt i ustali ze wspólnikiem co zrobić czy pokryć polowe kosztów Wiec narazie czekam do poniedziałku .

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo BRERA - pomoc przy zakupie pierwszej Alfy.Prośba o pomoc przy oględzinach
    Utworzone przez Alficzka<3 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2017, 07:42
  2. Pomoc przy kupnie auta Alfa 147 - Zapłacę za pomoc - Rzeszów
    Utworzone przez MarekR w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 07:27
  3. POMOC, 156, 2.4 jtd, praca silnika, POMOC
    Utworzone przez Gwynbleidd w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 23:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory